Spojte se s námi


Cyklistika

Česko získalo historicky nejlepší umístění v časovce třiadvacítkářů. Zásluhu má Mathias Vacek, juniorka Kvasničková čtvrtá

Na mistrovství světa silničních cyklistů v Austrálii si připsal start první český cyklista. Třiadvacítkář Mathias Vacek skončil devátý v časovce na 29 kilometrů. Pro Českou republiku je to historicky nejlepší umístění v časovce v kategorii U23.

Publikováno

dne

Na mistrovství světa silničních cyklistů v Austrálii si připsal start první český cyklista. Třiadvacítkář Mathias Vacek skončil devátý v časovce na 29 kilometrů. Pro Českou republiku je to historicky nejlepší umístění v časovce v kategorii U23.

Za zlatým Norem Sorenem Waerenskjoldem zaostal mladý český reprezentant o jednu minutu. Druhý byl Aleca Segaerta z Belgie a pro třetí místo a bronzovou medaili si dospurtoval Brit Leo Hayter.

„Musím říct, že s výsledkem jsme celkem spokojený, nejelo se mi úplně špatně. Nějaké chyby jsem udělal, ale myslím, že to byl dobrý výkon,“ uvedl po závodě Vacek pro web Českého cyklistického svazu. „Bylo tu hodně dobrých časovkářů, kteří potvrdili svou roli favoritů, a to že jsem se dostal do první desítky je za mě dobrý výkon,“ dodal.

Velké překvapení se zrodilo v nedělní časovce kategorie elite muži, která byla otevíracím závodem světového šampionátu.

Všem favoritům vytřel zrak Tobias Foss z Norska. Seveřan zajel na 34 kilometrů dlouhé trati životní výkon a nechal za sebou takové borce jako Filippo Ganna z Itálie nebo Tadej Pogačar ze Slovinska.

Před Fossem se musel sklonit i nedávný vítěz Vuelty Remco Evenepoel, který dojel mimochodem třetí se ztrátou 0,09 vteřiny.

Vypadalo to na triumf Stefana Künga

Dlouho to přitom vypadalo na Küngovo vítězství, který byl nejrychlejší na všech mezičasech, a zdálo se, že potrápit už ho může jen norský jezdec Foss.

Švýcar ale ztratil v posledních stovkách metrů a ze zlata v časovce se tak radoval překvapivě norský cyklista. V této disciplíně jsme žádné české zastoupení neměli.

Naopak nepřekvapilo vítězství Holanďanky Ellen van Dijkové. Ta se stala mistryní světa v časovce již potřetí. Druhá dojela s dvanáctivteřinovou ztrátou Grace Brownová z Austrálie a třetí Marlen Reusserová ze Švýcarska.

Ženy ostatně jely stejně dlouhou trať jako muži. Pro zajímavost čas vítězného Nora Tobiase Fosse byl 40,02 minut, van Dijková ujela stejnou vzdálenost za 44,29.

Další čeští reprezentanti se představili v úterý, kdy se jela časovka juniorek a juniorů. O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile Elišce Kvasničkové, která v závodě na 14,1 kilometrů skončila čtvrtá. Junioři Pavel Novák a Štěpán Telecký na osmadvacetikilometrové trati na nejlepší světové juniory nestačili.

Zdroj: Český cyklistický svaz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.