Spojte se s námi


Florbal

Dvojduel se Švýcarskem a loučení dvou legend. Florbalovou reprezentaci čeká první sraz po MS

První sraz od úspěšného mistrovství světa, na němž vybojovala stříbrné medaile, čeká českou florbalovou reprezentaci. Během kempu v Hradci Králové na samém začátku února se dvakrát utká se Švýcarskem, hráče navíc čeká detailní zhodnocení světového šampionátu.

Publikováno

dne

První sraz od úspěšného mistrovství světa, na němž vybojovala stříbrné medaile, čeká českou florbalovou reprezentaci. Během kempu v Hradci Králové na samém začátku února se dvakrát utká se Švýcarskem, hráče navíc čeká detailní zhodnocení světového šampionátu. Zároveň pro Toma Ondruška a Marka Beneše půjde o jejich vůbec poslední akci v národním týmu.

Poprvé od úspěchu na mistrovství světa ve Švýcarsku, tedy po zhruba dvou a půl měsících, se na začátku února potká česká florbalová reprezentace. Jejím útočištěm se tentokrát stane netradiční místo – Hradec Králové, jež s elitním florbalem prakticky nemá žádné zkušenosti.

Národní tým tímto srazem odstartuje nový reprezentační cyklus, který vyvrcholí příští rok turnajem ve Švédsku. Zároveň se ale ještě vrátí k listopadovému šampionátu. Jaroslav Berka má totiž se svým týmem připravenou detailní analýzu.

„Abychom se posouvali dál a mohli se nadále zlepšovat, je nutné sjednotit pohled realizačního týmu a hráčů na náš výkon na šampionátu,” zdůraznil hlavní trenér týmu pro Český florbal.

Na tuto teoretickou část kempu tak dorazí i zranění Marek Beneš a Adam Hemerka, kteří do následných zápasů nezasáhnou. Z osobních důvodů pak vůbec nedorazí Matěj Jendrišák. Jinak se ale na východě Čech objeví kompletní sestava, mající doma stříbrnou medaili z mistrovství světa.

Navíc k ní přibude pár nových tváří. Debut v národním dresu pravděpodobně čeká aktuálně nejlepšího střelce superligy Jakuba Buršíka z Bohemians a jen o čtyři trefy chudšího Tomáše Hanáka působícího v Tatranu Střešovice. Z téhož týmu je pak i brankář Tomáš Jurco, ten si rovněž může odbýt svou premiéru.

„Vnímáme, že mají skvělou formu v Livesport Superlize. Hanák s námi již některé akce absolvoval, u Buršíka je vidět velký posun v rámci kondiční přípravy. Navíc je aktuálně nejlepším střelcem soutěže. Co se týče brankáře Jurca, tak i on prokazuje v superlize nadstandardní výkony. U všechny tří chceme vyzkoušet, jak se adaptují na mezinárodní úroveň,” uvedl Berka.

Teprve druhý start pak potenciálně čeká Petra Majera, jenž se před sezonou stěhoval z pražského Chodova do Finska. A reprezentační kouč si nemohl vynachválit, že do Hradce přicestuje i přesto, že F-Liigu reprezentační pauza nečeká a dorazit do Česka je pro hráče logisticky náročné.

V sestavě se pak po delší době objevují donedávna dlouhodobě zraněný Ondřej Vítovec a Marek Zouzal. Oproti předchozím úspěšným turnajům EFT naopak stejně jako na MS chybí Šimon Stránský, který dle Berky aktuálně nesplňuje všechny požadavky trenérů potřebné pro hru na mezinárodní úrovni.

Pokud na sobě však 19letý lídr kanadského bodování superligy bude nadále pracovat, nepochybně si cestu do reprezentačního kádru znovu najde. Tím spíše, že únorové akci zůstane jedno dlouhodobě obsazené hráčské místo prázdné.

Loučení s kariérou v národním týmu totiž čeká zkušeného útočníka Toma Ondruška, který tak skončí se 108 starty a třemi medailemi na kontě. Spolu s ním řekne své „sbohem” státnímu znaku i Marek Beneš.

Oba by měli svou derniéru zažít v utkání v pátek 3. února. „Oba hráli v posledních letech v reprezentaci důležitou roli a jsem rád, že se se rozloučí přímo v zápase, po kterém oficiálně ukončí svou kariéru v národním týmu,” potěšilo Jaroslava Berku.

Jeho svěřenci pak sehrají ještě druhý zápas, a to o den později. V obou bude Čechům soupeřem Švýcarsko. To má hodně co vracet. Vždyť naši reprezentanti přejeli jejich výběr v semifinále mistrovství světa v Curychu 11:3 a Švýcaři pak doma nedosáhli ani na bronz.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.