Spojte se s námi


Motorsport

Ferrari ztratí své klíčové sponzory a utrpí výraznou ztrátu! Jeden z partnerů dokonce hrozí právními kroky

Na sezónu 2022 nebude tým Scuderia Ferrari vzpomínat dobrém, a to nejen z hlediska sportovního, ale také toho marketingového. Italská stáj z Maranella totiž velmi pravděpodobně přijde o své dva klíčové sponzory a v rozpočtu se tak objeví obrovská díra.

Publikováno

dne

Na sezónu 2022 nebude tým Scuderia Ferrari vzpomínat dobrém, a to nejen z hlediska sportovního, ale také toho marketingového. Italská stáj z Maranella totiž velmi pravděpodobně přijde o své dva klíčové sponzory a v rozpočtu se tak objeví obrovská díra.

S velmi negativní novinkou pro Ferrari přispěchal v několika posledních desítkách hodin známý server Racing News 365.

Podle těchto zpráv má totiž italská stáj z Maranella přijít o dva z hlavních, potažmo klíčových sponzorů. A o jaké se jedná?

Po prvním „ostrém“ roce ukončila s Ferrari spolupráci krypto společnost Velas, jejíž značka byla odstraněna ze seznamu partnerů Ferrari. A pak také firma Snapdragon, která vyrábí polovodičové čipy. Oba tyto sponzory přitom sama Scuderia zařadila mezi své nejdůležitější.

Velas

Ferrari oznámilo na konci roku 2021 dlouhodobou spolupráci právě s firmou Velas. Tato značka se dokonce v průběhu sezóny objevila na kombinézách obou jezdců – Charlese Leclerca a Carlose Sainze.

A podle informací výše uvedeného serveru údajně Ferrari nedodrželo klauzule, které společnosti Velas umožňují vytvářet NFT.

Ta prý zase na druhou stranu porušila stanovené finanční podmínky, přičemž obě strany nyní zvažují, že situaci nenechají jen tak a podniknou patřičné právní kroky.

Krypto ve F1

Nebyla by to ale jediná krypto společnost, která v prostředí F1 dluží týmu peníze. V prosinci loňského roku totiž vyhlásil bankrot partner Mercedesu FTX a odhadem dluží 15 milionů dolarů.

Společnosti zabývající se právě kryptoměnami jsou v posledních letech ve Formuli 1 k vidění čím dal častěji a na vozech či kombinézách zaujímají větší a větší místo. Dlužno dodat, Ferrari a Mercedes nebyly jedinými týmy, které s nimi mají navázanou určitou formu partnerství.

Tým Red Bull Racing například v únoru roku 2022 oznámil víceleté partnerství s firmou Bybit, která rakouské stájí vynesla ročně hned 50 milionů dolarů. A to je největší kontrakt, který kdy byl v mezinárodním sportovním prostředí zaznamenán.

Sesterský tým Scuderia AlphaTauri má zase uzavřené partnerství se společností Fantom, Aston Martin s Crypto.com, Alfa Romeo s Floki, Alpine s Binance a McLaren s firmou Tezos.

Snapdragon

Co se týče spolupráce Ferrari a Snapdragonu, tam se podle zpráv Racing News 365 jedná o oboustranné ukončení. Oficiální oznámení by stejně jako v případě Velasu mělo přijít v následujících dnech, potažmo týdnech.

Celkově by pak Ferrari mělo přijít o 55 milionů dolarů. Hned 30 totiž italskému týmu F1 zajišťovala firma Velas, 25 Snapdragon.

Zdroje: F1, Racing News 365, Red Bull Racing

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.