Spojte se s námi


Bojové sporty

Fanoušci se zlobí na Oktagon i Vémolu! Organizaci vyčítají promo i přes jasné informace, Karlose posílají do důchodu

Karlos Vémola kvůli zdravotním potížím nenastoupí do zápasu s Patrikem Kinclem. Dlouho promovaného duelu se tak dost možná již nikdy nedočkáme, jelikož se současný držitel pásu přesune kvůli projektu Tipsport Game Changer do welterové váhy. Co na oznámení říkají fanoušci organizace?

Publikováno

dne

Karlos Vémola kvůli zdravotním potížím nenastoupí do zápasu s Patrikem Kinclem. Dlouho promovaného duelu se tak dost možná již nikdy nedočkáme, jelikož se současný držitel pásu přesune kvůli projektu Tipsport Game Changer do welterové váhy. Co na oznámení říkají fanoušci organizace?

V minulém týdnu vyšla na světlo světa informace o tom, že Karlos Vémola leží v nemocnici kvůli silnému zánětu, ovšem promotér Ondřej Novotný i nadále tvrdil, že nic nenasvědčuje tomu, že by k zápasu nemělo dojít.

Vše se ale změnilo dnes, kdy dostala organizace aktuální informace. Vémola nebude schopen proti Patriku Kinclovi nastoupit a ten tak bude mít jiného soupeře.

“Ta situace nás všechny samozřejmě velice mrzí. Přejeme Karlovi co nejrychlejší uzdravení a věřím, že se nám nový termín povede najít brzy. S touto situací bohužel nemůžeme nic dělat.

Turnaj OKTAGON 38 nabídne i bez Karlose spoustu skvělých zápasů, ve kterých půjde o 2 tituly a kde se kromě Patrika Kincla, pro kterého momentálně hledáme soupeře, představí i další velká jména Oktagonu jako Magard, Macek, Peňaz nebo Škvor,” řekl Novotný v tiskové zprávě.

Ovšem fanoušky toto info nepotěšilo. Názory se různí, můžeme vidět ale několik takových, kteří Terminátora již posílají do profesního důchodu.

„Ať už se na to Karel vys*re, už je víc reklama, než fighter. Kariéru mu neberu, ale nikdo nemládneme,“ napsal pod příspěvek na Instagramu uživatel s přezdívkou koxinho_10.

Spoustě fanoušků vadí také načasování. Vyčítají organizaci to, že turnaj promuje zejména Vémolou a spekulují o tom, že informace již dávno měla a pouze čekala na správnou chvíli.

Bohužel podobně to mnozí viděli již v minulém roce, kdy se taktéž zranil Vémola před důležitým duelem. Hledat viníka je náročné, zde ale pravděpodobně ani není.

Vémolovo zdraví zkrátka již není co bývalo a je velkou otázkou, zda se jeho souboje s Patrikem Kinclem vůbec dočkáme. Inkvizitor se totiž v příštím roce zúčastní pyramidy Tipsport Game Changer ve welterové váze.

Zdroj: Oktagon MMA, Instagram

Reklama

Bojové sporty

Promotér RFA Marhanský: Nechápu, proč takové lži potřebuje Novotný říkat a šířit. My s ním nepotřebujeme bojovat

Když organizace RFA vstupovala na tuzemský trh, jasně deklarovala, že se chce stát jedničkou. Od té doby už uplynul více než rok a zatím vše naznačuje tomu, že očekávání byly poměrně nadsazené. Promotéři RFA a Oktagonu se navíc mnohdy pošťuchují různými vyjádřeními.

Publikováno

dne

Když organizace RFA vstupovala na tuzemský trh, jasně deklarovala, že se chce stát jedničkou. Od té doby už uplynul více než rok a zatím vše naznačuje tomu, že očekávání byly poměrně nadsazené. Promotéři RFA a Oktagonu se navíc mnohdy pošťuchují různými vyjádřeními. Tentokrát ovšem Ondřej Novotný svým fanouškům nesdělil úplnou pravdu.

V České republice a na Slovensku je největší MMA organizací bezpochyby Oktagon. Na konci roku 2021 přišla vířit vody nová organizace, a to RFA.

Od té doby začali mnozí zápasníci tuzemské jedničky odcházet do druhé, přičemž se to promotérům Oktagonu samozřejmě nelíbilo.

Nyní má za sebou RFA několik turnajů a je jasno, že cíle byly příliš vysoké. Organizace nemá příliš dobrá čísla sledovanosti a haly také nepraskají ve švech, ačkoliv nejsou ani příliš velké.

I proto se další přesuny nekonají a naopak třeba takový Miroslav Brož se vrátil zpátky do Oktagonu. Ačkoliv promotér Ondřej Novotný mluví o tom, že ho RFA nezajímá, čas od času k ní nicméně něco řekne.

Tentokrát ale jeho informace správné nebyly.“Byl tam matchmaker, který byl dříve náš kamarád, pak si nás všude bral do huby a teď už tam taky zase není. Nevím, co si kluci udělali.

Možná to bylo první dobré rozhodnutí, protože když někdo sedí vedle někoho na tiskovce, kdo si říká o nemístné částky, a tvůj matchmaker mu v tom pomáhá a říká: ´Jo jasně, pojďme ten zápas udělat. Kluci si za to zaslouží nesmysl. Jde o to, aby Boris rozbil prasátko,´ tak to asi nejste úplně na jedné lodi.

Nicméně už tam není ani Erik Brezovský. Dostávají se ke mně další a další zprávy,” řekl ve svém pořadu MMA Letem světem. Tato slova se měla týkat Martina Wodeckého, ten ale rychle zareagoval.

“Nevím o tom, že bych končil. Já mám s Borisem kontrakt. Nemohu říct, na jak dlouho, ale máme kontrakt, který je platný… Jestli někdo ví víc než Boris, který je hlava, a nebo jestli nás ještě řídí někdo z jiné organizace a ví to dřív, tak super a gratuluji,”řekl na streamu organizace RFA.

Vyjádřil se ale také promotér RFA Boris Marhanský, který působí v různých vyjádřeních umírněněji než Novotný, občas to ale může působit až na sílu.

„Nechápu, proč takové lži potřebuje Novotný říkat a šířit. Nevím, jestli ho to baví. Asi je to geneticky nějak dané a potřebuje to. My s ním nepotřebujeme bojovat. Soustředíme se na vlastní turnaje,” dodal Marhanský.

Zdroj: RFA, MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Hathaway hlavní favorit Tipsport Gamechangeru, Kertész černý kůň. Jaké šance má Kozma?

Tipsport Gamechanger je téměř tady. Už na začátku března velkolepý projekt Oktagonu odstartuje, nyní již známe všechny hlavní dvojice, které se porvou o postup do druhého kola. Kdo má jaké šance? Kdo může být černým koněm?

Publikováno

dne

Tipsport Gamechanger je téměř tady. Už na začátku března velkolepý projekt Oktagonu odstartuje, nyní již známe všechny hlavní dvojice, které se porvou o postup do druhého kola. Kdo má jaké šance? Kdo může být černým koněm?

Evropská liga mistrů v MMA už brzy odstartuje. Celé první kolo uvidíme již na začátku března v Ostravě, kde celý Tipsport Gamechanger vypukne a spolu s ním i boj o miliony. Vítěz se dočká odměny ve výši 300 tisíc eur, na zajímavé peníze si ale přijde každý účastník pyramidy.

Favorité

Pro fanoušky i tipéry je velmi složité odhadnout, kdo vlastně může celý projekt vyhrát. Podle sázkových kanceláří je největším favoritem John Hathaway a dává to smysl, jenže to má háček. Kdykoliv může pyramidu opustit kvůli povolání UFC.

A to není vše. Po osmileté pauze zatím absolvoval jediný zápas. Teď bude muset za jeden rok absolvovat souboje hned čtyři. Navíc jej hned v prvním kole prověří nepříjemný Máté Kertész, který má bezesporu schopnosti na to, aby jej nepustil ke své hře a tedy kontrole na zemi.

Problémem při hádání je i fakt, že neexistuje pavouk a nemůžeme si tedy hrát s jasným plánem, kdo na koho v jaké fázi může narazit. A vzhledem k tomu, že každý bojovník má specifický styl a co platí na jednoho, to nemusí platit na druhého, je tipování o něco složitější.

Mezi další velké favority ovšem patří David Kozma, Louis Glismann, Leandro Silva a Bojan Veličkovič. Ti všichni se u hlavního partnera projektu vešli s kurzem pod 10.00.

Kdo bude černým koněm?

Favoritů na vítězství bylo jmenováno vícero, nicméně černý kůň je pouze jeden. Počítáme-li s tím, že je kurz na jeho vítězství v turnaji vyšší než 20.00. Nikdo z bojovníků, na které je vypsán nižší kurz, rozhodně není bez šance.

Překvapivě vysoký kurz je ovšem vypsán na Mátého Kertésze. Dá se to chápat s ohledem na to, že jej hned v prvním kole čeká obří favorit, nicméně pro sázkaře je sázka na jeho vítězství perfektní příležitost. I při minimálním vkladu lze v případě úspěchu vyhrát slušné peníze.

Přeci jen kurz 35.00 není vůbec nízký. A jestli je v pyramidě bojovník, jehož styl může platit na všechny, je to Kertész. Má skvělý wrestling, hodně snese, skvělé kardio, umí rozdávat rány, má silnou vůli, nic jej nerozhodí.

Je komplexní, umí zápasy kontrolovat i tak, aby se mu nic nestalo. Rozhodně nesmí být odepsán. Dokáže se popasovat s každým. Pokud porazí Hathawaye, dojde v turnaji daleko.

Jaké šance má Kozma?

Růžový panter patří mezi největší favority, což není překvapení. Jsou ale jeho šance skutečně tak veliké? Jistěže jsou, nicméně je třeba i pochybovat. Kozma už nemá komu co dokazovat, ukázal, že umí porazit kohokoliv. Ale…

Nebude se bojovat na pět kol, což může být pro bývalého šampiona welterové váhy velkou nevýhodou. V pyramidě navíc budou po technické stránce lepší a talentovanější borci, což v kombinaci s pouhými třemi koly nemusí být pro Kozmu zrovna ideální.

Vzpomeneme-li pak navíc na zápasy s Veličkovičem, Apollem či Britem, tedy se světovou třídou, tak nelze zapomenout, jak jej dokázali všichni dostávat do problémů a jak jej trápili.

Kozma toho snese hodně, ale tady to rozhodně nebude mít lehké. První kolo má na rozjezd a ani to nesmí podcenit.

S tím, jak si bývalý král welteru počínal v posledních zápasech, jsou nasnadě obavy, aby zdravotně celou pyramidu zvládl a aby mohl všechny zápasy, v případě, že bude vyhrávat, absolvovat bez větších omezení.

Doufejme však, že se jediný domácí zástupce probojuje co nejdále. Ideálně ke 300 tisícům eur.

Program 1. kola

Jak už bylo zmíněno, všechny dvojice pro 1. kolo již byly vybrány. Známe tedy program pro turnaj v Ostravě a můžeme tedy spekulovat, kdo dojde dál.

Zápasy

David Kozma vs. Lukasz Siwiec
Samuel Krištofič vs. Alex Lohoré
Máté Kertész vs. John Hathaway
Christian Eckerlin vs. Melvin Van Suijdam
Bojan Veličkovič vs. Ion Surdu
Christian Jungwirth vs. Tato Primera
Leandro Silva vs. Andreas Michailidis
Louis Glismann vs. Amiran Gogoladze

Predikce

Kozma vs. Siwiec

Všechny zápasy mají svého favorita. Nicméně že by něco mělo být přímo jednoznačné, to se říci nedá. Ani například v případě Davida Kozmy, kterého vyzve Lukasz Siwiec. Samozřejmě je Kozma zkušenější a měl by vyhrát, jenže Polák s bilancí 8-1 není soupeř k podcenění.

Kozma by měl první kolo zvládnout. Nicméně musí být obezřetný. Siwiec není žádná dávačka. Naopak. Spíše se jedná o Damoklův meč. Polský bojovník je navíc velmi nebezpečný na zemi a ani jednou jeho zápas netrval celá tři kola.

Krištofič vs. Lohoré

Souboj dvou rebelů, dvou mužů, které je těžké ukončit před limitem. Hodně bude záležet na hlavě. Lohoré je velice náladový, čehož může Pirát perfektně využít. Proslul svými fauly, umí se dostat soupeři pod kůži.

Lohoré je favorit. V jeho prospěch může hrát síla, dost možná i váha. Chtělo by se říct, že navíc bude o něco komplexnější. Každopádně fyzičku mají skvělou oba a není vyloučeno, že se bude jednat o nepříliš atraktivní zápas. Záleží, jak k němu oba borci přistoupí.

Vzhledem k tomu, jak se umí Krištofič dostat do hlavy vesměs komukoliv, by mohl překvapit a vyjít z duelu jako vítěz.

Kertész vs. Hathaway

Souboj, o němž již byla dříve zmínka. Vítěz by mohl dojít v celé pyramidě velmi daleko, ne-li až na samotný vrchol. Hathaway má obrovské kvality, patřil ke světové špičce, ale dlouhá pauza na něj mohla mít velký vliv. Kertész je pro něj po návratu první ostrou prověrkou.

A jestli z celé pyramidy má někdo na to, aby vzdoroval zemařským dovednostem Hathawaye, je to Kertész. Ten za sebou má i kempy v AKA Gymu, vedl jej i Khabib Nurmagomedov. Má skvělý wrestling, nebojí se přestřelek v postoji, má tvrdý úder, tvrdou bradu, téměř nevyčerpatelné kardio.

Hathawayovi může celý zápas pořádně znechutit. Uvidíme tedy, jak zápas dopadne. Lze však očekávat, že vítěze určí až bodoví rozhodčí. O tomto duelu můžeme mluvit jako o souboji černého koně s největším favoritem.

Eckerlin vs. Van Suijdam

Eckerlin je suverénně největší německou hvězdou, co se týká popularity, nicméně o jeho kvalitách panují zejména v našich končinách pochybnosti. Pochybnosti však panují také o kvalitách jeho soupeře.

Van Suijdam je už od oznámení jeho účasti vnímán jako jasný outsider. Pro Eckerlina je podle některých vyloženě dávačkou, nicméně tak snadné to německý bojovník mít nebude. Nizozemec je zkušený, bude se chtít předvést. Eckerlin ovšem bude chtít potvrdit roli favorita.

Bojan Veličkovič vs. Ion Surdu

Atraktivní zápas dvou mužů, kteří své zápasy v drtivé většině vyhrávají před limitem. Zatímco Veličkoviče můžeme vnímat jako veterána UFC a komplexního bojovníka, mladší Surdu má ještě kariéru téměř celou před sebou a jedná se o ryzího „knokautéra“.

I kvůli svým zkušenostem je velkým favoritem Veličkovič. Přeci jen za sebou má mnohem větší a těžší bitvy. Není ale neukončitelný, třebaže toho snese hodně. Srb by měl vyhrát, nicméně překvapení rozhodně není vyloučeno.

Jungwirth vs. Primera

Atraktivní souboj. Srdcař vs. technik. Jungwirth si dávno získal srdce českých fanoušků, bere jakoukoliv výzvu a předvádí atraktivní zápasy. Ať už bojuje s kýmkoliv. Nicméně větší skalpy má na kontě Primera. Stejně tak i větší výzvy.

Hodně bude záležet na tom, jak se Primera do zápasu nastaví v hlavě. Podle kurzů je favoritem Jungwirth, co se ale týká kvality, určitě by neměl být Primera příliš pozadu. Prohrál tři z posledních čtyř zápasů. Určitě si bude chtít zlepšit chuť i skóre. Lze čekat, že zápas neskončí na body.

Silva vs. Michailidis

Dva veteráni UFC, přičemž Michailidis ve svém předposledním souboji nestačil na Alexe Pereiru, aktuálně šampiona střední váhy UFC. Apollo je vnímán jako mírný favorit a je jasné proč.

Je technicky naprosto perfektní, umí i na zemi, má neuvěřitelný přehled, skvělé oko. Co se týká kvalit, měl by mít navrch. Je to showman, ale chybí mu tah na bránu. Nicméně nikdy nebyl ukončen před limitem, zatímco Michailidis nemá úplně nejtvrdší bradu.

Apollo by si měl zápas pohlídat, nebude to ale mít vůbec snadné.

Glismann vs. Gogoladze

Pro většinu fanoušků neznámá jména, nicméně rozhodně se nejedná o nekvalitní bojovníky. Právě naopak. Souboj dvou odlišných stylů. Vítěz má určitě velkou šanci dojít v pyramidě daleko.

Zatímco Glismann je vynikající na zemi, když je mimo jiné držitelem černého pásku v BJJ, tak Gogoladze je vynikající v ukončování v postoji. Je však Gruzínec, tudíž nepočítejme s tím, že by na zemi nic neuměl.

Za zmínku stojí, že Gogoladze ukončil 10 ze svých 12 výher v 1. kole, z toho hned osmkrát nepotřeboval ani 100 vteřin. Glismann byl ve třetím kole jen dvakrát a v tomto zápase je favoritem. Nejjistější však sázka na to, že zápas určitě neskončí na body.

Zdroj: Oktagon MMA, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Pro zápasníka RFA musela přijet sanitka! Podezření na infarkt se ale naštěstí nepotvrdilo

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Publikováno

dne

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Již dnes má organizace RFA naplánovaný turnaj v Budapešti. Dva dny před turnajem ovšem bylo na hotelu drama, když byla přivolána sanitka.

Organizace zveřejnila tuto informaci ve čtvrtek večer s tím, že zbytek sdělí později. Nakonec nicméně vše dopadlo dobře, a tak víme další podrobnosti.

Jednalo se totiž o zápasníka Lu Kaie, u kterého bylo podezření na lehký infarkt. „Včera jsme tu měli trochu dramatickou situaci. Jeden z našich bojovníků musel být hospitalizovaný, Lu Kaie odvezla sanitka do nemocnice.

Bylo tam podezření na lehčí infarkt nebo cévní příhodu. Naštěstí je to ale vyloučené, už je to fajn. Všechno dobře dopadlo. Lu Kai teď musí hydratovat, mít odpočinkový režim a dá se do kupy.

Před chvílí jsem s ním mluvil a věřím, že ho uvidíme na nějakém nejbližším zápase,“ informoval veřejnost promotér Boris Marhanský.

Zápasu se tak samozřejmě čínský zápasník žijící v Praze nezúčastní. Skrze svou přítelkyni se pro server Kaocko.cz fanouškům omluvil a poděkoval za podporu.

„Lu Kai musel ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře odstoupit ze zápasu. V noci ho převezli do místní nemocnice, všechna vyšetření dopadla dobře.

Na zápas se těšil a moc ho mrzí, že tentokrát nebude moci nastoupit. Chtěl by se omluvit všem fanouškům, organizaci RFA i trenérovi a poděkovat za jejich podporu a pomoc,“ řekla Kaiova přítelkyně.

Zdroj: Kaocko.cz, RFA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené