Spojte se s námi


Motorsport

Červené vlajky, obrovská havárie Micka Schumachera! Německý pilot rozpůlil svůj vůz na dvě půlky

Formule 1 jede v Monaku svůj sedmý závod letošní sezóny, přičemž momentálně není odjeta ještě ani polovina závodní délky. V 27. kole totiž velkou nehodu utrpěl Mick Schumacher, který naprosto zdemoloval svůj monopost!

Publikováno

dne

Formule 1 jede v Monaku svůj sedmý závod letošní sezóny, přičemž momentálně není odjeta ještě ani polovina závodní délky. V 27. kole totiž velkou nehodu utrpěl Mick Schumacher, který naprosto zdemoloval svůj monopost!

Červené vlajky, závod zastaven. Velká cena Monaka přinesla ve svém sedmadvacátém okruhu skutečně velkou a velmi nepříjemnou havárii, o kterou se „postaral“ Mick Schumacher.

Německý jezdec nezvládl svůj monopost v zatáčce číslo 15 a následně narazil do tecpro bariéry.

Na okruhu tak okamžitě zavlály žluté vlajky, přičemž ředitelství závodu na trať povolalo safety car. Po třech kolech kroužení za tímto bezpečnostním vozem však ředitelé závodu sáhli po červených vlajkách, a tím pádem zastavení Velké ceny Monaka.

A to samozřejmě z důvodu bezpečnosti při odklízení úlomků ze Schumacherova Haasu, tecpro bariéra navíc byla po nárazu výrazně poškozena.

O několik kol před touto havárií navíc ze závodu odstoupil také Kevin Magnussen, tým Haas tak v závodě již nemá žádné zastoupení.

Podle informací F1 má být závod restartován za safety carem, nikoliv tedy z pevných pozic. Ostatně i samotná Velká cena byla zahájena za účasti safety caru, a to kvůli bezpečnostních důvodů v důsledku hustého deště.

Velkou cenu Monaka aktuálně vede Sergio Pérez před Carlosem Sainzem, Maxem Verstappenem a Charlesem Leclercem. Na pátém místě momentálně je George Russell na Mercedesu, šesté místo drží Lando Norris, sedmé Fernando Alonso, osmé Lewis Hamilton, deváté Esteban Ocon a elitní desítku uzavřel Valtteri Bottas.

Zdroj: F1 TV

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.