Reklama

Čtvrtfinále MS je tady! Česko vs. Finsko: Preview a tipy na sázení 

Klasik by řekl: „Hodina pravdy se přiblížila!” Mistrovství světa v Lotyšsku vstupuje tradičně ve čtvrtek do klíčové části turnaje, která obvykle oddělí úspěšné týmy od těch neúspěšných. I přes velké strasti se český národní tým probil do čtvrtfinále. V třaskavé bitvě o všechno si to rozdá s posledním severským týmem na šampionátu. Zkřížit cestu za vysněnou medailí se pokusí hokejisté Suomi.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Co bylo, bylo. Všechno se maže. Jak dosavadní forma, tak dosavadní výsledky. O postupujícím do bojů o medaile vždy rozhoduje daný den. Jak se kdo vyspí, kdo bude mít větší hlad po vítězství, nebo i kus pověstného štěstí. 

Přesto se pojďme na oba soupeře podívat detailněji, abychom určili, kdo může mít teoreticky větší šanci v klíčovém utkání uspět. I když, jak je veřejně známo, teorie a praxe jsou dva úplně odlišné světy.

CESTA FINSKA V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ

Finové proběhli základní skupinou v daleko větším klidu, než česká reprezentace. Zaváhali jen jedinkrát, když je ve druhém utkání na turnaji zaskočil Kazachstán. Ve všech zápasech však brali minimálně alespoň bod.

Během sedmi odehraných turnajů si poměrně v klidu poradili hlavně s výběry Itálie a Norska. Všechny ostatní zápasy rozhodla jedna rozdílová branka. Finsko obsadilo ve skupině “B” druhou pozici, pouhý jeden bod Spojenými státy.

VÝSLEDKY FINSKA V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ 
Finsko vs. USA2:1
Kazachstán vs. Finsko 2:1n
Finsko vs. Norsko 5:2
Finsko vs. Itálie 3:0
Německo vs. Finsko1:2
Finsko vs. Lotyšsko 3:2p
Kanada vs. Finsko 2:3n
Zdroj: Livesport
CESTA ČESKA V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ  

Cesta českého týmu do čtvrtfinále byla daleko klikatější. Výběr Filipa Pešána velmi ovlivnil první zápas, který Češi ztratili pouhých 19 vteřin před koncem. Po následném zaváhání se Švýcarskem se pak už dostali do nepříjemné pozice.

Nejpozitivnější část základní skupiny nastala ve třetí třetině v utkání se Švédy. S nožem na krku dokázala česká reprezentace nakonec zvítězit. Přestože stále neměla česká reprezentace nic jisté, ukázalo se vzchopení v utkání se seveřany,  jako možná klíčová pasáž k postupu do čtvrtfinále.

Po úvodních dvou porážkách už dokázal český tým vyhrát všech pět ostatních utkání, přičemž ztratil jen dva body s Běloruskem a Dánskem, když se muselo po nerozhodném stavu prodlužovat. 

VÝSLEDKY ČESKA V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ
Rusko vs. Česko4:3
Česko vs. Švýcarsko 2:5
Česko vs. Bělorusko 3:2p
Švédsko vs. Česko2:4
Česko vs. Velká Británie6:1
Česko vs. Dánsko 2:1p
Slovensko vs. Česko3:7
Zdroj: Livesport
VYROVNANÁ BILANCE

Někdy se stává, že má tým proti sobě více, či méně oblíbeného soupeře. Pokud však budeme chtít předpovědět vítěze podle bilance vzájemných střetnutí, potom se žádného přesvědčivého výsledku nedopátráme. 

Od samostatnosti České republiky v roce 1993, odehráli tyto národy spolu 73 zápasů. Ten vysoký počet je pochopitelně daný tím, že se často potkávají v rámci seriálu Euro Hockey Tour (EHT).

Finové odešli jako vítězové ve 35 případech, český tým má ve vzájemné bilanci jen o jednu výhru méně. Čtyři zápasy potom skončily remízou. V součtu všech nastřílených branek jsou na tom o něco lépe Finové – 181:160. Pokud vezmeme v úvahu pouze mistrovství světa, jsou na tom Češi o něco lépe.

V živé paměti mají čeští fanoušci především čtvrtfinále z roku 2015, které se hrálo v Praze. Jaromír Jágr tenkrát svým posledním reprezentačním a zároveň postupovým gólem rozjásal vyprodanou O2 Arénu. K této brance se váže taky památná hláska Roberta Záruby: „Jágr zvedá ruce k nebi!

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V TÉTO SEZONĚ
Česko vs. Finsko2:0
Česko vs. Finsko3:4
Česko vs. Finsko 2:3n
Česko vs. Finsko2:1
Zdroj: Livesport

V rámci již zmíněného EHT sehrály spolu tyto týmy v letošní sezóně čtyři vzájemná utkání. I tady je bilance poměrně vyrovnaná, jelikož si každý tým připsal dvě výhry.

VYROVNANÉ PŘEDPOKLADY 

Najít favorita pro tohle utkání skutečně není nic lehkého. Ať se podíváme na různé tabulky či nápovědy, stále vychází předpoklady tak 50:50.

Přestože bookmakeři favorizují podle svých kurzů lehce český tým, mohou se jevit jako mírní favorité hokejisté Suomi, kteří odehráli základní skupinu s daleko větším klidem. 

Když pomineme “povinné” výhry s papírově slabšími soupeři, sehrál český tým prakticky jen jednu dobrou třetinu se Švédy. Pokud budou chtít přes Finy projít do bojů o medaile, musejí tento výkon třikrát nakopírovat a vložit do celého utkání.

CO VSADIT?

Pokud jste zarputilí vlastenci, pak je vaše volba celkem jasná. Při kurzu 2.52 na Čechy zkrátka není co řešit. Jak už jsem zmínil výše, ukazovat s přesvědčením na jednoho či druhého, se tak úplně nedá. 

Pokud však vidíte postup českého týmu cestou nastaveného času, skromnější varianta při kurzu 1.91 se muže rovněž vyplatit. 

Co však bývá v zápasech s Finy poměrně časté je, že příliš ofenzivní hody se nekonají. Tím spíš, když už jde o všechno. Žádná branková smršť se tak pravděpodobně konat nebude. Při kurzu 1.89 je velmi lákavé věřit, že v utkání padne 3-5 branek.

Pokud hledáte z českého týmu hráče, který by mohl mít největší pravděpodobnost skórovat, nejvíce se nabízí Dominik Kubalík. V NHL už má něco za sebou. Přestože s Chicagem příliš zápasů s hrozbou vyřazení pod tlakem neodehrál, je to ryzí střelec.

Zkrátka hokejista, který si umí vždycky najít v útočném pásmu tu správnou pozici a proto ho chcete mít v týmu. Do sestavy národního týmu byl zařazen jako lídr, který má rozhodovat zápasy. Pokud se tak stane a vy tomu věříte, zvýšíte si na tiketu výhru o krásný kurz 3.20

Jestli vidíte nadějně, že Kubaldův gól pomůže českému týmu k vítězství, pak už jste na kurzu 6.01

Úplně největší sázkařský hardcore je tipovat přesný výsledek. Byl bych nerad, abych vám pokazil čtvrtfinálový den prohranými penězi. Takže můj přesný tip na výhru našeho týmu 3:2 s kurzem 15.30 neberte zase tak vážně.

Tip na sázení | Vítězství Česka v kurzu 2,55 u Tipsportu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené