Spojte se s námi


Golf

Diváci čekali v dešti na drama marně. Harman zastínil elitní hráče a vyhrál Open

Početné a na kost promáčené publikum v anglickém Royal Liverpoolu čekalo v neděli na drama marně. Železný muž Brian Harman fungoval jako dobře namazaný stroj, od pátku si prakticky držel náskok. I navzdory doprovodu mimořádně těžkých povětrnostních podmínek nakonec dokráčel na The Open k senzačnímu triumfu.

Publikováno

dne

Početné a na kost promáčené publikum v anglickém Royal Liverpoolu čekalo v neděli na drama marně. Železný muž Brian Harman fungoval jako dobře namazaný stroj, od pátku si prakticky držel náskok. I navzdory doprovodu mimořádně těžkých povětrnostních podmínek nakonec dokráčel na The Open k senzačnímu triumfu.

Byla to spíš spanilá jízda, než tuhý boj o titul. Šestatřicetiletý Američan Brian Harman se dostal do vedení už v průběhu druhého kola. Byla však otázka, jestli dokáže na náročném linksovém hřišti v těžkých podmínkách vzdorovat hráčům, kteří mají za sebou už mnoho vítězství.

Jenomže to, co Harmanovi na hřišti poblíž Liverpoolu fungovalo, ostatním ne. Celé finálové kolo se snažilo několik hráčů na leadera turnaje zatlačit, ale marně. Buď jejich naděje troskotaly ve vysoké trávě nebo na promáčeném greenu.

Už před nedělním startem se mluvilo o tom, že jestli může někdo vzít Harmanovi triumf, bude to Harman sám. Jenomže americký golfista se velké příležitosti nezalekl. Soustředil se plně na svou hru, což mu přinášelo ovoce.

V průběhu třetího i čtvrtého kola sice zapsal na začátku dvě bogie, ale rychle se dokázal opět srovnat a svým pronásledovatelům pláchnout. Nakonec zvítězil se suverénním náskokem šesti ran. 

Hvězdy v dešti vyhasly

Jeden z největších favoritů Rory McIlroy je světová extratřída, avšak na major titul bude čekat minimálně do další sezony, což už bude 10 let! Světová jednička Scottie Scheffler se dokonce nedostal ani do první dvacítky. Mnoho hráčů, od kterých se očekávalo, že by mohli do průběhu turnaje výrazně promluvit, pohořelo.

Stejně tak loňský šampion Cameron Smith nebo Jordan Spieth. Hvězdy jako Phil Mickelson nebo Dustin Johnson ani neprošli do víkendových kol. Zákeřné hřiště plné nástrah úplně rozbilo všechny předpoklady odborníků. Jediný, kdo se z favoritů držel, byl Jon Rahm, který i tak skončil šest ran za vítězem.

Bylo to velmi prazvláštní Open. Těžké podmínky daly vzpomenout na to, jak vypadala tato kouzelná hra ve svých začátcích. I to je zachovalý prvek jednoho z nejstarších turnajů, hraném na evropském kontinentu. 

Zároveň se dá říct, že spanilá jízda Harmana byla (kromě těch dešťových) jediná černá kaňka turnaje. Vždy je divácky atraktivní, když se hráči přetahují o vítězství do poslední jamky. V terminologii F1 by se dalo říct, že se Harman dostal ve 20 kole do čela a suverénně si držel náskok až do cíle.

Zdroj: The Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.