Reklama

Druhé kolo golfového turnaje opět přerušily bouřky. Ondřej Lieser je poslední

Olympijské golfové hřiště Kasumigaseki Country Club v Tokiu hostilo druhé kolo turnaje mužů. Šedesátka vyvolených šla na fairwaye v různém rozpoložení, neboť čtvrteční první kolo už rozdalo karty. Ve své podstatě se dá říct, že na leaderboardu nezůstalo po druhém kole na stejném místě vůbec nic.

Golf je sport velmi nevyzpytatelný. Stačí jedna špatná rána a z pohodového odpoledne se stane procházka peklem. Navíc golfistům hřiště v Tokiu vyloženě nepřeje. Už druhý den po sobě musela být na několik hodin přerušena hra kvůli nebezpečí blesků. Hned dvakrát.

Už druhý den pak tento osud potkal i českého účastníka Ondřeje Liesera. Ten musel neplánovaně do klubovny stejně jako ve čtvrtek po odehrání desáté jamky. Do té doby měla jeho hra velmi podobný průběh.

Prvních osm jamek hrál víceméně bez nějakého divokého zaváhání, první bogey zapsal až na devítce. Po návratu na hřiště to už však byl daleko horší scénář.

Na zbývajících osmi jamkách zahrál dalších pět bogey, čímž se suverénně propadl až na samostatnou poslední pozici se skórem +7. Předposlední Portoričan Campos je na tom hned o tři rány lépe.

Jednu dobu se na čele leaderbordu držel irský ranař Rory McIlroy, který i přes pokles formy v posledních měsících stále patří mezi nejžhavější favority na medaili. Druhé kolo zahrál za sympatických 66 ran, na osmnáctce však stihl zapsat ještě jedno bogey, čímž se nakonec propadl na dělenou sedmou pozici s celkovým skóre -7.

Dobře si vede i vítěz posledního Masters Hideki Matsuyama. Druhé kolo hrál vyrovnaně bez nějakých zaváhání, navíc mezitím postupně zapsal šest birdie. Po sedmnácti odehraných jamkách ho při skóre -8 zabrzdila další bouřka.

Hráčem dne se však stal jednoznačně Američan Xander Schauffele. I přes dvě bogey dokázal odehrát druhé kolo za 63 ran. Celkem tak se skóre -11 vede olympijský golfový turnaj. Jen jednu ránu za ním je Carlos Ortiz z Mexika.

Výhodou olympijského golfového turnaje je, že po druhém kole nenásleduje tzv. cut, který většinou přibližně polovinu hráčů pošle z turnaje ven. Víkendová kola si tak zahraje všech šedesát borců, včetně českého Ondřeje Liesera, který má tak stále šanci alespoň na lehkou nápravu.

Páteční třetí kolo se však protáhne ještě víc, jelikož druhá bouře znemožnila některým hráčům odehrát všech osmnáct jamek. Proto se bude druhé kolo dohrávat z rána ještě před začátkem toho třetího.

Zdroj: golf.cz, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené