Spojte se s námi


Bojové sporty

Do pr*ele, já to dokázal! Kaik Brito a jeho první slova po fenomenální výhře nad Davidem Kozmou

Kaik Brito umlčel Ostravar Arénu. Jako první bojovník Oktagonu dokázal porazit domácího miláčka Davida Kozmu a ukončil tak jeho dlouholetou dominanci. Welterová váha má nového krále. Exkluzivně pro Ruik bezprostředně po zisku titulu vyjádřil své pocity.

Publikováno

dne

Kaik Brito umlčel Ostravar Arénu. Jako první bojovník Oktagonu dokázal porazit domácího miláčka Davida Kozmu a ukončil tak jeho dlouholetou dominanci. Welterová váha má nového krále. Exkluzivně pro Ruik bezprostředně po zisku titulu vyjádřil své pocity.

Sliboval, že bude šampion. A svůj slib skutečně naplnil. Dokázal to, co nikdo před ním. Kaik Brito předvedl v sobotu večer fenomenální a neuvěřitelný výkon, v němž naprosto zničil dosud jediného šampiona welterové váhy Davida Kozmu.

Po zápase brazilský bojovník nijak neskrýval fakt, že se jednalo o těžší zápas, než jaký čekal. Třebaže i před ním říkal, že je Kozma obrovský srdcař. Po tiskové konferenci si spolu povídali a vyjádřili si vzájemný respekt.

„Velice ho respektuji. Jsme součástí jedné sportovní rodiny. Jeden z nás musel vyhrát,“ prozradil v rozhovoru pro Ruik, co vlastně řešili. O to větší úleva pochopitelně byla, když ve třetím kole rozhodčí konečně ukončil zápas.

Do pr*ele, já to dokázal!

Bezprostřední pocity? „Když jsem věděl, že se to podařilo, říkal jsem si: „Do pr**le, já to dokázal!“ A nelze se divit. Kozma sice dostával jeden tvrdý direkt za druhým, nicméně potvrdil neuvěřitelné srdce a přežil nespočet kritických momentů.

Růžového pantera hnala za vzchopením se celá vyprodaná Ostravar Aréna. Ta zápas extrémně a dramaticky prožívala. Na nového šampiona to ale nemělo vliv: „Byl to takový pocit, že když vám někdo fandí, jste za to rádi, ale když někdo fandí proti vám, tak máte ještě větší radost, protože je to výzva, můžete těm lidem něco dokázat.“

Kozma ovšem nebyl sám, kdo ze zápasu nevyvázl úplně zdráv. Brito už na tiskovou konferenci dorazil s obvázanou rukou, mělo by to však být jen naražení. „Myslím, že k tomu došlo ve druhém kole. Cítil jsem to, ale nebyl to problém. Adrenalin mě umrtvil natolik, že jsem to v zápase necítil,“ prozradil nový král welteru.

Do šatny pak Brito rozhodně nešel nijak pevným a zdravým krokem. Už na pohled bylo evidentní, že nemá zraněnou jen ruku. „Rozkopal mi nohy, takže mě to trochu bolí, ale snažím se to nezatěžovat,“ odmítl, že by se jednalo o vážnější poranění.

Nabídlo se i porovnání Kozmy s Petrem Knížetem, s nímž oficiálně na body prohrál i kvůli tomu, že jej Monster doslova uválel ve druhém a třetím kole na zemi: „Tehdy jsem byl zraněný a nemám pocit, že by na té zemi Monster nějak exceloval. Ten zápas jsem podle mě vyhrál.“

Titulem si vybojoval účast v Tipsport Game Changeru

Když ve čtvrtek na tiskové konferenci zveřejnil Oktagon nový velkolepý projekt s názvem Tipsport Game Changer, nabízela se jedna otázka. Mezi zveřejněnými jmény účastníků totiž nefigurovalo jméno Kaika Brita. Tomu se divil i sám Brazilec.

Po turnaji ovšem promotér Ondřej Novotný prohlásil, že ziskem titulu si nový šampion vybojoval v tomto projektu jasné místo. Nicméně také podotkl, že cílem je, aby se jednalo především o evropskou Ligu mistrů, v níž měl figurovat jediný muž, který není z Evropy – Leandro Silva.

Brito však ještě před zápasem přiznal, že jej sleduje UFC. Nabízela se tedy otázka, co by v případě konkrétní nabídky upřednostnil. Příliš konkrétní však nebyl: „Mám za sebou tým a ten společně rozhodne, co je pro nás nejlepší.“

Brazilský bojovník bere zisk titulu velice vážně. Ostatně jej to stálo mnoho sil a energie. Proto má po návratu domů jasné plány. „Strašně se najím a odpočinu si,“ uzavřel rozhovor.

Zdroj: Ruik

Reklama

Bojové sporty

Pro zápasníka RFA musela přijet sanitka! Podezření na infarkt se ale naštěstí nepotvrdilo

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Publikováno

dne

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Již dnes má organizace RFA naplánovaný turnaj v Budapešti. Dva dny před turnajem ovšem bylo na hotelu drama, když byla přivolána sanitka.

Organizace zveřejnila tuto informaci ve čtvrtek večer s tím, že zbytek sdělí později. Nakonec nicméně vše dopadlo dobře, a tak víme další podrobnosti.

Jednalo se totiž o zápasníka Lu Kaie, u kterého bylo podezření na lehký infarkt. „Včera jsme tu měli trochu dramatickou situaci. Jeden z našich bojovníků musel být hospitalizovaný, Lu Kaie odvezla sanitka do nemocnice.

Bylo tam podezření na lehčí infarkt nebo cévní příhodu. Naštěstí je to ale vyloučené, už je to fajn. Všechno dobře dopadlo. Lu Kai teď musí hydratovat, mít odpočinkový režim a dá se do kupy.

Před chvílí jsem s ním mluvil a věřím, že ho uvidíme na nějakém nejbližším zápase,“ informoval veřejnost promotér Boris Marhanský.

Zápasu se tak samozřejmě čínský zápasník žijící v Praze nezúčastní. Skrze svou přítelkyni se pro server Kaocko.cz fanouškům omluvil a poděkoval za podporu.

„Lu Kai musel ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře odstoupit ze zápasu. V noci ho převezli do místní nemocnice, všechna vyšetření dopadla dobře.

Na zápas se těšil a moc ho mrzí, že tentokrát nebude moci nastoupit. Chtěl by se omluvit všem fanouškům, organizaci RFA i trenérovi a poděkovat za jejich podporu a pomoc,“ řekla Kaiova přítelkyně.

Zdroj: Kaocko.cz, RFA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Lengál: Chci titul v Oktagonu! Uznání od Novotného si vážím. Co říká na odvety s Ryšavým a Sivákem?

Vladimír Lengál patřil v minulém roce mezi největší hvězdy domácí scény. Promotér Ondřej Novotný jej dokonce označil jako bojovníka roku. Teď si chce rodák z Moravy dojít pro titul v Oktagonu a v Mnichově jej čeká první krok. V rozhovoru pro Ruik mluvil nejen o zápase s Deigou Scheckem, ale také odvetách s Karolem Ryšavým či Václavem Sivákem.

Publikováno

dne

Vladimír Lengál patřil v minulém roce mezi největší hvězdy domácí scény. Promotér Ondřej Novotný jej dokonce označil jako bojovníka roku. Teď si chce rodák z Moravy dojít pro titul v Oktagonu a v Mnichově jej čeká první krok. V rozhovoru pro Ruik mluvil nejen o zápase s Deigou Scheckem, ale také odvetách s Karolem Ryšavým či Václavem Sivákem.

Jak se těšíte na zápas v Mnichově? V rámci Oktagonu se mimo československou půdu představíte poprvé. Máte pro německé publikum připraveno něco speciálního?

Už se na zápas moc těším. Jedeme to s týmem ven vyloupit. A pro německé publikum mám připraveno to, co vždy. Odhodlání k vítězství a boj až do poslední sekundy!

Vaším soupeřem bude Deiga Scheck. Ten se zatím prezentuje v dobrém světle. V postojářské bitvě porazil i Radka Roušala. Bavil jste se s ním, co by Vám v zápase mohlo pomoci? 

Radek Roušal je můj sparingpartner. S naším trenérem Karlem Kaiserem z Muay Thai Brno a Ruchym to přesně na soupeře ladíme a věřím, že soupeře v předchozím zápase dobře načetli.

S jakou taktikou půjdete do zápasu? Budete chtít zápas držet v postoji, nebo si plánujete vyzkoušet i nějaké své další zlepšení na zemi?

Klasická odpověď. Můj arsenál zbraní je připraven na všechny aspekty boje.

Podle kurzů jste mírným favoritem. Cítíte se tak? V jaké formě vůbec jste? Jak jste na tom s váhou či se zdravím? Nepodepisuje se na Vás nijak náročný minulý rok? 

Nastupuji se zkušeným soupeřem, který má více MMA zapásů, ale pevně věřím v mé vítězství. Jsem ve skvělé formě a připraven. Váha nikdy není jen tak, ale já to neřeším. Jsem profík, to k tomu patří.

Zdravotně jsem na tom tak, že se v přípravě vždy objeví nějaká bolístka, ale o to se mi perfektně stará Dominik z Mráz Léčí a vždy mě dá dohromady. Moc mu tímto děkuji. Beru to vždy jako součást přípravy. Nějaké to menší zranění.

Minulý rok byl náročný, ale tím, že byl tak úspěšný, tak ani ne. Vždy si beru ponaučení a zkušenost pro příště.

Rozhodl jste se, že se pokusíte vybojovat titul ve váze do 66 kg. Nemáte ambice ovládnout třeba i lehkou váhu a zkusit využít cenného skalpu v podobě výhry nad Karolem Ryšavým?

Já mam běžně kolem 75 kg a opravdu se cpu vším, co mi přijde pod ruku. Takže váha do 66 je pro mě ideální. Když držím „zdravou“ stravu, tak mám 71 kg a to není lehká váha pro MMA.

Po výhře nad Ryšavým jste vyzýval i Losene Keitu. Ten je šampionem lehké váhy, nyní ho ale čeká na stejném turnaji zápas ve váze do 66 kg. Bylo ve hře, že byste jej prověřil Vy? Nebo se o tom vůbec nejednalo?

Zákulisní info si musím nechat pro sebe. A pokud chci titul, je potřeba porazit všechny soupeře nade mnou. A já ho chci!

Pochopitelně se nabízí i otázka, v jaké váze byste zápas s Keitou upřednostnil?

Samozřejmě ve váze do 66 kg.

Když už byla zmíněna výhra nad Ryšavým… Karol říkal, že to má v hlavě nastavené tak, že zápas neměl vítěze, protože nikdo nikoho neukončil nebo neuškrtil a že vlastně rozhodl jediný úder. Jak to vnímáte Vy?

A o tom jsou bojové sporty. Já zápas vyhrál vzdáním soupeře, díky zlomené čelisti. Vzhledem k tomu, že se nebojovalo v mé váze, kterou je 66, a byl to short notice, tak jsem měl velkou váhovou nevýhodu.

Ten loket „z pekla“ byl úder, který zápas ovlivnil, protože zlomil čelist a já ho tam dát chtěl. Chtěl jsem Karola ještě ukončit a dobíjel jsem ho jak na zemi, protože mě hodil a já ho přetočil a dobíjel z vítězné pozice, a když vstával, tak i nahoře.

A jak jsem ho zašpendlil hlavou, už jsem dávno věděl, že má čelist v nepořádku. Zeptal jsem se ho, jestli končí. On mi zakýval hlavou a chytl gilotinu, já hlavu vykroutil a chtěl jsem znovu útočit na hlavu a přitom se Karol vzdal. Já slavil vítězství.

Mám pro Karola 2 nabídky. Slyšel jsem, že říkal, že se mnou dominoval v postoji. Tak v zápase u nich na Fight Night Challenge v boxu bych mu dal 1. šanci. 2. šanci nabízím za mých podmínek, já přistoupil bez přípravy na jeho váhu do 70 kg, tak teď on ať udělá 66 a nastoupí proti mně v MMA, když neumí uznat prohru.

V minulém roce jste byl velmi aktivní. Nicméně v MMA jste zase tolik zápasů nestihl. Bude to tento rok jiné? Kterou z disciplín máte vlastně výhledově na prvním místě?

Na prvním místě je MMA a chtěl bych jet divizí nahoru pro titul. Sice to není na mně, ale vidím to na 2, maximálně 3 zápasy s kvalitní přípravou a regenerací.

Promotér Ondřej Novotný Vás dokonce označil za bojovníka roku. Co jste na to říkal? Udělalo Vám to radost? Dodalo motivaci? Nebo tomu až takovou váhu nepřikládáte?

Udělalo mi to ohromnou radost, od Ondry si toho uznání opravdu vážím. On je cca 25 let v oboru a já si o to neřekl, za mě mluví činy. Takže pro mě a moje trenéry je to odměna za naši dlouholetou práci.

Mimochodem jedinou prohru v minulém roce jste si připsal v zápase s Vaškem Sivákem, přičemž to bylo na body a zápas jste přijal na short-notice. Nemáte chuť na odvetu? Třeba i pod pravidly MMA jednoho dne v Oktagonu? 

Zápas jsem vzal 24 hodin dopředu a je škoda, že jsem byl v přípravě na 10kolový titulák v boxu a nezregenerovaný. Podle toho můj výkon vypadal. Ale zachránil jsem galavečer Heroes Gate s největší postojářskou hvězdou československé scény a zcela bez přípravy jsem doboxoval.

Je to škoda, ale nic mi to nevzalo. K1 není už dávno moje priorita. Pokud by někdo chtěl vidět odvetu, nebráním se. Jak v boxu, K1, muay thai či MMA, ale musím mít čas na přípravu na zápas a pak slibuju, že to bude zcela jiná podívaná.

Takže MMA debut Sivák vs. Lengál v Oktagonu? Není problém, pojďme do toho!

Jak vnímáte situaci v pérové váze? Konkurence je víc než slušná, jména jako Sanikidze, Buchinger, dojem dělá i Tichota… Navíc je divize nabitá více než slušnými zemaři. Kdo je pro vás nejlákavější jméno? A jak vlastně na své zemi pracujete?

Tam už nenajdete slabého soupeře. Teď je pro mě nejlákavější Deiga Scheck a potom se uvidí. Na zemi a celkově MMA pracuji převážně s trenérem Rudem Křížem.

Nyní chci po Mnichově mnohem delší čas na přípravu na zápasy, objet pár zahraničních kempů, abychom všechny aspekty boje mohli s týmem plně maximalizovat.

Jak vůbec svoje působení v Oktagonu a v MMA hodnotíte? Napadlo by Vás třeba před pěti lety, že budete dělat MMA a že budete chtít dojít pro titul organizace, která se navíc hodlá prosadit v Německu či v Británii? 

Bojovat s těmi nejlepšími byl vždy můj sen. Užívám si to, ale chci ukázat mnohem víc. Vím, že jsme teprve na začátku něčeho opravdu velkého. Legenda ještě nejsem, jak nedávno prohlásil můj syn, tak mu to ještě ukážu. (úsměv)

Zdroj: Ruik

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Váš chlapec sotva porazil Teixeiru, odpovídá Hill na kritiku, že právoplatným šampionem je stále Procházka

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Publikováno

dne

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Jamahal Hill je šampionem díky zranění Jirky Procházky

Novopečený šampion Hill nejvíce vydělal na zamotané situaci v polotěžké váze UFC. Po vážném zranění Jirky Procházky a remíze Ankalaeva s Blachowiczem totiž agilní Američan dostal titulovou šanci, přestože byl až na sedmém místě žebříčku.

Původního soupeře Procházky Glovera Teixeiru ale přejel dominantním způsobem a získal pás šampiona divize. Místo toho, aby si užíval slávy, ale musí řešit nepříjemnosti s důvěrou v jeho schopnosti.

Mnoho haterů jej totiž doposud nepovažují za legitimního šampiona divize a titul přisuzují předchozímu šampionu Jirkovi Procházkovi. Ten totiž svůj titul neztratil v boji, ale uvolnil jej na nátlak organizace kvůli jeho dlouhé rekonvalescenci.

V posledních dnech se ale do moravského samuraje často naváží

Těmto kritikům nyní Hill odpověděl v pořadu světoznámého novináře Ariela Helwaniho. „Rád bych těmto hlasům připomněl, že váš chlapec sotva porazil Glovera,“ připomněl v pořadu The MMA Hour památnou bitvu mezi oběma muži, kdy Procházka „uškrtil“ veterána UFC pouhých 28 vteřin před koncem zápasu.

„Pokud by bojovali v deseti zápasech, kolikrát by Jiří vyhrál? Jsem si jist, že by to nebylo v desetkrát, ani devětkrát, ani osmkrát. Kdybyste si ale měli vsadit peníze, kdo z nás dvou by Glovera porazil vícekrát, koho byste si vybrali,“ ptal se jednoznačně.

„Když pak vezmu v potaz to jeho vážné zranění, bude to po takovém zranění pořád ten stejný bojovník, až se vrátí? Z aktivních bojovníků jsem právě já ten nejlepší,“ smetl ze stolu jakékoliv diskuze.

Jde vidět, že Procházka leží současnému šampionu hodně v žaludku. Těch reakcí na osobu moravského samuraje je v posledních dnech z jeho úst opravdu mnoho. Procházka je v současné době v Performance Institutu UFC v Las Vegas, kde rehabilituje zraněné rameno.

Doufejme, že se dá co nejdříve do pořádku, abychom zjistili, jak to s Hillovým sebevědomím je doopravdy. Šampion údajně počká do dubna a pak se rozhodne, kdo bude jeho prvním titulovým vyzyvatelem. Věří ale, že je schopen Procházku knockoutovat. Dostane svým slovům?

Zdroj: The MMA Hour

Pokračovat ve čtení

Oblíbené