Spojte se s námi


Bowling

Do třetice Jelínek! Bowlingová Prestige Tour ale přinesla i překvapení

Turnajová série sportovního bowlingu Prestige Tour zavítala poprvé v sezoně na východ Čech. V herně v Pardubicích se o titul rvalo 128 hráčů včetně největších českých hvězd. Vítězem se stejně jako v úvodních dvou kláních ročníku 2022/23 stal Lukáš Jelínek.

Publikováno

dne

Turnajová série sportovního bowlingu Prestige Tour zavítala poprvé v sezoně na východ Čech. V herně v Pardubicích se o titul rvalo 128 hráčů včetně největších českých hvězd. Vítězem se stejně jako v úvodních dvou kláních ročníku 2022/23 stal Lukáš Jelínek. I tentokrát předvedl mistr světa do 21 let fantastický výkon, když na průměru atakoval hranici 250 bodů. Maximum na jednu hru je přitom 300 bodů.

Nedělní program tentokrát nabídl tři rundy. Tu první ovládl, pro některé překvapivě, Ladislav Švec. Reprezentant extraligového týmu Bombers nahrál 1274 bodů a celkově mu to stačilo na sedmé místo.

Bowlerovi klubu Xbowling se podařilo za sebou nechat například i Jaroslava Uhera, loňského mistra ČR a vítěze jednoho turnaje série Prestige. Mezi ženami nejlépe zahrála Dagmar Prokopová, ta skončila celkově čtrnáctá.

V rundě od 13 hodin se k vítězství nečekaně proházel Miroslav Koumar. Jeho 1217 bodů ale nestačilo ani na první desítku ve finálním pořadí. Hráč domácího klubu Bowlingzone skončil nakonec těsně za top 10 na jedenácté pozici. Nejlepší ženou prostředního programu dne se stala celkově jednadvacátá Ivana Fojtíková.

Největší favorit třetího turnaje se představil během nedělního pozdního odpoledne. Lukáš Jelínek sice ještě nikdy v Pardubicích na Prestigi netriumfoval, hned úvodní hry ale naznačily, že se to pravděpodobně změní.

Ještě po čtyřech hrách útočil mladý bowler na rekord série v náhozu na šest her, který drží Jaroslav Lorenc z ledna 2017. K průměru přes 250 bodů chybělo hráči klubu Xbowling šest bodů. I tak ale mladý reprezentant měl na druhého v rundě Václava Ráce náskok přes dvě stě bodů.

Skvělý výkon předvedla i hráčka extraligového týmu Expert King Pins Kateřina Beštová. Po nepovedené první hře vytáhla průměr nad 200 bodů a nakonec skončila osmá. Nejlepší ženou se ale nakonec nestala.

V pondělní dohrávce se totiž předvedla čerstvá medailistka z ME juniorů Andrea Mazalová. Pardubická bowlerka zahrála na domácí půdě jeden z nejlepších turnajů v sezoně a zaslouženě skončila celkově šestá.

Na pódiu nakonec doplnili Lukáše Jelínka Jaroslav Lorenc a Ondřej Prekop. „Je to úžasný pocit, po první hře jsem vůbec nečekal, že se vůbec mužů dostat na tak vysokou pozici,“ uvedl exkluzivně pro Ruik Prekop, pro něhož třetí místo znamená první pódium na sérii Prestige Tour v kariéře.

Těsně pod stupni vítězů se seřadili Adam Vondráček a Václav Rác. Co se týče dílčích kategorií, v souboji hráčů kategorie P190 byla nejlepší Andrea Mazalová, nejlepším hráčem kategorie P165 se stejně jako před měsícem v Olomouci stal Adam Haxa.

Další turnaj se uskuteční na herně v Brně, a to 23. a 24. října. Ještě předtím jsou ale na řadě první republikové šampionáty sezony. 2. října se udělí medaile pro nejlepší pětičlenné týmy, o čtrnáct dní později se uskuteční MČR dvojic.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.