Spojte se s námi

Ostatní

FIFA chce regulovat počet hráčů, které může klub poslat na hostování

Zveřejněno

dne

FIFA se rozhodla, že bude bránit zájmy mladých hráčů a na setkání v Londýně došla k tomu, že vytvoří přestupovou reformu, která bude určovat maximální počet hráčů, které může klub poslat na hostování.

Zdroj: skysports.com

Proč by FIFA něco takového dělala? Jednak, jak již bylo psáno, aby bránila mladé a talentované hráče a pomáhala jim v rozvoji. Dalším lem je zastavit kluby, hlavně v Anglii a Itálii, v podpisech velkého množství hráčů, kteří pak jsou posílání neustále na hostování.

Příkladem takových klubů je například Chelsea, která má na hostování 40 hráčů, přičemž hned několik z těchto hráčů má velký potenciál a dostatečnou kvalitu na to, aby se prosadili v Premier League. Příkladem budiž Kurt Zouma či Kenedy. A jelikož nejspíš londýnský celek nechce dopustit další chybu, že by si nechali ujít velký talent, jako v případě Lukakua či De Bruyneho, tak tyto hráče v podstatě vězní pod smlouvou. Není příliš překvapující, že to může hráči zkazit kariéru. Příkladem budiž obránce Tomáš Kalas, který lítá na hostování v podstatě každý rok od doby, co přišel do Chelsea. Každý rok hostuje jinde, nemá žádnou jistotu… Jak pak hráč může naplno předvést své kvality, když se nikde ani nestihne pořádně ohřát?

Dalším z klubů, který jde příkladem v tom, jak se to nemá dělat, je italský Juventus. Ten má na hostování pro změnu “pouhých” 25 hráčů. A v reformě, kterou FIFA plánuje představit, se bude maximální počet možných hráčů zapůjčených na hostování pohybovat mezi 6-8 hráči. To bude pro Chelsea, Juventus i další kluby, kteří mají příliš mnoho hráčů na hostování, dost citelný zásah do přestupové politiky. Nicméně to je rozhodně pozitivní krok pro nadějné hráče, jelikož je klub bude muset buďto nechat hrát anebo prodat někam, kde konečně budou mít stabilní místo, stabilní spoluhráče a jistotu nějakého výhledu do budoucnosti.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ostatní

Arséne Wenger během svého působení u Arsenalu odmítl nabídku Realu Madrid. Nyní vysvětlil proč

Zveřejněno

dne

Jeho kariéra je spjatá s londýnským Arsenal. Nyní se Arséne Wenger přiznal, že měl během svého působení v Anglii nabídku z Realu Madrid.

Embed from Getty Images

Spojení Arséneho Wengera a Arsenalu trvalo dlouhých 22 let. Hned v první kompletní sezoně dovedl Arsenal k zisku mistrovského titulu i Anglického poháru. Dohromady s londýnským klubem vyhrál tři mistrovské tituly a rekordních sedm vítězství v Anglickém poháru.

V sezoně 2003/04 dokonce v lize zvítězil bez porážky, což je do dnešního dne nepřekonaný unikát.

Nyní francouzský trenér přiznal, že během svého působení u Arsenalu odmítl nabídku Realu Madrid, a to více než jednou. “Když se zeptáte kohokoliv, jestli by měl zájem vést Real, tak odpověď zní jasně a každý by na takovou nabídku kývl. Je to největší klub na světě,” řekl Wenger.

“Jejich nabídka přišla během procesu, v němž jsme postavili stadion a já vedení slíbil a zaručil, že zůstanu u kormidla Arsenalu a pokusíme se společnými silami o další trofeje. A tohoto rozhodnutí i dnes nelituji, “ vysvětlil trenér, který letos oslaví 70. narozeniny.

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Bývalý hráč Premier League odchází do Švédska

Zveřejněno

dne

Ravel Morrison, bývalý hráč Manchesteru United či West Hamu, odchází jako volný hráč z italského Lazia Řím do Švédska. Jeho novým klubem se stane Östersund.

Embed from Getty Images

Ravel Morrison začínal v mládežnických týmech Manchesteru United, kde v roce 2010 okusil dospělý fotbal. Bylo mu pouhých 17 let. V roce 2012 přestoupil do West Hamu. Většinou putoval po hostováních. V roce 2015 odešel do římského Lazia, kde za 4 roky nastoupil pouze do 4 zápasů.

Po příchodu Morrisona do Lazia prohlásil ředitel klubu, že má nepochybnou kvalitu a považoval ho za světovou třídu. Poté dodal, že je trochu šílený.

Rio Ferdinand o Ravelovi řekl, že ho považuje za nejtalentovanějšího hráče, kterého kdy viděl. Bývalý manažer West Hamu Sam Allardyce Morrisona považoval za „největší ztrátu talentu.“

Pro Östersund bude Ravel Morrison skvělou posilou a pro hráče samotného je stáž ve Švédsku další příležitostí k restartu kariéry.

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Co o sobě prozradil jeden z nejlepších fotbalových freestylerů Jan Weber?

Zveřejněno

dne

Vyzpovídali jsme jednoho z nejlepších světových freestylerů Jana Webera. Honza je ve 32 letech sedminásobným mistrem světa ve footbagu a na svém kontě má také několik světových rekordů. Také je autorem několika triků. Jana jsme se zeptali na šest otázek a nyní se pojďme podívat na to, jak odpovídal.

Zdroj: www.honzaweber.com

1) Jak jste se k freestyle fotbalu dostal? Dovedl vás k tomu fotbal?

Fotbal jsem hrál prakticky od mala, často jsem byl u babičky na vesnici kousek od Prahy a tam fotbal patřil ke každodennímu životu. Ve 14 letech jsem potom začal s freestyle footbagem, tedy triky s hakisákem a o pár let později objevil i freestyle s fotbalovým míčem. Líbí se mi, že jde hodně o kreativitu, člověk vymýšlí nové triky a kombinace a není to tedy jen o sprintech a dřině, ale především o zábavě.

2) Od kolika let se freestyle věnujete a kdy plánujete konec kariéry?

Footbagu se věnuji od roku 2001, freestyle fotbalu cca od roku 2009. Doufám, že ještě 10-15 let to fyzicky půjde, i když triky už asi nebudou na takové úrovni, ale to uvidíme, zatím si nemůžu stěžovat a učím se stále nové. Kdo koukne na youtube.com/honzaweber, případně instagram.com/honzaweber, tak jich tam spoustu najde.

3) Co považujete za největší úspěch?

Ve footbagu bylo určitě úspěchem 7 titulů mistra světa, ve freestyle fotbalu potom dvakrát 5. místo na mistrovství světa v trojkombinaci triků, tedy ve 3 co nejtěžších po sobě jdoucích triků. V obou sportech mám také několik světových rekordů a vymyslel jsem i několik nových triků, které se před tím nikdy nikomu nepovedly. Zejména ve freestyle fotbalu je to poměrně úspěch, triků je o hodně méně, než ve footbagu a ty nové se vymýšlejí obtížně.

4) Jak probíhá trénink?

Jako začátečník jsem byl schopný trénovat klidně 4-6 hodin denně, triky nebyly tolik náročné. Když jsem se dostal už na slušnou úroveň a vyhrával soutěže, v průměru byl trénink cca 2-3 hodiny, nyní už jen tak ladím formu cca hodinu denně v průměru, když je víc volna, zvládnu i 2 hodiny, ale spíš doplňuji tréninkem v posilovně, boxem, tenisem a dalšími sporty.

5) Plánujete se stát trenérem po skončení kariéry?

Trénuji mladší kluky už teď, ale nejedná se čistě o freestylové triky, ale spíš malé a mladší fotbalisty učím techniku kontroly s míčem, která se jim bude hodit při zápasech. Samozřejmě to často proložíme nějakou tou zeměkoulí, triky s míčem vsedě apod. Zkrátka musí to být hlavně o zábavě, když je to baví, učí se třeba 3x rychleji.

6) Který fotbalový tým/y patří mezi vaše oblíbené?

Fotbal sleduji na každodenní bázi a mým nejoblíbenějším týmem je již od mala Bayern Mnichov. Hodně taky fandím Juventusu už pár let a v domácí lize nejvíc Spartě, ale je to poslední dobou pořádné utrpení!

Honzovi přejeme hodně úspěchů ve zbylé části kariéry a děkujeme za čas, který si na nás našel.


Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené