Spojte se s námi

Basketbal

Chet Holmgren z Oklahomy ukázal potenciál a naznačil, že souboj o nováčka roku nebude jen o Victoru Wembanyamovi

V zápase Golden State Warriors – Oklahoma Thunder (123:130) po prodloužení zažil Chet Holmgren životní večer. Souboj o nováčka roku tak nemusí být jen o Victoru Wembanyamovi.

Publikováno

dne

V zápase Golden State Warriors – Oklahoma Thunder (123:130) po prodloužení zažil Chet Holmgren životní večer. Souboj o nováčka roku tak nemusí být jen o Victoru Wembanyamovi.

Jeden z adeptů na nováčka roku naznačil, že se s ním musí velmi vážně počítat. Holmgren proti Warriors zaznamenal osobní maximum 36 bodů za bezmála 37 minut na palubovce.

K tomu navíc přidal 10 doskoků, 5 asistencí, 2 zisky a 2 bloky. V zápase jej předčil pouze spoluhráč Shai-Gilgeous Alexander, který zaznamenal 40 bodů.

Holmgren skvostný večer ozdobil tím, že trojkou 1,6 sekundy před koncem zápasu srovnal a poslal tak duel do prodloužení. Tam už dominoval jeho spoluhráč Alexander, jenž zaznamenal dalších 10 bodů.

Warrios nepomohl ani návrat Stephena Curryho po zranění, který zaznamenal 25 bodů, či sezónní maximum 31 bodů Andrewa Wigginse. A tak prohráli již šesté utkání v řadě. Kdežto Oklahoma předvádí v aktuální sezoně výrazně lepší basketbal a s bilancí 9-4 zatím drží příčky zaručující play-off.

Holmgren vinou zranění vynechal celou minulou sezonu. V té aktuální, kdy si tedy odbyl debut v NBA, již byl několikrát výraznou osobností. Například 27. října při výhře nad Clevelandem zaznamenal 7 bloků v zápase.

Dnešním počinem se řadí k Michaelu Jordanovi, když oba basketbalisté jako jediní nováčci v historii NBA zaznamenali ve hře alespoň 35 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí, 2 zisky, 1 blok a 2 trojky.

Souboj Wembanyama vs Holmgren

Od začátku sezony je velkým favoritem na nováčka roku talent Wembanyama, ale Holmgren už jasně ukazuje, že s ním se musí také počítat. Prvně jmenovaný a jednička letošního draftu má v průměru 19,3 bodu, 9,5 doskoku a 2,4 asistence na zápas.

Kdežto Holmgren, dvojka minulého draftu, už dosahuje prakticky stejných čísel, a to 17,1 bodu, 7,9 doskoku a 2,8 asistencí. Sledovat souboj této dvojice tak bude velmi zajímavé až do úplného konce základní části.

V příštím klání Oklahoma zavítá do Portlandu, který má zatím po odchodu Damiana Lillarda bídnou bilanci 3-9. Oklahoma tedy bude favoritem a Holmgren může zaútočit na svá osobní maxima.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené