Dánové remizovali v Irsku a postoupili na Mistrovství Evropy

Reprezentace Dánska může slavit postup na Mistrovství Evropy 2020. Remizovala totiž na půdě Irska, kde to ale neměla vůbec jednoduché. V první půli museli hned dva její hráči střídat kvůli zranění.

První dvacetiminutovka zajímavou šanci nenabídla, k vidění bylo jen ošklivé zranění Thomase Delaneye. První střela přišla až ve 26. minutě, Eriksen sestřelil jen jednoho z obránců a míč odlétl do autu.

Během prvních třiceti minut byla tedy k vidění pouze jedna střela a to především díky skvělým obranám. Ve 34. minutě se do první příležitosti dostali domácí, Conor Hourihane ale trefil jen prostředek brány.

Hned o čtyři minuty později Irové málem skórovali, Alan Browne ale těsně minul kasu. Konec první půle byl přeci jen o něco zábavnější, standartní situace hostů ze 44. minuty ale střeleckým pokusem neskončila.

První půli uzavřel centr na Duffyho, jenž na míč těsně nedosáhl, poločasové skóre tedy znělo 0:0. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, 48. minutě hlavičkoval nad Clark, následně nebezpečný střílený centr vyrazil Kasper Schmeichel.

Poté tlak Irů trochu uvadl, až v 60. minutě se osmělil aktivní Clark, znovu však hlavičkoval nad. Stejně dopadl i v 67. minutě Hourihane, jehož střela z otočky nebyla přesná. V 73. minutě Dánové z první vážnější šance udeřili, nádherný centr ve skluzu umístil Braithwaite.

Irové po inkasování prahli po gólu, střela McCleana ale trefila pouze střed dánské svatyně. V 85. minutě už se domácí dočkali, centrovaný míč ideálně hlavou umístil hráč Wolwerhamptonu Matt Doherty.

Hosté po zbytek zápasu bránili, i tak se k hlavičce dostal jeden z útočníků a jen těsně minul branku. Vypjatý závěr utkání Dánové se štěstím dohráli a udrželi postupovou remízu.