Spojte se s námi


Motorsport

Čtyři nové tváře a návrat Giovinazziho. Do prvního tréninku v Austinu vyjede netradiční sestava pilotů

V letošní sezóně Formule 1 jsou všechny týmy povinny vyslat do alespoň dvou prvních tréninků nováčka. A hned čtyři týmy si pro částečné splnění tohoto požadavku vybralo nadcházející Velkou cenu.

Publikováno

dne

V letošní sezóně Formule 1 jsou všechny týmy povinny vyslat do alespoň dvou prvních tréninků nováčka. A hned čtyři týmy si pro částečné splnění tohoto požadavku vybralo nadcházející Velkou cenu.

Logická volba. Na základě nového pravidla o povinném nasazování nováčků do volných tréninků, se kterým před letošní sezónou přišla Mezinárodní automobilová federace (FIA), využívá řada týmů pro jeho splnění právě Velkou cenu USA. Proč?

Právě závodní víkend na Circuit of The Americas nabídne prodloužený druhý trénink, který bude trvat 90 minut namísto obvyklých 60.

Do Williamsu Nicholase Latifiho se na úvodní hodinovku posadí Logan Sargeant. Junior Williamsu se před domácími fanoušky pokusí udělat dojem hlavně na šéfa týmu Josta Capita.

V týmu totiž po potvrzení konce Latifiho stále zůstává jedna volná sedačka na příští sezónu. Skončí-li jednadvacetiletý mladík do třetího místa v šampionátu F2, bude mít dostatečné body na superlicenci, a stane se tak jedním z hlavních adeptů na zaplnění prázdné sedačky.

Dalším mladíkem z řad Formule 2, který bude v Austinu debutovat je Theo Pourchaire. Francouzský talentovaný závodník nasedne do vozu Valtteriho Bottase. S týmem Alfa Romeo zároveň podepsal smlouvu a v roce 2023 bude jejich rezervním pilotem.

Daniela Ricciarda v monopostu McLarenu vystřídá loňský šampion amerického závodního seriálu IndyCar, Álex Palou. Je jedním ze dvou pilotů z IndyCar, kteří se letos zúčastní víkendu Formule 1. Tím druhým bude v Abú Dhabí Mexičan Patricio O’Ward.

Ferrari do svého monopostu posadí rusko-izraelského závodníka Roberta Schwartzmana. Loňský vicemistr F2 momentálně nezávodí a je pouze vývojovým pilotem pro stáj z Maranella.

Posledním zaskakujícím pilotem, který se na trati ukáže, je Antonio Giovinazzi. Sveze se v Haasu Kevina Magnussena. Italský pilot má s Formulí 1 bohaté zkušenosti, ve stáji Sauber/Alfa Romeo odjel 62 závodů. Kvůli tomu se ale také nemůže počítat jako jeden z „nováčků“.

Za americkou stáj tak tuto povinnost splní Pietro Fittipaldi. Brazilský závodník závodil již ve dvou Velkých cenách, to je ale přesně ten limit, který jej klasifikuje jako „nováčka“. Do vozu VF-22 usedne v Mexiku a Abú Dhabí.

Zdroj: F1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.