Spojte se s námi


Motorsport

Dočasný návrat velmi kontroverzní persony? FIA a F1 mohou mít problém, pro závod v Miami nebude k dispozici ani jeden ředitel závodů

Mezinárodní automobilová federace FIA nejspíše bude muset vyřešit problém nemalých rozměrů. Pro závodní víkend v Miami nebude k dispozici ani jeden z dvojice ředitelů závodu, a tak budou její zástupce muset sáhnout po náhradní alternativě.

Publikováno

dne

Mezinárodní automobilová federace FIA nejspíše bude muset vyřešit problém nemalých rozměrů. Pro závodní víkend v Miami nebude k dispozici ani jeden z dvojice ředitelů závodu, a tak budou její zástupce muset sáhnout po náhradní alternativě.

Pro letošní sezónu přistoupila F1 a FIA k poněkud výrazné změně. Už před začátkem nové sezóny prezident FIA Mohammed Ben Sulayem oznámil odvolání Michaela Masiho.

Důvodem samozřejmě byly velké kontroverze spojené s jeho rozhodnutími. Změna se ovšem týkala také toho, že na závod od sezóny 2022 dohlíží dva ředitelé závodu, kteří se mají v průběhu roku střídat.

Tuto funkci tedy letos zastávají Niels Wittich a Eduardo Freitas, nicméně úvodní podniky nové sezóny se na ředitelování podílel první jmenovaný.

Podle posledních informací však měl Wittich pozitivní test na koronavirus a do Miami tak odcestovat nemůže.

Stejný problém má údajně i Freitas, u něhož ovšem existuje ještě jedna potíž. Ve stejný čas se totiž jede šestihodinový závod ve Spa v rámci závodní série WEC, kde právě Freitas rovněž zastává roli ředitele závodu.

Nutno podotknout, podle původního plánu má Freitas vystřídat Witticha až při příležitosti Velké ceny Španělska.

Wittich tedy bude potřebovat negativní výsledek testu, a to i toho důvodu, že negativní test je povinností v rámci vstupu na území Spojených států. Jaká se tedy momentálně nabízí řešení?

Velmi kontroverzní záležitostí by bylo povolání Masiho. Ze strany FIA a formule 1 je každopádně tato varianta nepravděpodobná.

Podle serveru Motorsport spočívá pravděpodobnější varianta v povolání dosavadního ředitele závodu Formule E Scota Elkinse, jenž už s F1 má zkušenosti.

Avšak tou nejlepší alternativou, která se v tuto chvíli nabízí je Herbie Blash, který v dobách Charlieho Whitinga pracoval jako jeho zástupce. Navíc od letošního roku působí jako poradce obou ředitelů závodu.

Na definitivní rozhodnutí FIA si nicméně budeme muset ještě počkat. Závodní víkend v Miami startuje v pátek 6. května.

Zdroje: F1, Motorsport

Reklama

Oblíbené