Spojte se s námi


Ostatní

Čeští volejbalisté obsadili v základní skupině ME třetí místo, v osmifinále vyzvou Srby

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů má na programu vyřazovací boje. Česká reprezentace zvládla postoupit z třetího místa ve skupině C a v osmifinále se utká se Srbskem. Jaká byla cesta svěřenců trenéra Jiřího Nováka základní fází a jak vypadají ostatní dvojice soupeřů v úvodním kole play off?

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů má na programu vyřazovací boje. Česká reprezentace zvládla postoupit z třetího místa ve skupině C a v osmifinále se utká se Srbskem. Jaká byla cesta svěřenců trenéra Jiřího Nováka základní fází a jak vypadají ostatní dvojice soupeřů v úvodním kole play off?

Češi se evropského šampionátu účastní poosmé v řadě. Na minulém ME před dvěma odehráli svá utkání na domácí palubovce v Ostravě a prošli až do čtvrtfinále. V něm prohráli s pozdějšími finalisty ze Slovinska.

Mužstvo kapitána Adama Zajíčka letos do turnaje nevstoupilo dobře. Na konci srpna podlehlo favorizovanému Polsku po setech 17:25, 20:25 a 20:25. O den později si ovšem reprezentanti ve Skopje, kde se nacházelo dějiště celé skupiny C, spravili chuť.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V souboji s Dánskem dostáli předpokladům. O hladkou výhru se však nejednalo, protože tým ze severní Evropy dokázal získat druhý set. Volejbalisté Česka ovšem zvládli napínavou koncovku třetí sady, v rámci níž využili setbol na 29:27. Čtvrté dějství pak ovládli v poměru 25:22.

2. září následoval nevydařený zápas s Nizozemskem, které zvítězilo třikrát 25:22. Český postup zajistila vítězství nad balkánskými výběry. Shodně 3:0 na sety skončila střetnutí s Černou Horou i domácí Severní Makedonií.

Osmifinálový sok Čechů vzešel ze skupiny A, hrané v Itálii. Tu opanovali obhájci titulu právě z Apeninského poloostrova. Druhou příčku obsadili s dvoubodovým mankem Srbové, které Novákovo družstvo v neděli v 18 hodin vyzve.

Srbsko patří k evropské volejbalové špičce. Jeho ženská reprezentace o minulém víkendu prohrála ve finále ME, ve kterém nestačila na Turecko. Muži na kontinentálním mistrovství dvakrát triumfovali, konkrétně v letech 2011 a 2019.

Český celek tedy v osmifinále nečeká jednoduchá konfrontace. Nevýhodou je rovněž přesun do jiného pořadatelského města. Mužstvo, jehož nejlépe skórujícími hráči jsou s 58 body Marek Šotola a Lukáš Vašina, k důležitému utkání nastoupí v Bari.

V přípravném období před šampionátem Češi se stejným soupeřem dvakrát prohráli. „Z nás jsem cítil, že na ty Srby máme. Doufám, že je předčíme naší energií a naším chtíčem, abychom vyrovnali výsledek z Ostravy 2021,“ řekl pro ČT sport kapitán Zajíček.

V Itálii se kromě bojů o medaile, které se uskuteční v závěru příštího týdne v Římě, odehrají ještě tři osmifinálové duely. Italové, úřadující mistři Evropy i světa, změří síly se Severomakedonci, Nizozemci s Němci a Poláci s Belgičany.

Páteční odpoledne a večer patří střetnutím o čtvrtfinálovou účast ve Varně. Nejprve nastoupí Chorvaté proti Rumunsku a následně olympijští vítězové z Francie vyzvou domácí Bulhary. Zbylé dvojice tvoří Slovinsko s Tureckem a Portugalsko s Ukrajinou.

Zdroj: CEV, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.