Spojte se s námi


Zimní sporty

Eva Vrabcová-Nývltová se těší na souboj s Marit Bjørgenovou. Jizerská 50 je tady!

V okolí Bedřichova v Jizerských horách je už nyní živo. V neděli 13. února zde startuje 55. ročník ČEZ Jizerské 50. V Bedřichově se ovšem závodí už od pátku a účastníci si mohou užít bohatý doprovodný program.

Publikováno

dne

V okolí Bedřichova v Jizerských horách je už nyní živo. V neděli 13. února zde startuje 55. ročník ČEZ Jizerské 50. V Bedřichově se ovšem závodí už od pátku a účastníci si mohou užít bohatý doprovodný program.

V Jizerských horách jsou nyní výborné sněhové podmínky a do zachumelené bílé stopy tak v pátek vyrazilo 375 dětí. Například pětinásobný vítěz hlavního závodu z osmdesátých let Jiří Beran doprovodil na start tři ze svých čtrnácti vnoučat. Děti běžely trasy dlouhé od 300 metrů do tří kilometrů podle svého věku. Běželo se i 30 kilometrů volnou technikou.

V sobotu jsou na programu tři závody. Dopoledne odstartovaly závody na 10 a 25 kilometrů, odpoledne se běží firemní štafeta 4×3 kilometry.

Organizátoři se snaží, aby si účastníci Jizerské 50 víkend na horách maximálně užili a připravili pro ně i řadu kulturních akcí. Tak například v sobotu v 15 a v 17 hodin se v libereckém CineStar promítá pro účastníky ČEZ Jizerské 50 film Poslední závod. Od 19 hodin pak v Liberci vystoupí hudební kapela Chinaski.

Hlavní závod na padesát kilometrů klasicky startuje v neděli

To hlavní vypukne v neděli. Již v 7.50 se ozve první startovní výstřel a na padesátikilometrovou trať se vydají elitní ženy. Deset minut po nich vyrazí do stopy elitní muži a postupně půjdou do akce další vlny závodníků. V sobotu dopoledne zbývalo ještě 573 registrací.

ČEZ Jizerská 50 patří mezi nejstarší a největší sportovní události u nás. Legendární lauf se jel poprvé v roce 1968 a do Jizerských hor míří tradičně lyžaři ze všech koutů světa.

Na trati se potkávají nejen profesionálové, ale i amatéři a sportovní nadšenci. Chtějí překonat sami sebe nebo se porovnat s kamarády. To je kouzlo Jizerské 50, jejíž 55. ročník startuje v neděli.

Nedělní závod bude letošním lyžařským vrcholem pro Evu Vrabcovou-Nývltovou. Česká reprezentantka se těší, že si zazávodí s fenomenální Norkou Marit Bjørgenovou.

„Jsem ráda, že si mohu tento legendární závod vyzkoušet. Navíc jsou běžky skvělý způsob udržení se ve formě, abych byla připravená na jaro a léto. Můj hlavní cíl je teď Paříž 2024, proto tyto nastávající dva běžecké roky beru trochu tak, abych vydržela do další olympiády,“ prozradila na webu pořadatele lyžařka a maratónská běžkyně.

Zdroj: Jizerská 50, Deník

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.