Spojte se s námi


Tenis

Dvouhra na Rolland Garros bez české účasti, na turnaji končí také Muchová

Dvouhra na French Open už bohužel nemá české obsazení. Po šestém hracím dni odstupuje z turnaje i Karolína Muchová, která zápas s Amandou Anisimovou skrečovala. Na vině je zranění kotníku.

Publikováno

dne

Dvouhra na French Open už bohužel nemá české obsazení. Po šestém hracím dni odstupuje z turnaje i Karolína Muchová, která zápas s Amandou Anisimovou skrečovala. Na vině je zranění kotníku.

Muchová byla poslední českou zástupkyní ve dvouhře, i ta ovšem na turnaji ve Francii končí. Naše tenistka měla zápas velmi dobře rozehraný, poté ale vše zhatil zvrtnutý kotník, který si poranila po pádu.

Po ošetření Muchová sice dokázala pokračovat v zápase, po sedmi prohraných gemech v řadě ale nakonec toto utkání skrečovala a Anisimová tak zvítězila 2:1 na sety (6:7, 6:2 a 3:0).

Rodačka z Olomouce se přitom v zápase nechala ošetřit už po prvním setu, jenž trval skoro hodinu a půl.

Muchové tak bylo obvázáno levé stehno, zápas proti Anisimové přinesl ve své první části opravdu skvělou podívanou a sveřepý boj o postup.

Česká tenistka v prvním setu dokonce měla výhodu brejku, ani jednou jej však nedokázala využít. V tiebreaku ale otočila nepříznivý stav z 6:7 na 9:7 a první set tak vyhrála.

V druhém setu se do poněkud rychlého vedení dostala Anisimová, která vyhrála dva gemy v řadě. Muchová její náskok zcela zredukovala, poté však přišel onen pád, po kterém si olomoucká rodačka poranila kotník.

Navzdory její snaze a přes zcela očividné bolesti však utkání chtěla dohrát, nejlépe ještě zlomit na svou stranu. Po prohře 2:6 v prostředním setu a po třech prohraných gemech v tom třetím se však utkání rozhodla skrečovat.

Do hlavní soutěže se juniory alespoň kvalifikovali Hynek Bartoň a Julie Štruplová. První jmenovaný porazil Francouze Thomase Faurela pohodlně 2:0 na sety (6:2 a 6:1). Štruplová zvítězila nad Litevčankou Paukstyteovou rovněž 2:0 na sety (6:4 a 6:3).

Zdroje: WTA, Rolland Garros

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.