Spojte se s námi


Motorsport

Dakarský přehled: Noční můra pro Sainze, české posádky vedou kategorii kamionů! Jak si vedou naši závodníci po třetí etapě?

Třetí etapa letošní Rallye Dakar přinesla opět mnoho parádní zážitků, ale rovněž spoustu infarktových momentů. A to nejen z českého pohledu. Naprostou tragédii například prožil Carlos Sainz, velký úspěch však zažívá Aleš Loprais a Jaroslav Valtr, kteří vedou kategorii kamionů. Jak jsou na tom Češi po třetím dni?

Publikováno

dne

Třetí etapa letošní Rallye Dakar přinesla opět mnoho parádní zážitků, ale rovněž spoustu infarktových momentů. A to nejen z českého pohledu. Naprostou tragédii například prožil Carlos Sainz, velký úspěch však zažívá Aleš Loprais a Jaroslav Valtr, kteří vedou kategorii kamionů. Jak jsou na tom Češi po třetím dni?

Třetí dějství letošního Dakaru výrazně ovlivnilo počasí. Úterní etapa totiž měla slibovat zejména pouštní jízdy, jenže po dešťové záplavě odjeli účastníci z původně plánovaných 447 kilometrů zhruba o 70 až 80 kilometrů méně.

Hlavním důvodem zkrácení tratě však bylo to, že se od cíle třetí etapy směrem k trati hnal velký déšť a podle informací pořadatelů také velice husté mraky. A jak si můžete v níže přiloženém twitterovém příspěvku povšimnout, pro některé posádky se stala taková trať zkrátka nereálnou k úspěšnému dokončení.

Automobily – pohroma pro Sainze, Prokop sedmnáctý

Své o tom může vyprávět například Španěl Sainz, byť ten si svou noční můru neprožil kvůli počasí. Dvojnásobný šampion WRC vyjel do úterní 467 kilometrů dlouhé speciálky jako lídr kategorie automobilů s náskokem 2 minut a 12 vteřin na druhého Násira al-Attíju.

Po 213 kilometrech však musel zastavit kvůli problémům s levou zadní pneumatikou, přičemž jej tato technická závada stála 30 minut času. Poté se mu jeho auto podařilo znovu rozjet, jenže v dalším průběhu etapy ho problémy s navigací stály dalších 20 minut.

Třetí etapu tak dokončil až na devětatřicátém místě a vedení na letošním Dakaru převzal Katařan Al-Attíja.

Kategorii automobilů vyhrál Francouz Chicherit, jenže se posunul na devátou příčku v celkovém pořadí. Martin Prokop po úterním sedmnáctém místě klesl na desátou pozici dosavadního hodnocení.

„Etapa byla hodně rychlá. Drželi jsme pořád plný plyn i rytmus, ale bohužel se ukázalo, co jsme čekali, že máme málo výkonu. Když se sejde rychlá trať, měkký písek po dešti a nadmořská výška, protože jsme v tisíci metrech, tak náš atmosférický motor netáhne. V této výšce budeme několik dní. Takový je boj, ale jedeme dál,“ uvedl Prokop, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

Kamiony – úžasná česká pouť

Naprostou parádu zatím na letošní Rallye Dakar předvádí Aleš Loprais a Jaroslav Valtr. První jmenovaný totiž momentálně vede kategorii kamionů, Valtr je za Lopraisem hned na druhém místě.

Skvěle si v úterní etapě vedl také Martin Macík, který byl po 288 kilometrech dokonce na druhém místě. Na 378. kilometru byla jeho posádka mezi kamiony dokonce nejrychlejší a na základě oficiálních výsledků Rallye Dakar tuto etapu vyhrál. V průběžném pořadí mu patří patá příčka.

Motocykly – Sanders vítězem, Michek osmnáctý

Vítězem úterní etapy mezi motorkáři se stal Daniel Sanders, druhý nejrychlejší čas zajel Kevin Benavides a třetí Skylar Howes. Sanders tak prvenstvím a časem z třetí etapy převzal průběžné vedení v celkovém hodnocení, když na druhého Masona Kleina má náskok čtyř minut a čtyř vteřin.

Špatné zprávy však od lékařů uslyšel jeden z favoritů Ricky Brabec, který si při pádu poranil krk a byl tak převezen do nemocnice na detailní vyšetření. Čech Martin Michek se v úterní etapě umístil jako osmnáctý a v celkovém pořadí se posunul na pozici číslo 17.

Na lídra Sanderse však ztrácí 48 minut a 19 vteřin. Michek poté na Instagramu pozdravil české fanoušky a popsal svůj průběh etapy.

Zdroje: Rallye Dakar, Martin Michek – Instagram, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.