Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Čas na změnu? Příběh nového šampiona UFC nutí k zamyšlení. Pět let patří k úplné špičce, nedávno si přitom musel vydělávat ještě jinou prací

Čas na změnu? Příběh nového šampiona UFC nutí k zamyšlení. Pět let patří k úplné špičce, nedávno si přitom musel vydělávat ještě jinou prací
Zdroj: Monster Energy

Na víkendovém turnaji UFC 290 jsme poznali nového šampiona. Brandon Moreno ztratil pás, naopak jej převzal brazilský bojovník Alexandre Pantoja. Ten už po zápase neskrýval velké emoce. Ještě nedávno si přitom musel vydělávat ještě mimo bojové sporty.

Dokázal to. Ve 33 letech se dočkal největšího úspěchu své kariéry v bojových sportech. O víkendu porazil Brandona Morena a stal se novým šampionem. Už v kleci šlo vidět, jak moc to pro něj znamená. Záběry na jeho rodinu byly dojemné.

Alexandre Pantoja navíc drží parádní sérii. Moreno s ním prohrál už potřetí. Bojoval s ním v letech 2016 a 2018, poprvé vyhrál na škrcení, druhý a třetí duel ovlávl na body.

Do organizace se probojoval právě v roce 2016 přes The Ultimate Fighter. Od té doby si pomalu kleštil cestu mezi absolutní špičku. Už v roce 2019 se dostal do první pětky muší váhy v rámci UFC. Už z ní nikdy poté nevypadl.

Jenže ani to mu nestačilo k tomu, aby se mohl bojovými sporty pohodlně uživit. Proto si musel přivydělávat i jinde, rozvážel jídlo u společnosti UberEats. S tím skončil v srpnu roku 2021, když po výhře nad Brandonem Royvalem získal bonus 50 tisíc dolarů za výkon večera.

Informaci prozradil v tradičním pořadu Ariela Helwaniho The MMA Hour. Tato skutečnost nenechala úplně klidné fanoušky a kritiky UFC, kteří dlouhodobě volají po tom, aby byli bojovníci lépe placení.

Aby si špička své váhy musela přivydělávat? Otázka, co nutí k zamyšlení. Sám Pantoja ovšem nechce tlačit na UFC, nemyslel to ani nijak kriticky. „Jsem muž, musím se starat o svůj byznys. UFC je pro všechny bojovníky to nejlepší, kam se mohou dostat,“ cituje jej server MMA Junkie.

A jak se vlastně do finanční tísně Pantoja dostal? Chtěl pro úspěch v kariéře udělat maximum, takže se rozhodl opustit Brazílii a odstěhovat se na Floridu. Chce děti vychovávat v USA, má zelenou kartu, čehož si váží.

„Pokud bych žil dále v Brazílii, byl bych bohatý člověk. Pokud máte v Brazílii dolar, jste bohatý muž. Já se ale rozhodl přestěhovat na Floridu. Zaplatil jsem zálohu na dům a v tu chvíli jsem neměl dost peněz, abych se postaral o všechny účty. Požádat někoho o pomoc? Samozřejmě, že ne. Tak jsem pracoval tak tvrdě, abych udržel svůj sen naživu,“ dodal.

Mimo UberEats si Pantoja vydělával jako produkční na turnajích v jiu-jitsu, snažil se denně vydělat 150 dolarů. Tvrdá dřina se mu vyplatila, byl z ni náležitě odměněn.

Zdroj: The MMA Hour, MMA Junkie, Tapology

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Tohle na body neskončí! Josef Hála se v Oktagonu utká s obávaným slovenským ranařem

Tohle na body neskončí! Josef Hála se v Oktagonu utká s obávaným slovenským ranařem

Zajímavý střet Oktagonu a KSW. Hvězdy obou organizací si to rozdají o smlouvu s UFC

Zajímavý střet Oktagonu a KSW. Hvězdy obou organizací si to rozdají o smlouvu s UFC

Růžička v Oktagonu? Novotný má jasno a chválí cestu, kterou se Mawar vydal

Růžička v Oktagonu? Novotný má jasno a chválí cestu, kterou se Mawar vydal

Pytle na hlavách, zpívající Mikýř a drtivé KO: Oktagon přepsal pravidla MMA. Kdo získal smlouvu?

Pytle na hlavách, zpívající Mikýř a drtivé KO: Oktagon přepsal pravidla MMA. Kdo získal smlouvu?