Spojte se s námi


Ostatní

Česká republika má medaili z mistrovství světa v bowlingu, v soutěži trojic přepsala historii

Český bowling slaví další velký úspěch po letošním stříbru Elišky Krummerové na ME juniorů v Nizozemsku. Trojice hráčů ve složení Lukáš Jelínek, Jaroslav Lorenc a Jan Macek vybojovala pro Českou republiku první medaili z mistrovství světa. Ta je na konec z bronzu, když naši reprezentanti nestačili v semifinále na USA.

Publikováno

dne

Český bowling slaví další velký úspěch po letošním stříbru Elišky Krummerové na ME juniorů v Nizozemsku. Trojice hráčů ve složení Lukáš Jelínek, Jaroslav Lorenc a Jan Macek vybojovala pro Českou republiku první medaili z mistrovství světa. Ta je na konec z bronzu, když naši reprezentanti nestačili v semifinále na USA.

Češi se po postupu z kvalifikace a TOP16 ocitli ve čtvrtfinále, kde absolutně nedali šanci Kolumbijcům a dostali tak úžasnou příležitost zahrát si bowling pod širým nebem. Bonusem byl boj o medaile ze světového šampionátu.

Soupeřem České republiky v semifinále byla kolébka bowlingu, tým USA. Trojice složená z Krise Prathera, Jakoba Butturfa a AJ Johnsona měla na své straně mnohem větší zkušenosti s velkými zápasy a těžkými podmínkami, které na dráze panovaly.

V Dubaji bylo i kolem osmé hodiny večerní tamního času lehce pod 30 stupňů. Dráha se tak s olejem na ní namazaným chovala netradičně a činila naší trojici problémy. Zápas byl až do šestého framu z deseti celkem vyrovnaný, poté však na dohozu zachyboval Lukáš Jelínek a Češi se už nedokázali vrátit do hry.

Zápas, který se hrál tzv. Baker systémem, tedy, že se hráči střídali po jednom framu (dva hody, v případě striku jeden – pozn. red.) nakonec Američané vyhráli poměrem 200:178 a ve finále se potkají s Jižní Koreou. Česká republika bere společně se Švédskem bronzové medaile.

Dubaj se tak stala místem, kde se napsala další část české bowlingové historie. Po medailích z juniorských evropských šampionátů se ČR prosadila i na dospělé světové úrovni a dosáhl ho tým vedený Adamem Vondráčkem.

Zdroj: IBF World Bowling Championship

Reklama

eSport

Playoff LPL: Králové jara končí. RNG po prohře s BLG zapisují nejhorší split od roku 2015

O příjemné překvapení se postarali hráči Bilibili Gaming (BLG). V prvním zápase druhého kola playoff si vyšlápli na favorizované RNG.

Publikováno

dne

O příjemné překvapení se postarali hráči Bilibili Gaming (BLG). V prvním zápase druhého kola playoff si vyšlápli na favorizované RNG.

RNG po matných výkonech v této sezóně měli stále co napravovat. První kolo playoff zvládli skvěle a na podobné vlně se mělo nést i druhé kolo. Králům jara, jak se tomuto čínskému gigantovi přezdívá, však konec jara ve znamení playoff, dost zhořkl.

BLG nikdy nepatřili k týmům, kteří by udělali velkou díru v lize. Pokud se kvalifikovali do playoff, tak většinou skončili hned v prvním kole. Při troše štestí ve druhém.

Letos však tým obměnil značnou část sestavy, získal vynikajícího midaře a jednu z největších čínských hvězd Yagaa (dříve působil v týmu JDG). Přidá-li se k tomu velmi šikovná bot linka a jungler, vznikne tým, který umí být velmi nepříjemný.

BLG dokázali v základní části skončit šestí, což byl pro tento tým, který se spíše pohyboval na hraně playoff velký úspěch. I když proti nim RNG vstupovali do playoff v pozici týmu, který se trápí, pořád šlo o tým, který umí otáčet zápasy a série.

Nadějný začátek favorita, pak hořký konec

První zápas RNG zvládli na výbornou. BLG dokázali dlouho vzdorovat svému soupeři, nicméně se kvalita a obrovská zkušenost čínského giganta potvrdila. Začalo vše nasvědčovat tomu, že se možná blýská na lepší časy v táboře favorita.

Druhý zápas BLG změnili strategii, na topu hrající Bin picknul Kennena. Silnější teamfightová kompozice umožnila smazat rozdíly a získat lepší kontrolu. Tým i díky tomu hrát jistěji a odpovědněji. RNG neměli tolik prostoru trestat případné chyby. Stav tedy byl vyrovnaný 1-1.

Třetí zápas se proměnil ve solojízdu Yagaa. Se svým Sylasem velmi rychle ovládl svoji linku a nabíral na síle díky chybám soupeře. Jeho spoluhráči přidali další trpělivou hru a získali tím matchpoint.

Čtvrtý zápas série nabídl typickou hru čínské ligy, aktivní začátek, vyrovnaný průběh a následně velmi rychlé rozuzlení. RNG se pokusili zdramatizovat sérii a vynutit si pátý zápas, nicméně skvěle hrající BLG hráli lépe jako tým. BLG ukázali lepší připravenost v průběhu celé série a po pětadvaceti minutách bylo hotovo.

BLG překvapili krále jara a trápicího se favorita RNG, výsledkem 3-1 a poprvé v historii organizace prokouzli do třetího kola playoff. V něm na ně bude čekat další velký favorit – Weibo Gaming.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

Má slavný americký powerhouse problémy? TSM zvažují odchod z LoL ale také dalších esportů

Americký gigant TSM naznačil, že opustí některé esporty a je ve hře i prodej LCS slotu. Hlavní sponzor této organizace – FTX, zbankrotoval.

Publikováno

dne

Americký gigant TSM naznačil, že opustí některé esporty a je ve hře i prodej LCS slotu. Hlavní sponzor této organizace – FTX, zbankrotoval.

Poslední hodiny se na sociálních sítích probírají informace ohledně TSM. Slavný americký powerhouse a také jeden z největších na světě má v blízké době pozastavit většinu svých aktivit ve světě esportu.

S touto informací přišel server Sports Business Journal. Podle informací serveru, za ekonomickými problémy stojí partnerství americké organizace s kryptoburzou FTX, která na podzim minulého roku vyhlásila bankrot.

Majitelé burzy jsou také v posledních dnech v centru pozornosti médií kvůli podplácení čínských úředníků a právě probíhajícího soudního procesu.

Prokurátoři oznámili, že majitel FTX – Sam Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn za nejméně 40 milionů dolarů (871,4 milionu korun) čínským úředníkům, aby uvolnili účtů patřících jeho investičnímu fondu – Alameda Research. Tyto účty byly čínskými úřady zmrazeny.

TSM měli s FTX sponzorskou smlouvu ve výši 210 milionů dolarů (zhruba 4,54 miliardy korun) a to na deset let. Tato smlouva se stala také nejlukrativnější v dějinách esportu.

Po oznámení konce FTX a vyhlášení bankrotu, organizace ještě v únoru prohlašovala: „TSM stojí na pevných základech. Jsme stabilní a ziskoví, vyhlížíme nové výzvy pro rok 2023..“

Pokud by se problémy TSM potvrdily, bude to pro esport velká rána a otevře otázku financování organizací. TSM patři mezi nejtradičnější esportové organizace světa.

Mají zastoupení takřka ve všech významných esportech – od LoL přes CS:GO po Valorant. Ve světě LoL by případná ztráta TSM znamenala velké oslabení amerického regionu a tamní LCS.

Zdroj: LCS, Sports Business Journal, Dexerto

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCK: Souboj gigantů překvapení nepřineslo. T1 jsou prvním kvalifikantem Koreje pro MSI

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

Publikováno

dne

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

T1 vs. Gen.G. Souboj dvou nejlepších týmů poslední doby a repríza finále z loňského léta. To čekalo na fanoušky v dnešní sérii. Otázkou, kterou si kladli všichni byla, zda Gen.G najdou recept na dosud dominantní T1.

T1 válcují ligu s nebývalou lehkostí a až na drobnější nedostatky, nemají momentálně konkurenci. Pro Gen.G, oproti minulému roku trochu sešli výkonnostně dolů.

Ano, druhé místo v základní části je pořád skvělý výsledek ale týmu zatím něco chybí. Nicméně série proti T1 mohla být skvělou příležitostí, jak hegemona LCK překvapit.

Série se však nevedla v takovém tempu, jak by fanoušci asi očekávali. T1 měli jednoznačně navrch a řešili dané situace s větším přehledem.

Občasné závary Gen.G sice budily navenek větší dramatičnost, nicméně soupeř byl v klíčových momentech klidnější a o krok napřed. K tomu přidal Faker v prvních dvou zápasech dvojnásobné picknutí Lissandry, která v klíčových okamžicích byla rozdílovým pickem.

Gen.G sice dokázali za stavu 0-2 konečně najít cestu a ještě sérii zdramatizovat. Nicméně T1 si pragmatickou a takticky vyspělou hrou nedovolili sérii zamotat tak, jako minulý týden proti KT Rolster.

T1 po výhře 3-1 jsou prvním korejským týmem, který má jisté místo na MSI. Navíc jsou také prvním týmem v historii, který se kvalifikoval do čtyř po sobě jdoucích finále LCK. Gen.G musí počkat na svého soupeře z Loser’s Bracketu. Zítra se v něm utkají KT Rolster a Hanwha Life Epsorts.

Zdroj: LCK, Youtube, LCK Global

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené