Spojte se s námi


Florbal

Češky zahájily světový šampionát florbalistek v Singapuru výhrou nad Polskem

Do Singapuru se po osmnácti letech vrátilo mistrovství světa ve florbale žen. Česká reprezentace do turnaje vstoupila v neděli krátce před polednem našeho času. Svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky zahájily své účinkování v základní skupině B vítězstvím nad Polskem 9:3.

Publikováno

dne

Do Singapuru se po osmnácti letech vrátilo mistrovství světa ve florbale žen. Česká reprezentace do turnaje vstoupila v neděli krátce před polednem našeho času. Svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky zahájily své účinkování v základní skupině B vítězstvím nad Polskem 9:3.

Před téměř prázdným hledištěm šly do vedení po čtyřech minutách hry překvapivě Polky, když brankářku Janu Christianovou překonala Katarzyna Rajská. O další čtyři minuty se Češkám podařilo vyrovnat, a to díky gólu Denisy Ratajové.

Stejná hráčka podle oficiálních statistik coby tečující útočnice ve 13. minutě otočila skóre a minutu nato dokonáním hattricku zvýšila na 3:1. Soupeřky však dokázaly v oslabení snížit. Poté, co Nela Jiráková trefila tyč, zakončila polský protiútok úspěšně Zuzanna Krzywaková.

Přestřelka v rámci první třetiny nadále pokračovala. Během 18. minuty v rozmezí 17 sekund zařídily Česku již tříbrankový náskok Anna Brucháčková a Eliška Chudá. Florbalistky Polska nicméně do přestávky stihly zkorigovat průběžný stav na 5:3 zásluhou Malwiny Zagorské.

Od druhé části tým našeho severního souseda už nedokázal s favoritem držet krok. Ve 22. minutě skórovala Karolína Suchá a v polovině základní hrací doby se počtvrté prosadila Ratajová. Po dvou třetinách to tedy bylo 7:3.

Ve třetí periodě proletěly za záda gólmanky Zuzanny Abramczykové rovněž dvě střely. Deset minut před koncem se ze svého druhého zásahu radovala Suchá a v 55. minutě stanovila konečný výsledek 9:3 kapitánka Eliška Krupnová.

Češky čeká na MS už v pondělí další utkání. Od dopoledních deseti hodin středoevropského času se střetnou s výrazně těžším soupeřem. Tím bude reprezentace nejúspěšnější země florbalové historie, která obhajuje zlato, tedy celek Švédska.

V úterý zakončí české družstvo svůj program ve skupinové fázi duelem se Slovenskem. První dva týmy čtyřčlenného pořadí postoupí rovnou do čtvrtfinále play off, zbylé dva budou muset odehrát osmifinále.

Česko na světových šampionátech florbalistek zatím získalo jedinou medaili, konkrétně v roce 2011 bronz. Následovala série pěti čtvrtých míst, kterou chtějí reprezentantky ukončit letos v Singapuru ziskem dalšího cenného kovu. MS 2023 vyvrcholí v neděli 10. prosince.

Zdroj: IFF, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.