Spojte se s námi


Bowling

Česko zná letošní bowlingové mistry mezi dvojicemi, víkend přinesl několik překvapení

Podzimní část české bowlingové sezony pokračovala druhým národním šampionátem. Po pětičlenných týmech se o zlaté medaile utkaly také nejlepší dvojice, a to v kategoriích ženy, muži a mix. Finálový turnaj hostilo Brno, v němž se příští týden uskuteční čtvrtý turnaj série Prestige Tour.

Publikováno

dne

Podzimní část české bowlingové sezony pokračovala druhým národním šampionátem. Po pětičlenných týmech se o zlaté medaile utkaly také nejlepší dvojice, a to v kategoriích ženy, muži a mix. Finálový turnaj hostilo Brno, v němž se příští týden uskuteční čtvrtý turnaj série Prestige Tour.

Muži

V kategorii mužů se největší pozornost upírala na páry Lukáš Jelínek – Jan Macek a Marek Talpa – Jaroslav Lorenc. Čtveřice českých reprezentantů ovládla již kvalifikaci na samotné mistrovství a očekávání byla velká.

Z dvaceti čtyř dvojic postoupila do závěrečných bojů o medaile osmička nejlepších. Postupy se určily podle šesti her, které odehrál každý hráč sám za sebe, přičemž stejný formát se praktikoval i v ostatních kategoriích.

Kvalifikaci vyhrála dvojice Jelínek, Macek následovaná trochu překvapivě Jakubem Vlachovičem a Ondřejem Kotrlou. Méně se dařilo Talpovi s Lorencem, hráči extraligového týmu Expert King Pins prošli do play-off až z pátého místa.

Ve čtvrtfinále zvládli těsný souboj s juniorskými reprezentanty Ondřejem Prekopem a Matějem Vacíkem a zajistili si minimálně medaili. V semifinále došlo na duel s reprezentačními kolegy a obhájci titulu Mackem a Jelínkem. Po jasné výhře nad hráči týmu Rigor Mortis se mohli Talpa s Lorencem těšit na finále.

Že se proti nim postaví zástupci klubu ProBowling bylo jasné už ve čtvrtfinále. Spodní část pavouka totiž složilo osm hráčů hustopečské družiny. Vyzyvateli dvojice z Expert King Pins se nakonec stali Radovan Uher a Matěj Vojkovský.

V boji o zlato našel Talpa ztracenou formu. Olomoucký hráč naházel přes 500 bodů ve dvou hrách a táhl dvojici ke zlatu. Náskok nakonec činil skoro 250 bodů mezi oběma páry a zasloužené zlato patří dvojici Talpa – Lorenc.

Ženy

V soutěži žen se představilo třináct dvojic včetně obhájkyň zlata Elišky Krummerové s Andreou Mazalovou. Medailistky z nedávného mistrovství Evropy juniorů ovládly v Brně kvalifikaci a do semifinále tak vstupovaly z nejvýhodnější pozice.

Na svůj loňský úspěch ale Východočešky navázat nedokázaly. Stopku jim tentokrát vystavily zkušené bowlerky Petra Otec Hanzlovská a Jana Lébrová, které do bojů o medaile postoupily o pouhé tři body. Semifinále ale proměnily v jasnou záležitost a přehrály dvojici z týmů Bowlingzone a ProBowling 784:724 v součtu čtyř her.

Druhými finalistkami se staly senzačně reprezentantky pražského JKM Bowling Lenka Málková a Pavla Žáčková. Ty vyzrály na další zkušenou dvojici ve startovním poli, Kateřinu Beštovou a Ingrid Liebichovou Fantovou. Pražské derby ovládly Málková se Žáčkovou poměrem 674:656.

Málková se Žáčkovou bojovaly ve finále o svůj první titul v kariéře, zatímco jejich soupeřky držely už před zápasem více než dvacet mistrovských primátů z různých kategorií. A právě zkušenosti byly klíčem k další zlaté medaili pro rokycansko-olomouckou dvojici.

Hanzlovská a Lébrová zvítězily v závěrečném souboji na součet dvou her každé hráčky 693:661 a přidaly do svých už tak bohatých vitrín další trofej.

Mixy

Nedělní program přinesl v moravské metropoli souboj 24 nejlepších smíšených párů. Stejně jako mezi ženami obhajovala zlato Krummerová, tentokrát po boku Vlachoviče. Právě tito dva se do závěrečného pavouka probojovali až z posledního osmého místa.

Kvalifikaci ovládla jiná dvojice z hustopečského ProBowlingu, Jaroslav Uher a Lucie Hrazdírová. Ti ale ve čtvrtfinále padli právě s Krummerovou a Vlachovičem a cesta turnajem pro ně skončila. Dalšími semifinalisty se stali Ema Iwazawa s Radovanem Uherem, Dana Hanušová s Jiřím Hindrákem a Annabel Brokešová s Lukášem Jelínkem.

Do finále se proházely první dva zmiňované páry. Papírové předpoklady rozhodně favorizovaly obhájce titulu, ti ale nedokázali svoji roli potvrdit. Výhra Iwazawy (JKM Bowling) s Radovanem Uherem (ProBowling) je určitě považována za překvapení vzhledem ke konkurenci mistrovství. Zápas o zlato nakonec skončil výsledkem 786:710.

Bowlingová sezona zůstane i na další velký turnaj v Brně. V neděli 23. října se na místním centru odehraje čtvrtý turnaj série Prestige Tour. Její nedělní program bude opět možné sledovat živě na YouTube kanále České Bowlingové asociace.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.