Českou republiku v Bulharsku čeká duel bez diváků! Jako přídavek budou Bulhaři platit pokutu

To, o čem se doposud pouze spekulovalo, je nyní oficiálně realitou. Reprezentace České republiky odehraje v Bulharsku svůj kvalifikační zápas na mistrovství Evropy bez diváků. Jedná se o trest za rasismus, když se bulharští fanoušci ukázali jako omezená stvoření během říjnového duelu s Anglií.

Embed from Getty Images

Fanoušci Bulharska během svého posledního kvalifikačního duelu s Anglií neprokázali mnoho inteligence. Nejen, že se nevyhnuli rasistickým pokřikům a urážkám. Dokonce někteří z nich měli dost drzosti na to, aby si dovolili hajlovat, čímž dokázali svou absolutní neznalost historie a tedy svou tupost.

A třebaže hloupost je trestem sama o sobě, dočkali se Bulhaři trestu dalšího. Samozřejmě od fotbalového orgánu UEFA. Další domácí kvalifikační zápas bude tedy muset Bulharsko odehrát na prázdném stadionu. Shodou náhod to bude 17. listopadu proti reprezentaci České republiky.

Aby těch trestů pro soupeře svěřenců Jaroslava Šilhavého nebylo málo, musí zaplatit pokutu 85 000 eur, což činí přes dva miliony korun. Spolu s tím mají Bulhaři dvouletou podmínku a pokud se během následujících dvou let proviní, čeká je další zápas za zavřenými dveřmi.

Nutno podotknout, že rasistické chování bulharských omezenců stálo post šéfa bulharského fotbalu Borise Michajlova, spolu s ním o své místo přišel trenér tamní reprezentace Krasimir Balakov, jehož nahradil Georgi Dermendžiev.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...