Spojte se s námi


Bojové sporty

Díl čtvrtý: Kincl vs. Vémola! Největší přestup v historii domácí MMA scény zhatil odvetný zápas rivalů

Po zápase zakopali válečnou sekeru, nicméně dlouho mír mezi oběma bojovníky nevydržel. Pouhý rok po jejich vzájemném duelu se měla odehrát odveta Kincl vs. Vémola, jenomže přestup Terminátora a finanční problémy organizace XFN celou akci zhatily.

Publikováno

dne

Po zápase zakopali válečnou sekeru, nicméně dlouho mír mezi oběma bojovníky nevydržel. Pouhý rok po jejich vzájemném duelu se měla odehrát odveta Kincl vs. Vémola, jenomže přestup Terminátora a finanční problémy organizace XFN celou akci zhatily.

Válečná sekera zakopána jen na oko?

Začalo to nevinnou slovní výměnou na sociálních sítích, který vyrostla v jednu z největších rivalit na české MMA scéně. Jak slíbil, tak doručil. Vémola dominoval zápasu s Kinclem především v boji na zemi, nicméně ve třetím kole měl vyloženě namále.

Po samotném zápase to vypadalo na ukončení sporu, nicméně jejich příběh započal další kapitolu. Přestože ihned po bitvě Patrik vysekl svému soupeři poklonu, užíral jej fakt, že neviděl průběhu zápasu na jedno oko a již za necelé dva měsíce od zápasu Patrik začal na svých sociálních sítích vyzývat fanoušky, zda by toužili po odvetě.

Na otázku v pořadu XFN fresh talk, zda tedy chce odvetu, odpověděl jednoznačným souhlasem. „Ten zápas se domluvil přes sociální sítě a udělal jsem znovu průzkum trhu, jestli by to lidi zajímalo a rozjela se kolem toho zajímavá debata a ty lidi to zajímá,“ potvrdil Kincl zájem o odvetu.

Reakce fanoušků byla rozporuplná a ozývaly se hlasy pro i proti. Zejména kritici tohoto souboje dávali Terminátorovi sežrat slova o tom, že chce zahraniční soupeře. „Pokud bude odveta, tak už teď mám s XFN domluvený tři nebo čtyři zápasy se zahraničními soupeři, ta odveta nebude dřív než v červnu,“ reagoval na svých sociálních sítích Vémola.

„Já mám samozřejmě rodinu a všichni fighteři jsme svým způsobem žoldáci, já se za to nestydím. Já nastoupím proti tomu, za koho mi XFN nejvíc zaplatí a momentálně mi zaplatí největší částku za Patrika Kincla,“ vysvětloval důvodu pro případnou odvetu.

Vytouženou odvetu Kincl vs. Vémola zhatil největší přestup historie domácí MMA scény

Jak Vémola požadoval před bojem s Kinclem, organizace XFN mu v následujícím roce dovezla zahraniční soupeře. Rozjetý Terminátor ale všechny zápasy stejně jako Patrik zvládl a organizace začala jednat o odvetě. Termín byl stanoven na 7. června, tedy téměř přesně rok po jejich prvním střetu.

Po novém roce se ale začaly věci komplikovat. V únoru 2019 Karlos Vémola oznámil i přes platnou smlouvu šokující odchod z organizace XFN a přestup do konkurenčního Oktagonu. Promotér XFN Petr Kareš veřejně hanil způsob, jakým Vémola odešel a zvažoval dokonce právní kroky. Začala tak válka slov a různých nařčení z obou stran.

Byla ale jasné, že se odveta Kincl vs. Vémola neuskuteční. XFN sice oznámila pro Kincla náhradníka v podobě Makhmuda Muradova, finanční potíže organizace ale nabraly rychlý spád a organizace byla nucena svou činnost ukončit.

Novotný se pokusil oživit naděje na odvetu pod hlavičkou Oktagonu, leč zatím neúspěšně

Promotér Oktagonu Ondřej Novotný na tiskové konferenci před turnajem Oktagon 11 vyzval Patrika Kincla, aby se připojil k organizaci. Pokusil se tak oživit naděje na uspořádání odvety pod hlavičkou Oktagonu. „Co se týká Patrika Kincla, tak ti, co se zajímají o tu scénu, viděli, že se vyjádřil rozporuplně,“ řekl Novotný na zmíněné tiskovce.

„Na jednu stranu je rád, že Karel odešel z organizace a teď bude více prostor pro něj a ostatní bojovníky. A na druhou stranu řekl, že od nás ještě nedostal nabídku. Takže my tady teď můžeme oficiálně říct: Patriku, jestli chceš, číslo na nás máš, víš, kde nás najdeš. Pojďme si sednout ke stolu, a to tak, že příští týden. Pak jsou dveře zavřené,“ vyzval Kincla.

Jak už ale víme, Kincl rok poté odešel do polské KSW a trvalo další tři roky, než oba rivalové zkřížili své cesty v jedné organizaci. Příběh obou mužů v Oktagonu vám ale přineseme v dalších dílech.

Zdroj: XFN, Oktagon, Tapology, Youtube kanál – Fight Analytik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.