Spojte se s námi


Motorsport

Famózní Brad Binder! Stroj KTM ovládl MotoGP Sprint v Argentině z poslední řady na startu

Neuvěřitelnou podívanou přinesl historicky druhý sprintový závod kategorie MotoGP. Z 15. místa a poslední řady na startovním roštu Brad Binder pokořil všechny své soupeře a zvítězil v ochutnávce před nedělní velkou cenou. Na pódiu ho doplnili jezdci Mooney VR46 Marco Bezzecchi a Luca Marini.

Publikováno

dne

Neuvěřitelnou podívanou přinesl historicky druhý sprintový závod kategorie MotoGP. Z 15. místa a poslední řady na startovním roštu Brad Binder pokořil všechny své soupeře a zvítězil v ochutnávce před nedělní velkou cenou. Na pódiu ho doplnili jezdci Mooney VR46 Marco Bezzecchi a Luca Marini.

Nejprestižnější třída mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP absolvovala v Argentině svůj druhý sobotní sprintový závod. Po zraněních čtveřice jezdců včetně osminásobného šampiona Marca Márqueze se na startovní rošt postavilo pouze 18 závodníků. Totéž bude platit i pro hlavní závod.

Pole position si vyjel poprvé ve své kariéře Álex Márquez z týmu Gresini Racing. Po zhasnutí světel však raketový odpich předvedl Franco Morbidelli na tovární Yamaze a během prvního okruhu si vybojoval vedení sprintu.

Kdo šokoval po startu, byl Brad Binder na KTM. Z patnáctého místa na startu se neskutečným citem prosmýkl již v prvních zatáčkách závodu na čtvrtou pozici.

Ještě v prvním kole lehce kolidovali týmoví kolegové z Mooney VR46 Racing Team Marco Bezzecchi a Luca Marini. První zmiňovaný kvůli tomu přišel o pár pozic, což náramně nahrálo Binderovi v jeho postupu na přední pozice. Mezitím v šesté zatáčce havaroval Joan Mir, jediný reprezentant tovární Hondy.

Po hektickém prvním kole se stav závodu relativně uklidnil. Přesto se pole jezdců nijak neroztrhávalo. Binder vyhodil z okna veškeré predikce fanoušků a expertů, když se ve třetím kole stal lídrem sobotního sprintu.

A to přes fakt, že stroje KTM potvrdily v kvalifikaci tréninkovou formu poslední řadou na startu! Ba co víc, Jihoafričan předváděl takovou rychlost, že si dokázal vydělat na své protivníky náskok několika desetin sekundy.

Tento náskok nakonec rozhodl o tom, že Bezzecchimu se v samotném závěru nepodařilo přemoct Bindera. 27letý rodák z Potchefstroomu zvítězil o 72 tisícin sekundy v druhém sprintu letošní sezóny MotoGP. Třetí do cíle dojel Marini před příjemným překvapením v podobě Morbidelliho.

Páté místo si pro sebe uzmul Márquez, jenž jako dnes odstartuje v neděli z pole position. Naopak dominantní Francesco Bagnaia z VC Portugalska se oproti sprintu v Portimau musel tentokrát spokojit s šestým místem.

Výsledky sprintu při Velké ceně Argentiny MotoGP (12 kol = 57,6 km; pouze top 10):

1. Brad Binder (RJA, KTM) 19:56.873
2. Marco Bezzecchi (Ita., Ducati) +0.072
3. Luca Marini (Ita., Ducati) +0.877
4. Franco Morbidelli (Ita., Yamaha) +2.354
5. Álex Márquez (Špa., Ducati) +2.462
6. Francesco Bagnaia (Ita., Ducati) +2.537
7. Maverick Viñales (Špa., Aprilia) +2.643
8. Jorge Martín (Špa., Ducati) +3.754
9. Fabio Quartararo (Fra., Yamaha) +3.856
10. Jack Miller (Aus., KTM) +5.143

Průběžné pořadí jezdců MotoGP v sezóně 2023 (pouze top 10):

1. Francesco Bagnaia (Ita., Ducati) 41
2. Maverick Viñales (Špa., Aprilia) 28
3. Marco Bezzecchi (Ita., Ducati) 25
4. Brad Binder (RJA, KTM) 22
5. Álex Márquez (Špa., Ducati) 17
6. Johann Zarco (Fra., Ducati) 15
7. Jack Miller (Aus., KTM) 15
8. Jorge Martín (Špa., Ducati) 11
9. Aleix Espargaró (Špa., Aprilia) 11
10. Fabio Quartararo (Fra., Yamaha) 9

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.