Spojte se s námi


Ostatní

Češi v osmifinále volejbalového mistrovství Evropy prohráli se Srby. Jak vypadají čtvrtfinálové dvojice?

Česká volejbalová reprezentace mužů na vyrovnání čtvrtfinálové účasti z minulého zčásti domácího evropského šampionátu nedosáhla. V osmifinále letošního ME v italském Bari v neděli večer totiž prohrála s dvojnásobnými mistry světa ze Srbska. Které týmy se spolu střetnou o postup mezi čtyři nejlepší?

Publikováno

dne

Česká volejbalová reprezentace mužů na vyrovnání čtvrtfinálové účasti z minulého zčásti domácího evropského šampionátu nedosáhla. V osmifinále letošního ME v italském Bari v neděli večer totiž prohrála s dvojnásobnými mistry světa ze Srbska. Které týmy se spolu střetnou o postup mezi čtyři nejlepší?

Svěřenci Jiřího Nováka v rámci základní skupiny C, hrané ve Skopje, porazili Dány, Černohorce a domácí Severomakedonce. Polákům a Nizozemcům naopak podlehli. V tabulce tedy obsadili konečné třetí místo a v úvodním kole vyřazovací fáze je čekali Srbové.

Reprezentanti balkánského státu ovládli poslední dvě mistrovství světa, navíc triumfovali na kontinentálních šampionátech v letech 2011 a 2019. Letos ve skupině A zvítězili nad Belgičany, Estonci, Italy, Švýcary i Němci a v osmifinálovém klání byli favority.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zápas v Bari začal v 18 hodin a hned od začátku vedli právě Srbové. V prvním setu si po celou dobu udržovali náskok, který postupně zvýšili na čtyřbodový odstup. Sadu tedy získali po výsledku 25:21.

Češi ve druhém dějství drželi se silným soupeřem krok poměrně dlouho, jejich vedení ovšem nikdy nebylo větší než dvoubodové. Vyrovnaný vývoj nicméně trval až do samotné koncovky, kterou si však mužstvo kouče Igora Kolakoviće pohlídalo a vyhrálo 26:24.

Celek kapitána Adama Zajíčka vstoupil dobře i do třetí sady. Tu volejbalisté Srbska, z nichž tím nejlépe skórujícím byl čtrnáctibodový Aleksandar Atanasijević, ale také zvládli. Stejně jako v úvodní přehráli českého soka v poměru 25:21.

„Porážka 3:0 je porážka 3:0. Chybělo trochu preciznosti, klidnější hlava na servisu. Nedali jsme si v uvozovkách moc šancí s tím něco udělat, i když jsme jeden set nebyli daleko,“ hodnotil prohru pro ČT sport trenér Novák.

Další protivník vítěze tohoto osmifinále vzešel z následujícího, vůbec posledního utkání prvního kola play off. Srbské mužstvo stráví pondělní podvečer střetnutím s Polskem. Naši severní sousedi vyřadili Belgii díky výslednému skóre 3:1.

Obhájcem titulu je domácí Itálie, která hladce přešla přes Severní Makedonii. Hráči z Apeninského poloostrova v pondělí ve 21 hodin vyzvou Nizozemce, jimž se podařilo v pětisetové bitvě udolat Němce.

Celý program čtvrtfinále otevře o den dříve v bulharské Varně klání za účasti úřadujících vicemistrů Evropy. Slovinci totiž otočili souboj s Tureckem z 0:2 na 3:2 na sety a dále je čekají Ukrajinci, kteří vyhráli nad Portugalci.

Následovat bude čtvrtfinálové vystoupení Francouzů, olympijských šampionů z Tokia. Zástupci země galského kohouta po vítězství nad Bulhary změří síly s Rumuny. Ti si v pěti setech poradili s Chorvaty.

ME ve volejbale 2023 potrvá do soboty 16. září, přičemž boje o medaile se odehrají v Římě. Přímé přenosy ze svátku sportu pod vysokou sítí vysílá ČT sport.

Zdroj: CEV, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.