Spojte se s námi


Tenis

Djokovič dlouho mimo hru? Tyto záběry naznačují opak

Publikováno

dne

Po odstoupení z French Open před dvěma týdny to s ním nevypadalo příliš optimisticky. Novak Djokovič musel podstoupit operaci kolene a schylovalo se k jeho delší pauze od tenisu. Záběry čerstvě zveřejněné na sociálních sítích ale naznačují, že by všechno mohlo být úplně jinak.

Djokovič a jeho návrat

Byť na Roland Garros předvedl Novak Djokovič skvělé zápasy. Konec byl pro něho trpký. Kvůli problému s pravým kolenem byl nucen odstoupit.

V Paříži tak hrající legenda nemohla zaútočit na pětadvacátý grandslamový titul ve své kariéře. Srbský tenista tím také přišel o pozici světové jedničky. Tou se nově stal Jannik Sinner.

Rodák z Bělehradu od začátku roku považuje za svou velkou prioritu letní olympijské hry. Poté, co jeho trable s kolenem musela řašit operace se zdálo, že Djokoviče na kurtech nějakou dobu neuvidíme.

Období jeho absence mělo zahrnovat i třetí grandslam roku. Legendární Wimbledon startuje už za deset dní a téměř jistě se počítalo s tím, že tento ročník se obejde bez svého sedminásobného šampiona.

Poslední okolnosti ale hovoří v kapku jiném světle. Video zobrazující přípravu srbského tenisty zvyšují šance na jeho brzký návrat na tenisové kurty.

Šance na Wimbledon se zvyšuje

Naději do žil Djokovičovým příznivcům vlila také bývalá wimbledonská šampionka Marion Bartoliová. „Šance, že Djokovič bude hrát na letošním Wimbledonu je vyšší než pravděpodobnost opaku,“ odhaduje situaci.

Měli bychom přestat přemýšlet nad tím, že nebude hrát Wimbledon. A pokud se nakonec zúčastní, bude patřit mezi favority,“ dodává Francouzka.

Skupina potenciálních favoritů pro jediný major na trávě se tak dost možná dále rozšiřuje. Kromě loňského vítěze Alcaraze a světové jedničky Sinnera o sobě dává stále více vědět Brit Draper. Ten byl úspěšný i v očekávaném duelu osmifinále v Queens Clubu.

Účast Djokoviče by byla samozřejmě dalším obrovským bonusem. O jeho definitivním rozhodnutí bude jasno během několika dnů.

Zdroj: X, Tennismajors

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.