Děsivý obrázek ze španělských nemocnic! Lidé tam místo na lůžku leží na zemi, s La Ligou je zřejmě konec

Španělsko je po Itálii druhá nejzasaženější evropská země koronavirem a optimistickým prohlášením, že se La Liga dohraje v létě už nikdo ani nevěří. Na Pyrenejském poloostrově na to ale ani v současné době nikdo nemyslí! Videa z chodeb nemocnic, na kterých leží lidé na zemi a kašlou, připomínají spíše hororový film z období minulého století.

Více jak 35 tisíc nakažených, na 2 300 mrtvých, to je aktuální bilance, kterou má na svědomí koronavirus ve Španělsku. Počet nemocných samozřejmě o hodně převyšuje počet lůžek v nemocnicích a dýchací přístroje rychle začínají docházet, kvůli čemu jsou doktoři nuceni vybírat si ty, kteří mají větší šanci na přežití.

Na koronavirus již zemřelo ve Španělsku i několik fotbalových osobností. Tou poslední je bývalý ředitel Realu Madrid, Lorenzo Sanz, který tomuto zákeřnému viru podlehl ve věku 76 let. Sanz vedl Bílý balet v letech 1995 až 2000 a během tohoto období se radoval společně s ostatními ze dvou prvenství v Lize mistrů.

Podle posledních novinek navíc koronavirem onemocněl i druhý bývalý ředitel Bílého baletu. Fernando Martín Álvarez byl v pondělí hospitalizován ve vážném stavu.

První fotbalovou obětí však byl Francisco García, kouč mládežnických týmů Atlético Portada Alta z Málagy. Poté, co byl převezen do nemocnice, tak se krom pozitivního testu na koronavirus zjistilo, že má i leukemii a záhy nato se stal jedním z dnes již několika tisíc obětí této pandemie.

Bohužel však španělská vláda čeká ještě několik dní či týdnů nárůst nakažených a situace v nemocnicích, kde již zasahuje i armáda, se velmi pravděpodobně ještě zhorší. Všeobecně se očekává, že se pandemie podaří zlomit mezi 1. a 15. dubnem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Problém na trase Slavia-Liberec? Od sezony 2021/22 má dojít k regulaci hostování

Obchody mezi Slavií a Libercem se v posledních letech staly tradicí a jakousi normou. V právě probíhajícím přestupovém období už to ale...

Fortuna liga zná svůj rozpis! V prvním kole bude Zbrojovka hostit Spartu, Zlín v derby přivítá Slovácko

Je rozlosováno! Fortuna liga zná svůj plán pro novou sezonu. Fanoušci se můžou těšit na 34 ligových kol. Start soutěže je stanoven...

Konec Nedvěda v Juventusu? Majitel je nespokojen a plánuje čistku

Blíží se konec Pavla Nedvěda v nejlepším italském celku? Dle italských webů se jeví tato varianta velmi pravděpodobně. Majitel je nespokojen se...