Spojte se s námi


Ostatní

České volejbalistky v pětisetové bitvě porazily Ukrajinky, ve čtvrtfinále ME vyzvou mistryně světa. Na vstup do šampionátu se připravují muži

V pondělí večer odehrála česká reprezentace osmifinále mistrovství Evropy ve volejbale žen. V souboji s Ukrajinou promarnila vedení 2:0 na sety, přesto díky zvládnutému tiebreaku slaví postup mezi osm nejlepších týmů turnaje. Už odstartoval i mužský šampionát, na němž se blíží první vystoupení Čechů.

Publikováno

dne

V pondělí večer odehrála česká reprezentace osmifinále mistrovství Evropy ve volejbale žen. V souboji s Ukrajinou promarnila vedení 2:0 na sety, přesto díky zvládnutému tiebreaku slaví postup mezi osm nejlepších týmů turnaje. Už odstartoval i mužský šampionát, na němž se blíží první vystoupení Čechů.

Česko po druhé příčce v základní skupině cestovalo k osmifinálovému střetnutí z Německa do Belgie. Tam hrály Ukrajinky své skupinové zápasy a nakonec obsadily třetí pozici. Duel úvodního kola play off v Bruselu začal ve 20 hodin.

Do utkání lépe vstoupily Češky, které v prvním setu zvítězily 25:22. Stejný výsledek zopakovaly svěřenkyně řeckého trenéra Giannise Athanasopoulose i ve druhém dějství. Pak ovšem začaly mít navrch hráčky z východoevropské země.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Výrazněji se jim začalo dařit od poloviny třetího setu, který nakonec ovládly v poměru 25:20. Ve čtvrté sadě kladly české volejbalistky výrazně menší odpor a získaly pouze deset bodů. O vítězkách tedy musel rozhodnout tiebreak.

V něm od stavu 4:4 skóroval tým kapitánky Michaely Mlejnkové pětkrát v řadě, což se ukázalo být jako klíčové. Ukrajinky se už na obrat nezmohly a Češky po proměněném čtvrtém mečbolu na 15:12 mohly slavit postup do čtvrtfinále ME po dvanácti letech. Mezi nejlépe bodující členky českého družstva patřila zkušená smečařka Helena Havelková, vracející se k šestkovému volejbalu z toho plážového.

V boji o semifinálovou účast čeká jeden z nejtěžších možných soupeřů. Srbky, úřadující světové šampionky, vicemistryně Evropy a medailistky z posledních dvou olympiád, porazily v osmifinále švédské sokyně jasně 25:17, 25:13 a 25:16.

Čtvrtfinálové utkání mezi Českem a Srbskem se odehraje ve středu od 20 hodin opět v belgické metropoli, kde také celé mistrovství o víkendu vyvrcholí. Ve zbylých duelech čtvrtfinálové fáze na sebe narazí Nizozemky s Bulharskem, obhájkyně titulu z Itálie s Francií a Turkyně s Polskem.

Zatímco ženské ME pomalu směřuje ke svému závěru, to mužské teprve začíná. Pondělní večer v italské Boloni patřil zahajovacímu střetnutí. Domácí reprezentace, rovněž obhajující zlato, porazila Belgii 25:17, 25:18 a 25:15.

Turnaj kromě státu z Apeninského poloostrova hostí ještě Bulharsko, Izrael a Severní Makedonie. Právě v tamním hlavním městě se uskuteční zápasy skupiny C, do níž patří i Česko.

Celek vedený koučem Jiřím Novákem si ve Skopje poprvé zahraje ve čtvrtek večer. Ve 20 hodin vyzve aktuální vicemistry světa z Polska. Čechy dále čekají Dánové, Nizozemci, Černohorci a domácí Severomakedonci.

Zdroj: CEV, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.