Reprezentace

CONMEBOL vynesl rozsudek nad Messiho počínáním na Copa Américe

Argentina na letošní Copa Américe opět nedokázala zvítězit a vybojovala pouze třetí místo. Předáním medailí to ovšem neskončilo, jelikož Jihoamerická fotbalová konfederace musela vyřešit Messiho nařčení z korupce.

Lionela Messiho nezastihl letošní šampionát v nejlepší náladě a on sám to po prvních zápasech potvrdil. Jenomže nezůstal pouze u kritiky svého výkonu, ale pustil se i do všeho ostatního, lépe řečeno všech ostatních. Nejprve to vše odstartovalo kritikou kvality hřiště, která údajně znemožňovala hrát Argentině její hru a měla vliv na úroveň turnaje.

Největší zlost měl však barcelonský útočník po prohraném semifinálovém zápase s Brazílií. “Není žádný pochyb o tom, že je všechno připravené ve prospěch Brazílie,” prohlásil Messi.

Vše následně vygradovalo nařčením Jihoamerické fotbalové konfederace z korupce. To logicky nemohlo zůstat bez odezvy, a to ani u takového hráče, jakým je Messi.

Dvaatřicetiletý útočník navíc turnaj poté, co se v boji o třetí místo postrkoval s Medelem, za což oba aktéři uviděli červenou kartu, nedohrál a svoji frustraci ventiloval až za hranicí únosnosti.

Výsledkem je pokuta, sice směšná, ale přeci, 1 500 dolarů a za červenou kartu nebude moc argentinský kouzelník nastoupit v příštím zápase Argentiny.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

La Liga

Real Madrid počítá ztráty, Walesu a Chorvatsku se zranili kapitáni

V neděli se utkal Wales s Chorvatskem ve velmi důležitém zápase, který mohl hodně napovědět o postupujícím na EURO 2020. Výsledek 1:1 je lepší pro Chorvaty, kteří jsou stále na prvním místě skupiny E, ale jistotu postupu ještě nemají.

To Wales se s největší pravděpodobností na příští evropský šampionát nepodívá, jelikož se aktuálně nacházejí s osmi body na čtvrtém místě a už odehraje pouze dva zápasy. Velšanům se navíc zranil Gareth Bale, který na konci prvního poločasu srovnal stav utkání na konečných 1:1.

Tým trenéra Ryana Giggse však čeká příští duel až 19. 11., do kdy už by se mohl křídelník Realu Madrid uzdravit. Vážnost jeho zranění není specifikovaná, neočekává se však nic vážného.

Stejně jako Bale, se vrací do Madridu i Luka Modrič, který si přivodil svalové zranění na konci utkání. Jeho spoluhráči však mohou být mnohem více optimističtější, jelikož vedou skupinu E a v posledním utkání se Slovenskem jim stačí uhrát pouze remízu, navíc hrají doma.

Oba hráče Bílého baletu nyní čeká podrobné vyšetření v Madridu, po kterém budeme všichni moudřejší. Real nyní čeká Mallorca a poté zavítá do Turecka, kde na ně bude čekat Galatasaray. Šestadvacátého října už nás pak čeká velký fotbalový svátek, když se na Camp Nou bude konat El Clasico.

Po víkendu jsou známé 4 týmy, které se kvalifikovaly na EURO 2020

Kvalifikace na EURO 2020 se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a po uplynulém víkendu již známe 4 jména týmů, které se dokázaly kvalifikovat na šampionát a jsou to Belgie, Itálie, Rusko a Polsko.

Jako úplně první se kvalifikovali Belgičané, kteří to potvrdili ještě nedělním vítězstvím nad Kazachstánem. 8 zápasů, 8 výher, 30 vstřelených branek a pouze jedna inkasovaná hovoří jasně o tom, že Belgie bude opět velkým favoritem na zisk evropského prvenství.

Ve stejné skupině se podobnými výsledky prezentovali fotbalisté z Ruska, kteří prohráli pouze jednou z osmi kvalifikačních duelů a to právě s dominující Belgií, které dokázali jako jediní vstřelit branku.

Ovšem ve vzájemném utkání hraném na jaře inkasovali hned tři a ze hřiště odcházeli poražení. Od té doby však inkasovali už pouze jednou a naopak nastříleli 27 branek. Skvěle hraje především druhý nejlepší střelec této kvalifikace Artjom Dzjuba, který nastřílel už 9 branek a k tomu přidal 5 asistencí.

Stejně jako Rusové již dokázali získat 21 bodů Italové, kteří si vítězstvím nad Řeckem vybojovali postup. Z toho se pak může radovat i Polsko, které má již díky zisku 19 bodů jistotu účasti na EURU 2020.

Wales uhrál s Chorvatskem remízu a o postupu na EURO 2020 budou rozhodovat poslední zápasy

Od

Fotbalisté Walesu remizovali v domácím kvalifikačním utkání s Chorvatskem a ztížili si tak cestu za postupem. Naopak Chorvatům může bodík ve finále výrazně pomoct.

První střelu si připravili hosté, Brekalovi střela ale vůbec nesedla a trefila pouze rohový praporek. V deváté minutě už ale šli Chorvati do vedení, Vlašič z hranice vápna trefil míč k levé tyči.

Ve 13. minutě hlavičkoval po parádním pasu Petkoviče Perišič, bravurně ho ale vychytal Hennesey. Následovala dvacetiminutovka bez výraznější šance, kdy se mnoho zajímavého neudálo.

Ani následující minutky střelu nepřinesly, naopak k vidění bylo mnoho nepřesností. Ve třetí nastavené minutě ale zničeho nic skórovali domácí, když se po parádní práci Bena Daviese prosadil Gareth Bale.

První poločas tedy skončil nerozhodně. Ten druhý začal několikaminutovým ošetřováním Ethana Ampadua, který nakonec musel střídat.

První střela druhé poloviny přilétla z kopačky Daniela Jamese, tu ale gólman hostí zneškodnil. Wales byl i nadále aktivnější, centry ale nenacházely své cíle.

Až v 74. minutě se odhodlal Bale, trefil však jen spoluhráče. Domácí se aktivně snažili skórovat, byli ale nepřesní. V nastavení se ještě zranil Gareth Bale a Wales už bez něj nedokázal skórovat.

Duel tedy skončil remízou 1:1 a pro vývoj skupiny mnoho neznamená, Wales potřebuje obě následující utkání vyhrát, Chorvatsko uhrát alespoň bod v posledním duelu se Slovenskem.