Spojte se s námi


Bowling

Druhá bowlingová Prestige je minulostí, Jelínek zvítězil i přes zranění

Turnajová série sportovního bowlingu, Prestige Tour se přesunula poprvé v sezoně na Moravu. Na olomouckém Bowlandu svedlo souboj o prémii pět tisíc korun 123 hráčů. Vítězem se na těžkých podmínkách stal Lukáš Jelínek

Publikováno

dne

Turnajová série sportovního bowlingu, Prestige Tour se přesunula poprvé v sezoně na Moravu. Na olomouckém Bowlandu svedlo souboj o prémii pět tisíc korun 123 hráčů. Vítězem se na těžkých podmínkách stal Lukáš Jelínek, který obhájil trofej z prvního klání roku na pražském Zličíně.

Hned od úvodní nedělní rundy měli hráči problém na rozběžišti, a to díky špatnému dokluzu drah. Právě skluz po špičce bowlingových bot je klíčový pro hraní sportovního bowlingu.

A doplatil na to nejeden hráč. V neděli odpoledne díky podmínkám musel odstoupit druhý muž prvního turnaje Marek Škrabal a koleno trápilo po jednom hodu i aktuálního mistra ČR Jelínka.

Špatný dokluz Lukáše Jelínka v čase 4:35:07

Pojďme ale popořadě s výsledky. První nedělní blok ovládl český reprezentant Jaroslav Lorenc s náhozem 1285 bodů. Přesto se svým výkonem nebyl spokojen. „Já ty ranní rundy nezvládám úplně tak, jak bych chtěl, hlavně ty první hry,“ uvedl v rozhovoru pro Českou bowlingovou asociaci.

29letý bowler nakonec obsadil celkově druhou pozici. Z první rundy se dobře dařilo také dalšímu reprezentantovi Marku Talpovi, který obsadil celkovou šestou pozici. Nejlepší ženou byla vítězka vůbec prvního turnaje série Prestige Tour z ledna 2007, Jana Marešová.

V odpoledním bloku byl hlavní hvězdou již zmiňovaný Lukáš Jelínek. Hráč extraligového týmu Rigor Mortis dokázal i přes zranění naházet 1311 bodů a vyšvihl se do čela.

A tam také zůstal až do konce turnaje. Druhé místo v rundě a osmé na konci zapsala nejlepší žena olomoucké Prestige Kateřina Hejdučková mladší. Třetí místo obsadil Jiří Vrážel (celkově 13.).

V pondělí se tentokrát odehrály hned dvě rundy. A i v nich se ukázala skvělá kvalita českých hráčů. Nejlépe si z „mimovíkendových“ hráčů vedl loňský mistr ČR Jaroslav Uher, který se na Bowlandu proházel až ke třetí pozici v pořadí.

Titul nejlepšího juniora obhájil pardubický Ondřej Prekop, tentokrát k tomu potřeboval sedmou pozici a průměr 202 bodů na hru. Nejlepším hráčem kategorie P190 (hráči se sportovním průměrem od 165,00 do 189,99 bodů, u žen o osm bodů méně) se stala opavská rodačka Kateřina Hejdučková mladší.

V kategorii P165 (hráči se sportovním průměrem do 164,99 bodů, u žen o osm bodů méně) se vyznamenal skvělou hrou talentovaný Adam Haxa. Od titulu nejlepšího juniora dělily hráče ProBowlingu Hustopeče jen čtyři body. Desátým místem ale zaznamenal mladý bowler nejlepší výsledek kariéry. Nejlepším seniorem (hráči nad 50 let) se stal celkově 11. Albert Jarovský.

Další turnaj sehrají bowleři v Pardubicích, a to 25. a 26. září. Nedělní program bude opět možné sledovat na YouTube kanále České bowlingové asociace.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.