Spojte se s námi


Tenis

Fantazie! Krejčíková si na Wimbledonu zahraje semifinále a vrátí se zpět do elitní dvacítky

Barbora Krejčíková předvedla v All England Clubu další skvělý výkon, díky němuž si ve čtvrtek zahraje poprvé semifinále Wimbledonu. Ve čtvrtfinále našla recept na Jelenu Ostapenkovou, vítězku French Open z roku 2017. V semifinále vyzve Kazašku Elenu Rybakinovou.

Publikováno

dne

Barbora Krejčíková předvedla v All England Clubu další skvělý výkon, díky němuž si ve čtvrtek zahraje poprvé semifinále Wimbledonu. Ve čtvrtfinále našla recept na Jelenu Ostapenkovou, vítězku French Open z roku 2017. V semifinále vyzve Kazašku Elenu Rybakinovou.

  • Krejčíková si v All England Clubu zahraje semifinále
  • Lotyšku Ostapenkovou vyřadila po setech 6:4 a 7:6
  • V semifinále vyzve Elenu Rybakinovou, aktuálně největší favoritku na celkový triumf

Barbora Krejčíková zatím neprožívá ideální sezonu. Před začátkem Wimbledonu totiž měla negativní bilanci sedmi výher a devíti proher, na vině však byly i zdravotní problémy.

Travnatý povrch rozhodně není jejím nejoblíbenějším povrchem, na Wimbledonu se doposud nedostala dále než do osmifinále. To se ale změnilo právě letos.

Rodačka z Ivančic přitom na své cestě mezi nejlepších osm tenistek vyřadila Kudermetovou nebo Collinsovou, které patří k širší světové špičce. Proti Američance dokonce vyhrála po svém prvním servisu 80 % výměn.

Ve čtvrtfinále narazila na Jelenu Ostapenkovou, rovněž jednonásobnou grandslamovou vítězku. Sedmadvacetiletá Lotyška přitom v dosavadním průběhu nejprestižnějšího tenisového turnaje neztratila jedinou sadu.

Krejčíková předvedla další fantastický výkon

Reprezentantka České republiky ale dokázala navázat na předešlé výkony. Již ve třetím gamu se dostala do vedení s náskokem brejku, které již dokázala udržet. První sadu nakonec pro sebe získala za 32 minut poměrem 6:4.

V úvodu druhého setu přišlo první zaváhání při svém podání. To mohla Krejčíková odčinit hned v nadcházejícím gamu, v němž si vypracovala tři breakballové příležitosti. Ani jednu z nich ale nedokázala využít a Ostapenková se díky tomu dostala do vedení 4:1.

V sedmé hře už se ale sedminásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře vrátila do boje o druhý set, když podruhé v utkání prolomila Lotyščino podání. To se jí podařilo také o dva gamy později a díky tomu zhruba po 80 minutách mohla servírovat na postup do semifinále.

Desátá hra druhého setu se jí ale nepodařila, díky čemuž Ostapenková živila své šance na postup. O majitelce druhé sady nakonec musel rozhodnout až tiebreak. Ve zkrácené hře byla úspěšnější Krejčíková, jež zvítězila poměrem 7:4.

Semifinále v All England Clubu ji zároveň katapultuje zpět do elitní dvacítky, se ziskem 2353 by se v příštím vydání žebříčku posunula na 18. místo, těsně za Markétu Vondroušovou. Případný další úspěch by pochopitelně znamenal i další posun žebříčkem.

Zdroj: Wimbledon

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.