Spojte se s námi


Bojové sporty

Brock Lesnar zpět v UFC? Jon Jones s ním chce bojovat. Co na to šéf organizace Dana White?

Jon Jones je zpět a třebaže o jeho dalším soupeři je víceméně jasno, sám si vybral zajímavé jméno, s nímž by rád změřil své síly. Mohl by to být skutečně pořádný „moneyfight“. Chce totiž, aby byl jeho soupeřem Brock Lesnar. Co na to šéf UFC Dana White?

Publikováno

dne

Jon Jones je zpět a třebaže o jeho dalším soupeři je víceméně jasno, sám si vybral zajímavé jméno, s nímž by rád změřil své síly. Mohl by to být skutečně pořádný „moneyfight“. Chce totiž, aby byl jeho soupeřem Brock Lesnar. Co na to šéf UFC Dana White?

Jon Jones vs. Brock Lesnar? Tento duel byl ve hře, alespoň teoreticky, už v roce 2017. Tehdy první jmenovaný porazil Daniela Cormiera a vyzval bývalého šampiona UFC v těžké váze, který se stal mimo jiné hvězdou organizace WWE.

Lesnar je ve Spojených státech amerických obrovským jménem. Když jej tedy tehdy Jones vyzval, mnul si šéf UFC Dana White ruce. Rýsoval se mu jeden z nejprodávanějších zápasů všech dob. Sám Lesnar nabídku přijal.

K zápasu ovšem nikdy nedošlo, jelikož byl Jones pozitivně testován na doping. Jones sice posléze opět bojoval, zase kraloval polotěžké váze, nicméně teď měl tříletou pauzu, během níž se připravoval na přechod do těžké váhy.

Hned v prvním zápase získal titul, suverénně přejel Ciryla Ganea a opět promluvil o tom, že by si dokázal představit zápas s Lesnarem. Ten má ale 45 let a třebaže se v Americe spekuluje o jeho konci v WWE, zápas vyvrací i šéf UFC.

„Brock a já máme vynikající vztah. Vždy jsme ho měli. Ale nemyslím si, že by ještě chtěl bojovat. Vydělal si hodně peněz. V UFC už byl, vyhrál titul v těžké váze. Nemá komu co dokazovat. Nemyslím si, že by do zápasu šel,“ cituje Whitea server BJPenn.com.

Ostatně Lesnar naposledy v UFC zápasil v roce 2016 a v létě oslaví již 46. narozeniny. Třebaže by i pro něj mohl být duel s Jonesem atraktivní, nedával by mu zřejmě smysl.

Jones se navíc musí pomalu začít soustředit na jinou hvězdu. Sice legendární, bohužel ne tak věhlasnou. Dalším soupeřem Jonese má být totiž Stipe Miocic, jedna z nejlepších těžkých vah všech dob.

Miocic nebojoval od března 2021, kdy jej připravil o titul Francis Ngannou. K jeho duelu s Jonesem by mělo dojít v červenci.

Zdroj: BJPenn.com, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.