Reklama

Conor McGregor prodal většinový podíl své Proper 12 Whisky, obchod má hodnotu přes 600 milionů dolarů!

Irský zápasník Conor Mcgregor si opět k bankovnímu účtu přidal nějaký ten dolar navíc. Hvězda smíšených bojových umění během 3 roků vybudovala vlastní značku irské whisky s názvem Proper No. Twelve Irish Whiskey, jejíž většinový podíl nedávno prodala.

Zdroj: Andrius Petrucenia – Flickr, CC BY-SA 2.0

Mcgregor, jeho manažer a obchodní partner Audie Attar a podnikatel přes lihoviny Ken Austin společně prodali většinový podíl dnes už známé značky whisky Proper No. Twelve. Během necelých tří let se jim podařilo z firmy udělat nejpopulárnější značku whisky v Irsku.

Irský bijec se ovšem rozhodl expandovat i mimo hranice své milované domoviny a učinil tak velmi důležitý krok. Podíl prodal firmě Proximo Spirits, což je známý distributor lihovin, jenž dodává prakticky do celého světa.

Prodaná část Proper No. Twelve má hodnotu zhruba astronomických 600 milionů eur, což je v přepočtu necelých 13 miliard českých korun. Jako součástí smlouvy bude fakt, že McGregor bude nadále hlavním ambasadorem a právoplatným zakladatelem.

“Proper No. Twelve jsem založil před necelými 3 lety a stala se doslova zářící hvězdou, co se průmyslu s lihovinami týče. Toto prohlášení a dohoda je pro mě i mé rodiče velmi vzrušující,” řekl McGregor ve svém prohlášení.

“Naše vize pro Proper No. Twelve je, aby pokračovala v jejím neuvěřitelném růstu celosvětově. Chceme nadále získávat přivádět nové zákazníky, jenž teď znovu oživený trh s irskou whisky zase o něco více oživí,” dodal.

S touto dohodou se stane další hvězdou, jenž na prodeji své alkoholové značky vydělala opravdu pořádný balík peněz. V minulosti podobný krok udělal například herec George Clooney či Ryan Reynolds.

McGregor tedy nadále nebude vlastnit většinu své vybudované firmy, stále ji ovšem bude aktivně propagovat, jak tomu bylo doposud. Zůstane hlavní tváří ve veškerých reklamách a propagandách. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se Proper No. Twelve bude v následujících několika letech posouvat dále.

Zdroje: MMA Fighting

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené