Česká republika má po Lukášovi Rohanovi druhou překvapivou medaili z LOH v Tokiu. Po stříbru vodního slalomáře se totiž k bronzu prošermoval Alexander Choupenitch v disciplíně fleret. Již třetí den her tak naši sportovci slaví dva úžasné úspěchy.

27letý šermíř vstoupil dnes v noci SELČ do turnaje proti Španělovi Llavadorovi, kterého porazil poměrem 15:11 na body. Využil tak možnosti vstoupit do turnaje až ve druhém kole, protože byl 19. nasazeným.

Nejtěsnější zápas potkal Choupenitche v osmifinále, kde na něho narazila německá legenda šermu, Peter Joppich. 38letý Němec dlouho brněnského rodáka běloruského původu trápil, nakonec se ale mladší z bojující dvojice dostal k vítězství 15:13 a Česká republika mohla dále toužit o olympijské medaili z šermu po 113 letech.

Čtvrtfinále již s daleko větším zájmem veřejnosti postavilo před Choupenitche Egypťana Mohameda Hamzu. A v tomto případě šlo o relativně jasnou záležitost, když český fleretista dokázal zvítězit 15:9 a byl jednu výhru od jistoty medaile.

V semifinále už mu stopku bohužel vystavil reprezentant Hong Kongu Cheung Ka Long. V zápase, do kterého Čech vstoupil plný odhodlání, se Choupenitch dost trápil a nemohl se vůbec dostat do tempa. Prohra 10:15 byla sice krutá, ovšem zasloužená.

Ve 20:15 tokijského času nastoupil Alexander Choupenitch ke svému životnímu zápasu. A zvládl ho na podtrženou jedničku. Hned na startu souboje s Japoncem Shikinem Choupentich vedl 5:0 a toto vedení si udržoval přesnými útoky a dobrou obranou.

I když závěrečný zásah chvíli trval, když Shikine stáhl z 6:14 na 8:14, po zisku 15. bodu propukla obrovská radost. Česká republika tak po třech dnech olympiády má 2 medaile. A ta šermířská byla opravdu velmi nečekaná.

Zdroj: OH Tokio 2020

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..