Spojte se s námi


Zimní sporty

Co mají společného Ester Ledecká a Šárka Strachová? Energii čerpají z čokolády

Ester Ledecká má šanci zopakovat úspěch z předchozí olympiády v korejském Pchjongčchangu, kde získala dvě zlaté medaile. Před čtyřmi roky vyhrála olympijský závod na prkně i na lyžích. V úterý udělala česká reprezentantka první krok, když vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu.

Publikováno

dne

Ester Ledecká má šanci zopakovat úspěch z předchozí olympiády v korejském Pchjongčchangu, kde získala dvě zlaté medaile. Před čtyřmi roky vyhrála olympijský závod na prkně i na lyžích. V úterý udělala česká reprezentantka první krok, když vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu.

Po finálové jízdě, ve které porazila Rakušanku Danielu Ulbingovou, rozdávala Ledecká úsměvy na všechny strany. Za zisk zlaté medaile vděčí i svému realizačnímu týmu, kterému nezapomněla vyseknout velkou poklonu. Pochválila svého fyzioterapeuta, servismana a v neposlední řadě i kouče.

„Na svůj tým jsem pyšná, opět odvedl fantastickou práci. Musím poděkovat Michalu Lešákovi, který perfektně připravil moje tělo. Dále děkuji Miloši Machytkovi, který mi skvěle připravil prkna, a taky mému snowboardovému kouči Justinu Reiterovi. Je to asi nejlepší trenér, jakého jsem kdy měla,“ řekla internetové televizi czechteam.tv Ester Ledecká.

K tomu, aby česká obojživelnice zopakovala výsledek z Pchjongčchangu, jí zbývá udělat už jen jeden krůček. Vlastně pořádný krok. Vyhrát páteční závod v superobřím slalomu totiž bude nesmírně těžký úkol.

Držet Ester Ledecké palce bude i bratr Jonáš, který navrhl design její kombinézy a snowboardu. „Ester je vítěz, už když se nahoře odpíchne na startu,“ potvrdil vítězného ducha své sestry Jonáš Ledecký.

Ester se nenechá ničím svazovat, myslí si Strachová

Ester Ledecké věří také bývalá reprezentantka ve slalomu Šárka Strachová. „Myslím, že Ester se nenechá svazovat tím, že by měla něco obhajovat. Závod si bude chtít opět užít, dobře lyžovat a ukázat co umí.

Nechci tipovat, jak to dopadne, ale Ester má určitě v alpských disciplínách na to, aby jela o medaile. Samozřejmě bude potřebovat i štěstí,“ řekla bronzová medailistka.

Šárka Strachová a Ester Ledecká mají jedno společné. Zdrojem energie je pro obě lyžařky čokoláda, která na svahu nesmí chybět. „Energie není zvlášť v těchto mrazech nikdy dost. Zahřívání bere hodně síly a čokoláda pak přijde vhod,“ prozradila Strachová.

V pátek při Super-G zvolí Ester Ledecká taktiku, která se jí osvědčuje na snowboardu stejně jako na lyžích. „Na prkně ani na lyžích nikdy zbytečně neriskuji, vždycky si nechávám rezervu. Jedu jen to, co jsem si natrénovala a pak uvidím, na co to bude stačit,“ těší se na páteční závod české želízko v ohni. Jestli tento recept zafunguje, to se ukáže v pátek 11. února, kdy se jede v Pekingu závod v superobřím slalomu.

Zdroj: CzechTeam

Reklama

Ostatní

Biatlonistkou roku je opět Markéta Davidová. Kdo získal ocenění v dílčích kategoriích?

Nejlepší českou biatlonistkou sezony 2021/2022 se stala Markéta Davidová, která tradiční ocenění získala počtvrté v řadě. V rámci ankety Biatlonista roku byli v pátek večer oznámeni také vítězové doprovodných anket.

Publikováno

dne

Nejlepší českou biatlonistkou sezony 2021/2022 se stala Markéta Davidová, která tradiční ocenění získala počtvrté v řadě. V rámci ankety Biatlonista roku byli v pátek večer oznámeni také vítězové doprovodných anket.

Galavečer, jenž se uskutečnil v Národním domě na pražských Vinohradech, se odehrál v prvorepublikovém duchu. Provázel jím Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, kteří slavnostní udílení cen zpestřili hudebními vložkami.

Jako první bylo na programu vyhlašování ankety Naděje roku, jež se týká dorosteneckých a juniorských závodníků. Vyhráli dva biatlonisté, a to Tereza Voborníková a Jonáš Mareček. Ti ve skončeném ročníku závodili i v seniorské reprezentaci.

Poté byl oznámen výsledek celosezonní charitativní akce Trefa pro Leontinku. Češi v letošním Světovém poháru v jejím rámci sestřelili 2466 terčů, přičemž za každý z nich bylo darováno 500 Kč na podporu zrakově postiženým dětem. Celkem se i za přispění diváků a partnera této aktivity vybralo jeden a půl milionu korun.

Skokanem roku se stala Jessica Jislová, jejíž silnou stránkou je hlavně stabilní střelba, díky čemuž se v sezoně umístila třikrát v TOP 10. Po ní se na pódiu poprvé objevila Markéta Davidová, kterou nejlepší biatlonistkou roku zvolili čtenáři webu iDNES.

Do Síně slávy Českého biatlonu vstoupili manželé Miluše a Jiří Roučkovi z Blanska. Jedná se mj. o bývalé úspěšné závodníky v letním biatlonu, kteří se později vydali na trenérskou dráhu. V současné době působí jako rozhodčí na závodech.

Po připomenutí ukončení sportovních kariér Evy Puskarčíkové, Tomáše Krupčíka a Milana Žemličky následovalo vyhlášení Trenéra roku. Je jím norský trenér českých biatlonistek Egil Gjelland, jenž své svěřenkyně ve SP dovedl k pátému místu v hodnocení ženských reprezentačních týmů.

A na závěr byla vyhlášena hlavní vítězka slavnostního udílení cen, kterou se stala opět pětadvacetiletá závodnice z Jablonce Markéta Davidová. Mistryně světa z roku 2021 na začátku sezony ovládla vytrvalostní závod v Östersundu a na olympiádě v Číně vybojovala vedle dalších výsledků čtvrté a šesté místo.

Zdroj: ČT sport, Český biatlon

Pokračovat ve čtení

Zimní sporty

Gabriela Soukalová: Žena, která v Česku zpopularizovala biatlon

Jestli má někdo zásluhu na tom, jak populární je momentálně v České republice biatlon, je jím rozhodně Gabriela Koukalová. Žena, která měla skvělé sportovní výsledky, dokázala vyhrát Velký křišťálový glóbus, ale i ta, která svým koncem výrazně rozvířila vody v zákulisí tohoto sportu.

Publikováno

dne

Od

Jestli má někdo zásluhu na tom, jak populární je momentálně v České republice biatlon, je jím rozhodně Gabriela Soukalová. Žena, která měla skvělé sportovní výsledky, dokázala vyhrát Velký křišťálový glóbus, ale i ta, která svým koncem výrazně rozvířila vody v zákulisí tohoto sportu.

Soukalová byla už odmala na lyžích

Gabriela Soukalová, se narodila 1. listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou do sportovní rodiny. Její matka se vrcholově věnovala běhu na lyžích, vlastní dokonce stříbrnou medaili ze zimních olympijských her, otec pak byl trenérem. V rodičích tak měla skvělé základy do její budoucí kariéry.

Lyžování se Soukalová věnovala odmala, k biatlonu však přešla až v deváté třídě. Díky skvělému zázemí ji rodiče trénovali individuálně až do roku 2012, kdy začala sbírat lepší výsledky v biatlonovém Světovém poháru.

Poprvé o sobě dala Soukalová naplno vědět v roce 2009, kdy na mistrovství světa v Canmore získala zlatou medaili ze štafetového závodu. O rok později si pak vysloužila i pozvánku do ženského týmu, přičemž se hned zúčastnila i zimních olympijských her ve Vancouveru, kde nasbírala cenné zkušenosti.

Úspěchy přišly s novým trenérem

Zlomovým rokem byl rok 2012, kdy Soukalová skončila s individuálními tréninky rodičů a začal ji naplno koučovat trenér Jindřich Šikola. Hned s ním přišly první úspěchy.

O tom, že má Česko v týmu unikátní biatlonistku, se fanoušci mohli poprvé přesvědčit na závodech Světového poháru v Pokljuce. 14. prosince ovládla sprint a získala první zlato ze závodu Světového poháru. U toho však nezůstalo, když o den později si dojela pro stříbro ze stíhačky a ze závěrečného masáku brala bronz.

Za zmínku stojí ještě zastávka v ruském Chanty-Mansijsku, kde Soukalová brala fantastická tři zlata. Tyto výsledky ji pak vystřelily na konečné šesté místo v pořadí Světového poháru.

Od té doby začala Soukalová sbírat medaile ve velkém stylu. Celkově má na kontě 23 vítězství v závodech Světového poháru, přičemž na stupních vítězů se dohromady ocitla v 54 případech.

K tomu je ještě potřeba přičíst 6 medailí ze závodů v rámci mistrovství světa. Největším sportovním úspěchem Soukalové však je zisk Velkého křišťálového glóbu v sezóně 2015/2016 za nejlepší biatlonistku světa.

Kromě Vancouveru se Gabriela Soukalová zúčastnila i olympijských her v Soči. I když zde nezískala zlato, musela se spokojit s dvěma stříbrnými medailemi za smíšenou štafetu a závod s hromadným startem. Vinou zranění pak na žádné olympiádě už Soukalová nenastoupila.

Vážné zranění znamenalo konec kariéry

Poslední povedenou sezónu Soukalová absolvovala v letech 2016 a 2017. 3 medaile ze světového šampionátu, 5 triumfů v závodech Světového poháru a zisk dvou malých glóbů mluví za vše. Navíc se Soukalová stala Sportovcem roku v kategorii jednotlivců. Bohužel nikdo netušil, že to byla tečka za kariérou nejúspěšnější české biatlonistky.

Letní přípravu nemohla totiž Soukalová absolvovat v plné zátěži kvůli chronickému přetížení achillovek a problémům s lýtkovými svaly. Úvodních závodů se Soukalová neúčastnila, záhy pak překvapivě oznámila, že vynechá celou sezónu včetně olympijských her.

Soukalová se rozhodla vynechat i následující sezónu, v létě 2019 pak nenašla další síly pokračovat a oznámila konec kariéry. Vleklé zranění tak nakonec ukončilo její kariéru.

Popularitu Soukalové značně ovlivnil vztah i ukončení kariéry

Je potřeba říct, že v dobách největší slávy byla Gabriela Soukalová v Česku velmi oblíbenou sportovkyní. Její popularitu však ovlivnily dvě zásadní věci.

První z nich byl vztah s badmintonistou Petrem Koukalem, kterého si také v roce 2016 vzala. Manželství ale dlouho nevydrželo a o čtyři roky později se s Koukalem rozvedla.

Druhou věcí je styl, jakým ukončila svou profesionální kariéru. Po jejím konci vydala knihu Jiná, ve které se tvrdě opřela do týmových kolegyň a českých trenérů. Za tuto knihu také sklidila od nemalé části české veřejnosti tvrdou kritiku.

Zdroje: Osobnosti, Livesport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Žebříček 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky, ale nechybí fotbalistka ani hokejistka

Na světě nalezneme spoustu pěkných a zároveň talentovaných sportovkyň. Z tohoto důvodu se tak naskýtá otázka, zda muži ženský sport sledují kvůli sportu samotnému, nebo kvůli ženské kráse a atraktivitě. Pojďme se společně podívat na deset nejhezčích sportovkyň na světě.

Publikováno

dne

Na světě nalezneme spoustu pěkných a zároveň talentovaných sportovkyň. Z tohoto důvodu se tak naskýtá otázka, zda muži ženský sport sledují kvůli sportu samotnému, nebo kvůli ženské kráse a atraktivitě. Pojďme se společně podívat na deset nejhezčích sportovkyň na světě.

10. Anastasia Luppova
Anastazia Luppova pochází z Ruska a věnuje se kulečníku. Narodila se 26. června v roce 1985. Dvakrát se stala mistryní Evropy a několikrát zvítězila na soutěžích konajících se v Rusku, také v roce 2009 zvítězila v soutěži Miss Billiard.

9. Emma Raducanu
Britská tenistka s čínsko-rumunskými rodiči, která se ve svých 19 letech těší velké přízni fanoušků. Na US Open v roce 2021 jako první tenist(k)a v historii vyhrála grandslamovou dvouhru z pozice kvalifikanta. Spoustu příznivců posbírala i díky svému půvabu.

8. Eugenie Bouchard
Kanadská tenistka Eugenie Bouchard patří k nejhezčím ženám ve světě tenisu. Během své kariéry se jí nepodařilo zvítězit na žádném grandslamu, ale svou krásou si získala velké množství fanoušků.

7. Ellen Hoog
Jako další sportovkyni zde máme nizozemskou hráčku pozemního hokeje. Jedná se o Ellen Hoog, která se narodila 26. března 1986. S národním týmem získala dvě zlaté medaile na mistrovství světa a dvě zlaté medaile z olympijských her.

6. Brittney Palmer
Brittney Palmer se narodila 24. června v roce 1987. Jde o americkou modelku, umělkyni a ring girl. Ve světě bojových sportů byla několikrát zvolena nejkrásnější a zároveň nejžhavější ženou v MMA.

5. Alana Blanchard
Jako další krásku zde máme americkou surfařku Alanu Blanchard, která se narodila 5. března 1990. Kromě surfování se také věnuje modelingu a vede vlastní televizní pořad. Vyhrála několik národních a mezinárodních soutěží v surfování.

4. Lindsey Caroline Vonn
Lindsey Vonn je nejúspěšnější americkou lyžařkou, která zvítězila čtyřikrát na Světovém šampionátu a získala zlatou a dvě bronzové olympijské medaile. Narodila se 18. října v roce 1984.

3. Alex Morgan
Protože fotbal je nejsledovanějším sportem na světě, tak zde nemůže chybět zastoupení fotbalistky. Třetí místo připadá americké fotbalistce Alex Morgan, která se narodila 2. července roku 1989. Získala ocenění americké sportovkyně roku a také se stala světovou hráčkou FIFA. S národním týmem získala zlato na olympiádě.

2. Ana Ivanovič
Srbská tenistka Ana Ivanovič prožila povedenou kariéru. Narodila se 6. listopadu v roce 1987. Během svého působení v tenisovém světě získala 13 titulů a jeden grandslamový titul. Jednu chvíli byla i světovou tenisovou jedničkou.

1. Maria Sharapova
Ruská tenistka Maria Sharapova prožila povedenou tenisovou kariéru, během které získala několik titulů. Celek získala 36 titulů a rovnou 4 byly grandslamy. Navíc od nás získává titul nejkrásnější sportovkyně na světě. Narodila se 19. dubna v roce 1987. Svou kariéru musela ukončit ve 32 letech, protože ji sužovala zranění.

Zdroj: Reckontalk, Sportingfree, Instagram

Pokračovat ve čtení

Oblíbené