Spojte se s námi

Ostatní

Chorvaté odvolali před posledním zápasem kvalifikace trenéra Čačiče a povolali Daliče

Publikováno

dne

Chorvatský národní tým se po včerejší remíze s Finskem rozhodl odvolat trenéra Anteho Čačiče a do rozhodujícího zápasu s Ukrajinou je povede 50letý Zlatko Dalič, který má zkušenosti z týmů Hilal a Al-Ain. Od roku 2006 také vedl 5 let chorvatský národní tým do 21 let.

Chorvatsko prohrálo v posledních 4 zápasech s Islandem a Tureckem. Zápas s Finskem měl být pouhou formalitou, Chorvatům totiž nechyběl z klíčových hráčů prakticky nikdo a po gólu Maria Mandžukiče se zdálo, že mají vše pod kontrolou.

http://gty.im/843003900

 

V 90. minutě se ovšem prosadil útočník Pyry Soiri a to byla pro vedení chorvatského národního týmu poslední kapka. Po remíze 1-1, neotáleli a 64letého trenéra vyhodili.

Tento velmi riskantní krok budeme moci vyhodnotit v pondělí, kdy Chorvaté jedou na Ukrajinu, kde se s místními utkají o druhé místo ve skupině I.

První Island totiž hraje svůj poslední kvalifikační zápas doma s Kosovem a proto se zde nedá očekávat jejich zaváhání. Chorvatům přitom stačí pouhý bod, aby uhájili díky lepšímu skóre druhé místo, které by jim mělo stačit na baráž.

Reklama

Oblíbené