Spojte se s námi

Motorsport

Fantastický Bagnaia si dojel pro vítězství! Honda pokračuje v tragédii, kdo další obsadil stupně vítězů?

Královská kubatura MotoGP měla o tomto víkendu na programu desátý podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Rakouska. Stylem start-cíl ovládl závod na Red Bull Ringu Francesco Bagnaia, pro pódium si dojeli Brad Binder a Marco Bezzecchi.

Publikováno

dne

Královská kubatura MotoGP měla o tomto víkendu na programu desátý podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Rakouska. Stylem start-cíl ovládl závod na Red Bull Ringu Francesco Bagnaia, pro pódium si dojeli Brad Binder a Marco Bezzecchi.

Pecco Bagnaia pokračuje ve své krasojízdě napříč takřka celým závodním víkendem na Red Bull Ringu. Italský závodník ve službách Ducati ovládl sobotní kvalifikaci, následně také sprint a v neděli i Velkou cenu Rakouska.

Ta odstartovala ve 14:00 a jak vypadalo pořadí jezdců na startovním roštu, na to se můžete podívat v níže přiloženém příspěvku.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejlepší start ze všech předvedl Bagnaia, který vystřelil ze svého startovního slotu tak, že jej z nižších pozic v první zatáčce nikdo neohrožoval. Velmi dobře odstartoval také Binder a za dvanáctého na sedmé místo se po dvou kolech dostal Jorge Martin.

Na třetí místo se dostal týmový kolega Bindera Jack Miller, za ním vypadalo pořadí zbytku elitní desítky následovně: Alex Márquez, Luca Marini, Marco Bezzecchi, Jorge Martin, Maverick Viňales, Enea Bastianini.

Sedmý Martin na začátku čtvrtého kola absolvoval long lap penalty a propadl se na místo třinácté. V okruhu číslo 6 se pořadím dolů začal propadávat Australan Miller.

Pro závodníka KTM jde bohužel o letošní tradici, přičemž jeho závodní tempo v průběhu velké ceny často postupně uvadá. Právě v šestém kole jej předjeli oba jezdci stáje Mooney VR46 – Marini a Bezzecchi.

První odstoupení fanoušci na tribunách a u televizních obrazovek viděli v sedmém kole, když svůj motocykl odstavil Miguel Oliveira. Dalším vypadnuvším se stal Joan Mir, který spadl ve třináctém kole Velké ceny Rakouska.

Mezitím se o další tři místa propadl Miller, když jej předjeli oba jezdci Aprilie Viňales a Aleix Espargaro, plus také Bastianini na Ducati. Martin se po absolvování svého trestu dostal zpět do elitní desítky.

Deset kol před koncem si lídr Bagnaia vypracoval už 2,5sekundový náskok. Na Alexe Márqueze začínali tlačit jezdci týmu Mooney VR46, Miller spadl na jedenácté místo za Fabia Quartarara.

Ve 20. kole si Márquez s Bezzecchim v pohledném souboji na chvíli vyměnili pozice, první jmenovaný se každopádně na třetím místě ještě dokázal udržet.

Ve 21. kole vypadalo pořadí první desítky takto: Bagnaia, Binder, Alex Márquez, Marini, Viňales, Martin, Aleix Espargaro, Quartararo, Bastianini.

Dlužno dodat, Martin se po penalizaci v úvodu závodu dokázal dostat zpět na pozici číslo 7, Quartararo se dostal alespoň na devátou příčku. Bohužel pro Yamahu se toto umístění blíží k maximu, čeho může bývalý šampion MotoGP dosáhnout.

Velmi špatně je na tom také Repsol Honda. Mirovi se nedaří po celou sezónu, legendární Marc Márquez figuroval osm kol před koncem pouze na dvanáctém místě.

Sedm kol před koncem přišel Alex Márquez o třetí místo, když jej Bezzecchi konečně dokázal zdolat. V posledních kolech se pořadí v nejlepší desítce už příliš neměnilo, tři okruhy před koncem se před Márqueze dostal i Marini.

Bagnaia si postupně vypracoval až pětisekundový náskok a pohodlně si tak dojel pro další vítězství. Na stupních vítězi aktuálního lídra šampionátu jezdců doplnili Binder s Bezzecchim. Konečné kompletní pořadí si můžete prohlédnout níže.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené