Spojte se s námi


Bowling

Čeští bowleři vyhráli mezinárodní turnaj ve Francii, porazili i mistry světa

Český sportovní bowling se opět ukázal na evropské scéně ve velké parádě. Kvarteto hráčů ve složení Jaroslav Lorenc, Marek Talpa, Jan Macek a Lukáš Jelínek se ve francouzském Wittelsheimu proházelo k cenné trofeji.

Publikováno

dne

Český sportovní bowling se opět ukázal na evropské scéně ve velké parádě. Kvarteto hráčů ve složení Jaroslav Lorenc, Marek Talpa, Jan Macek a Lukáš Jelínek se ve francouzském Wittelsheimu proházelo k cenné trofeji. Čeští hráči zvítězili na turnaji Storm Team Open, když ve finále porazili tým z Itálie, kompletně složený z mistrů světa z roku 2018.

Turnaj se hrál velmi specifickým formátem. 32 týmů bylo rozděleno do pouhých dvou skupin. V rámci formátu každý s každým tak nejen naši hráči odehráli patnáct náročných zápasů ve skupině. Zajímavostí turnaje také bylo, že do boje o medaile se postupovalo jen z prvních dvou míst. Vítězové skupin hráli finále, druzí o bronz.

Zbytek startovního pole se postupně utkával o další místa, ale nikdo už nemohl promluvit do umístění na pódiu. Na turnaji sice chyběly velké bowlingové krajiny jako Švédsko a Finsko, i tak se výkon českých hráčů musí hodnotit samými superlativy.

Nejlepším hráčem českého kvarteta byl Jaroslav Lorenc, který se dostal v šestnácti hrách na průměr přes 218 kuželek na hru. Bronzový medailista z mistrovství světa obsadil v celkovém hodnocení páté místo.

„Byl to pro nás skvělý a zároveň velmi náročný turnaj,“ uvedl Lorenc pro Ruik. „Jde hlavně o skvělou přípravu na blížící se mistrovství Evropy,“ dodal. Češi se do finále probojovali po skvělém výkonu v obou dnech, když už po prvním ze dvou dní turnaje byli na druhém místě.

V boji o zlato čekal tým Delirium, složený z již zmíněných italských mistrů světa. Češi dlouho tahali za kratší konec, když ještě před posledním framem hry prohrávali. V závěru ale ukázali svou kvalitu, dostrikovali hru a zvítězili poměrem 858:819.

Nejen, že si čtveřice kolem Jaroslava Lorence připsala prestižní výhru, Češi také vybojovali vysoké prize money. Z Francie si čeští bowleři odvezli 7 200 eur, v přepočtu 180 tisíc korun.

Zdroj: Storm Team Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.