Spojte se s námi


Ostatní

České volejbalistky nestačily na mistryně světa a semifinále ME si nezahrají

Ve středu večer nastoupila česká reprezentace ke čtvrtfinálovému duelu mistrovství Evropy ve volejbale žen v roli jasného outsidera. Soupeřky ze Srbska předpoklady v Bruselu nakonec potvrdily a postoupily, přestože první set přinesl překvapivý výsledek.

Publikováno

dne

Ve středu večer nastoupila česká reprezentace ke čtvrtfinálovému duelu mistrovství Evropy ve volejbale žen v roli jasného outsidera. Soupeřky ze Srbska předpoklady v Bruselu nakonec potvrdily a postoupily, přestože první set přinesl překvapivý výsledek.

Češky obsadily v základní skupině C druhé místo, a tak se v pondělním osmifinále střetly s Ukrajinkami. Výběr řeckého trenéra Giannise Athanasopoulose zvládl pětisetové drama vítězně, když v tiebreaku vyhrál 15:12.

Srbské vládkyně posledních dvou světových šampionátů byly v dosavadním průběhu turnaje suverénní. Ve skupině zvítězily ve všech pěti zápasech, přičemž ztratily pouze dva sety. V osmifinále pak deklasovaly Švédky 25:17, 25:13 a 25:16.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V úvodním dějství čtvrtfinále měly mnohem větší potíže. Sada vyvrcholila napínavou koncovkou, která vyšla lépe reprezentantkám Česka. Po využitém druhém setbolu vyhrál tým kapitánky Michaely Mlejnkové 26:24.

Jenže v dalším pokračování balkánský celek potvrdil svoji dominanci. Na 1:1 vyrovnal díky dílčímu vítězství 25:17 a za pomoci nejen svých smečařských dovedností poté skóre otočil.

Českým hráčkám dělala problémy i kvalitní obrana sokyň, včetně zásahů blokařek. Třetí sadu Srbky opanovaly poměrem 25:11. Do té čtvrté vstoupily ziskem pěti bodů v řadě a Češky se už na obrat nezmohly. Družstvo kouče Giovanniho Guidettiho zužitkovalo v pořadí druhý mečbol na konečných 25:14.

Nejlépe útočící srbskou volejbalistkou v utkání byla Tijana Boškovićová, jež si připsala celkem 33 bodů. Naopak na druhé straně se nedařilo ani zkušené Heleně Havelkové, která se v rámci své úspěšné kariéry vrátila k šestkovému volejbalu z toho plážového, jemuž se v poslední době věnovala.

Vítězkám ostatních čtvrtfinálových klání stačilo odehrát jen tři sety. Nizozemky přehrály Bulharky, obhájkyně titulu z Itálie Francouzky a Turkyně si poradily s Polkami. O medaile tedy zabojují stejné země jako před dvěma lety. Konkrétní složení letošních semifinálových zápasů je Itálie – Turecko a Nizozemsko – Srbsko.

ME žen vrcholí v belgickém hlavním městě. Semifinále je na programu v pátek, souboj o bronz a finále v neděli. Oproti tomu mužský evropský šampionát je teprve na začátku.

Češi patří do základní skupiny C, hrané ve Skopje. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 20 hodin, kdy vyzvou vicemistry světa z Polska. Následně změří síly s Dánskem, Nizozemskem, Černou Horou a domácí Severní Makedonií.

Zdroj: CEV, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.