Spojte se s námi


Motorsport

Do nové sezóny pod novým jménem: Haas oznámil nového titulního sponzora. Ten si však prošel špinavou minulostí

MoneyGram Haas F1 Team. S tímto názvem nastoupí americká stáj do sezóny 2023. Že jsou peníze ve Formuli 1 králem dokazuje Haas dlouhodobě, tentokrát spoluprací s několikrát souzenou společnosti MoneyGram.

Publikováno

dne

MoneyGram Haas F1 Team. S tímto názvem nastoupí americká stáj do sezóny 2023. Že jsou peníze ve Formuli 1 králem dokazuje Haas dlouhodobě, tentokrát spoluprací s několikrát souzenou společnosti MoneyGram.

Haas v roce 2022 závodil bez titulního sponzora, když po ruské invazi na Ukrajinu ukončil partnerství s ruským výrobcem hnojiv Uralkali. S koncem sponzoringu souvisel i odchod tehdejšího pilota týmu, Nikity Mazepina.

Teď se ale do názvu týmu vrací jméno sponzora, tentokrát se jedná o americkou firmu MoneyGram, která se zabývá finančními službami a ve svém byznysu není bez poskvrny.

V roce 2012 se firma přiznala k praní špinavých peněz. Její služby byly použity k phishingu, jehož počet obětí se vyšplhal na tisíce.

Společnost má také na kontě opakované porušování zákonů, ignorování stížností zákazníků a výzev státu. Poslední oficiální stížnost byla podána v dubnu 2022.

Není to poprvé, co Haas sponzoruje firma s problémy se zákonem. V roce 2019 byl hlavním sponzorem týmu výrobce energetických nápojů Rich Energy.

Když se Rich Energy pokoušelo koupit stáj F1 Force India, spekulovalo se o její legitimitě. Stále nebyly zveřejněny dokumenty potvrzující tvrzení CEO Rich Energy Williama Storeyho, že vyprodukovali 90 milionů plechovek nápoje a že firma je zajištěna částkou 4 miliardy doIarů.

Partnerství nakonec pro Haas nedopadlo vůbec dobře. Už v červenci bylo oznámeno, že Rich Energy od sponzorské smlouvy odstupuje.

Vyjádření šéfa Haasu

Šéf Haasu Gunther Steiner ale na partnerství s MoneyGram nahlíží optimisticky. „Jsme nadšení, že už je leden a můžeme tak být oficiálně nazýváni MoneGram Haas F1 Team. Když jsme oznámili MoneyGram jako titulního sponzora loni v říjnu na VC USA, už jsme se na toto datum těšili. Je to pro nás nový rok, nové jméno a dokonce i nové logo,“ řekl v oficiálním prohlášení týmu.

To ale není vše, co se ve stáji letos mění. Micka Schumachera vystřídá po boku Kevina Magnussena velezkušený Nico Hülkenberg.

Zdroj: Haas F1 Team

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.