Spojte se s námi


eSport

FaZe Clan bere titul z Intel Extreme Masters v Katowicích!

Šest prodloužení, tolik jich zažila Spodek Aréna ve finále mezi G2 a FaZe Clanem. Byla to pětihodinová show se 122 mapami. G2 se snažili, ale nakonec to na FaZe s náhradníkem nestačilo, byl to právě náhradník jks, který byl hrdinou.

Publikováno

dne

Šest prodloužení, tolik jich zažila Spodek Aréna ve finále mezi G2 a FaZe Clanem. Byla to pětihodinová show se 122 mapami. G2 se snažili, ale nakonec to na FaZe s náhradníkem nestačilo, byl to právě náhradník jks, který byl hrdinou. FaZe Clan bere si tak z turnaje odnáší 400 000 dolarů.

Nesoupeřili jenom s protivníky, ale i s koronavirem, tak probíhal turnaj pro FaZe Clan. Nakonec si z turnaje odnáší odměnu 400 000 dolarů. Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen lotyšský střelec Broky, jednadvacetiletý hráč se zvedl ve správný moment. Finále nakonec skončilo poměrně jasným výsledkem 3-0.

Jaká byla jejich cesta do finále? Začátek v Play-in fázi s náhradníkem, Ropz musel být v karanténě a tak ho v Play-in fázi nahradil jks. Zde s FaZe Clanu podařilo vyřadit MOUZ a Sprout. Za celý turnaj padli pouze ve skupině proti týmu Natus Vincere. V neděli je čekalo finále proti Ocelotově organizaci.

První mapa

První mapu si vybíral FaZe Clan, brali Inferno. Byla to hrozná první polovina pro FaZe, 4-11 a vypadalo to, že první mapa půjde pro G2. FaZu se podařilo hru dotáhnout až na skóre 14-15. G2 byli v posledním kole 4 proti 2, ale proti nim stál Ropz, který acem vyrovnal na 15-15, FaZe v prodloužení neztratil jediné kolo a šel tak do vedení 1-0

Druhá mapa

Na map picku G2, kteří si vybrali Mirage, to vypadalo, že se FaZe dostal na vítěznou vlnu. Po první polovině vedli 11-4, stejně jako G2 na Infernu. I přesto, že huNter nastřílel 57 fragů, tak to nebyl on, kdo byl nejvetší hvězdou této mapy. Byl to právě náhradník jks, který dovedl FaZe Clan k výhře druhé mapy po 58 kolech.

Třetí mapa

Bylo to blízko, po dvou neúspěších v letech 2017 a 2018 byl FaZe Clan jedinou mapu od titulu. Do třetí mapy vstoupili dobře, v polovině vedli 8-7. bylo tak na G2, aby převzali otěže zápasu. V druhé polovině dokonce vedli, ale na rozjetý FaZe Clan to nestačilo. Hráči FaZe Clanu vyhráli druhou polovinu také 8-7 a titul byl jejich.

„Včera jsem si znovu pustil finále z roku 2018 a řekl jsem si, že to takhle nemůže dopadnout znovu“, prohlásil se slzami v očích po zápase karrigan. Jak se říká, do třetice všeho dobrého. Karrigan a rain to na třetí pokus dokázali a odnáší si titul z IEM Katowice.

Zdroj: Extreme Masters

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.