Reklama

Doktor vysvětlil, proč Vémola nemohl nadále hubnout a přišel tak o titul

Karlos Vémola již není šampionem organizace Oktagon. Může za to nesplnění váhy před zápasem s Milanem Ďatelinkou. Toho porazil, a tak bude jeho následující zápas opět titulový. Proč jej ale doktor do dalšího hubnutí nepustil?

Zdroj: Oktagon MMA

Karlos Vémola vypadal na vážení před turnajem Oktagon 22 opravdu zničeně. Aby ne, již před samotným vážením věděl, že daný limit nesplní. A taky, že nesplnil.

Následně by měl šanci do hodiny přebytečnou váhu nadále shazovat, to mu ale nebylo dovoleno doktorem, a tak přišel o svůj titul, který získal po výhře nad Alexem Lohorém.

Proč mu ale doktor další shazování nepovolil? “Zápasníci většinou bývají opocení, dušní… Hromadí se v nich vlastně odpadové látky. Takže lékař správně vyhodnotil, že by to zápasníka mohlo ohrozit na životě,” řekl v rozhovoru pro iSport doktor Pavel Holeka.

Právě shazování je spojeno s celým Vémolovým životem. V posledních měsících má ale za sebou tři zápasy, kde musel výrazně shazovat do střední váhy.

Právě to by mělo být důvodem, proč se mu poprvé v životě nepovedlo splnit váhový limit. “Je pravděpodobné, že tělo došlo na určitou hranu, kdy mechaniky rezerv byly už tak vyčerpané, že ho nepustily dál.

Organizmus v rámci automatismů a fyziologického nastavení chce člověka chránit. Jakmile se tedy objeví něco, co by jej ohrožovalo na životě nebo ztrátě vědomí, zabrzdí se a řekne ne. Začne všechny živiny, vodu a potřebné látky schraňovat, aby nedošlo k poranění,“ vysvětlil Holeka.

Vémola se tak nyní upíná k následujícímu zápasu, který bude dozajista titulový. Brzy to nicméně nebude, jelikož jej čeká operace ramene.

Zdroj: iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. no narazil na limit regenerace… to se stava a za zraneni to urcite nestoji… na karlosoj byla videt pri vazeni brutalni unava z toho jak stahoval

    • Problém byl uplně někde jinde!!!!!!!!!!!!!!!!!!Důvodem ,že Karlito nedal váhu,byla neschopnost potit se ve vaně.Proto vanu musel nahradit brutálním běháním po 30-ti minutách a to tzv.do mrtva.Karlos několik měsíců tvrdě otužuje a pak nemúže si lehnout do vany s horkou vodou.To by logicky nevydržel nikdo na světě.Stačí se zeptat někoho ,kdo otužuje,jestli si může lehnout do vany s horkou vodou!!!!!!!!!!!!!!Už i voda cca 37 st.C je pro otužilce horká!!!!!!!!!!!!!A aby dal dolů kila potřebné k vážení,tak by musel jako je zvyklý do horké vany a to prostě nešlo.Samozřejmě ,že ho ten běh vyštavil,ale škoda-nějakých 600 g.

  2. No predevsim podobne shazovaní na vážení den před zápasem je naprostá zhovadilost. Jaký to má smysl, aby zápasník shodil a druhý den na zápase měl zase o 12kg více!.
    Má se vážit v den zápasu a basta a míra shazování má být limitována.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?