Reklama

Český golf na Olympiádě: Lieser a Spilková budou v Tokiu bojovat o zázrak

Český golf zatím stále marně dohání světovou úroveň. Pokud jde o ty nejprestižnější turnaje naší planety, českou vlajku na nich hledáme marně. O to větší radost můžeme mít, že má Česká republika na olympiádě v Tokiu hned dva zástupce. Mezi ženami Kláru Spilkovou, mezi muži bude zase prohánět fairwaye Ondřej Lieser.

Golf nemá na olympijských hrách příliš velkou historii. Součástí sportovní události pod pěti kruhy byl pouze v letech 1900 a 1904. Plnohodnotně se na olympiádu vrátil až v roce 2016. Už tehdy měla česká výprava svého jednoho zástupce.

KLÁRA SPILKOVÁ

Česká golfová kráska se probojovala na olympijské hry už podruhé za sebou. Šestadvacetiletá golfistka obsadila na poslední olympiádě v Riu de Janeiru 48. místo.

Určitě jsem měla větší ambice, takže spokojená úplně nejsem, ale snažím se to stále brát pozitivně,” zhodnotila pro Českou televizi turnaj před pěti lety ještě teprve jednadvacetiletá Spilková.

Letos je starší a rozhodně i zkušenější. V roce 2019 se dokonce probojovala na okruh Ladies PGA Tour, což je nejvyšší možná světová kategorie. Proti ostatním hráčům a hračkám je to doslova jediná česká kapka v moři, která dokáže konkurovat těm nejlepším.

Mám obrovskou radost, že budu moci opět reprezentovat a být součástí českého týmu tak jako před pěti lety v Brazílii. Už se nemůžu dočkat začátku srpna, kdy se olympijský turnaj rozehraje,” uvedla po úspěšné kvalifikaci Spilková, která aktuálně figuruje ve světovém žebříčku na 130. místě.

ONDŘEJ LIESER

Zatímco Klára Spilková patří mezi nejlepší světové okruhy už nějaký ten pátek, Ondřej Lieser golfové nebe teprve dobývá. Loni doslova vyletěl jako raketa. Nejen, že jako první Čech vyhrál turnaj Challenge Tour, ale i celou prestižní sérii. 

Dokázal se probojovat mezi hráče European Tour a taky mezi šedesát vyvolených. Na turnaji v Tokiu bude hrát poprvé v životě proti těm úplně největším hvězdám světového golfu.

Když před několika lety Lieser vyřknul, že se chce na olympiádu do Tokia dostat, příliš mnoho šancí neměl. Pak jej ale fantastický závěr sezony vyšvihl do úplně jiné dimenze. Od té doby devětadvacetiletý golfista ukazuje, že může hrát i po boku těch nejlepších. 

Do Tokia si pojedou jak Spilková, tak Lieser turnaj rozhodně užít. Nějaké medailové ambice se zdají být na první pohled velice přehnané, nicméně golf je skutečně nevyzpytatelný sport. Nikdy nevíte, který hráč z dolních pater bude mít před sebou životní týden. Pod olympijskými kruhy navíc startuje v každé kategorii jen 60 golfistů.

Zdroj: Česká televize, bavtesegolfem.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené