Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Chorvatsko odstartuje baráž na MS s Řeckem

Publikováno

dne

Chorvati se museli poklonit ve své kvalifikační skupině před Islandem, který ovládl tuto velmi těžkou skupinu, ve které byly ještě týmy Turecka a Ukrajiny.

To Řekové naopak mohou mluvit o úspěchu a krom první Belgie už před sebe nikoho nepustili. Nyní tak mají šanci probojovat se na šampionát do Ruska, proti nim však bude stát velmi silný výběr trenéra Zlatka Daliće.

Vzájemné zápasy v minulosti provázela spousta problémů a proto se obě reprezentace z bezpečnostních důvodů dohodli, že hostující tým bude bez podpory svých fanoušků. Na stadionu Maksimir tak bude mít podporu pouze domácí Chorvati.

Jediným hráčem, který by měl v tomto duelu chybět je Kostas Manolas, jenž dostal od vedení FIFA distanc na jedno utkání, což ve spojení s příliš mnoha žlutými kartami znamená, že bude k dispozici až v domácí odvetě.

FIFA totiž zpětně řešila zápas Řecka s Kyprem, kde si podle nich Kostas Manolas schválně nechal dát žlutou kartu, díky níž sice nemohl nastoupit v zápase s Gibraltarem, ale byl by čistý pro zápas s Chorvatskem.

Další zajímavostí tohoto dvojduelu je určitě nový trenér Chorvatů Zlatko Dalić, který byl do funkce jmenován 8. října, den před zápasem s Ukrajinou. Tento velký risk se zatím týmu vyplatil a Chorvatsko dokázalo Ukrajinu porazit 0-2.

Výměna trenéra byla reakce na výsledky z letošního roku, kdy po 4 výhrách v řadě začali Chorvati prohrávat důležité zápasy a výrazně si tak zkomplikovali cestu na Mistrovství světa do Ruska.

Jinak je ale Chorvatský tým velmi silný a se všemi důležitými oporami. V domácím prostředí navíc Chorvati neprohráli už od října 2013 a jsou jednoznačnými favority na postup.

Řecko bojovalo o baráž až do posledního kola, kdy se jim podařilo porazit Gibraltar 4-0 a proto se ve čtvrtek utkají s favorizovanými Chorvaty.

Řekové přitom mají na Chorvaty dobré vzpomínky, jelikož v kvalifikaci na Euro 2012 vyhráli skupinu právě před Chorvatskem, které porazili doma 2-0 a venku uhráli bezbrankovou remízu.

Řecko v kvalifikaci prohrálo pouze jednou s Belgií 1-2, jinak dokázali 5x zvítězit a také uhráli 4 remízy.

Domácí Chorvati jsou jednoznačnými favority a kvalita jejich kádru je poměrně vyšší. Na každém postu mají top hráče, kteří nastupují v těch nejlepší evropských klubech a pokud předvedou kvalitní týmový výkon, nebude o postupujícím pochyb.

Řekové budou jistě tradičně spoléhat na svojí kvalitní obranu, které však v úvodním duelu bude chybět Kostas Manolas.

V zápase se pravděpodobně nedočkáme ani mnoha gólů, oba týmy hrají především ze zabezpečené obrany a i kurzy sázkových kanceláří to potvrzují. Na Under 2.5 byl vypsán kurz okolo 1.6.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.