Spojte se s námi


Bojové sporty

Brito zničil Kozmu a je novým šampionem! Sanikidze vyválčil titul s Tichotou a Ostrava viděla hromadu knokautů. Jak vypadal OKTAGON 37?

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Prelims

Dvě rychlovky, ukázkové KO Bryczeka a první prohra Chochlíkové

Hned první zápas nabídl souboj Matěje Kuzníka s Ozanem Aslanerem. Kuzník se coby domácí bojovník dočkal velmi vřelého přivítání a jeho výkon to pozitivně ovlivnilo. Po dlouhé pauze sice působil trochu nervózně, nicméně oproti svému soupeři byl jistější v postoji a zápas přenesl i na zem.

Bohužel však při Kuzníkově úspěšném pokusu o takedown došlo ke zranění Aslanera a zápas tak byl poměrně rychle ukončen. Kuzník však šel do zápasu s jasným cílem – vyhrát. To šlo na jeho výkonu znát a také se mu to zaslouženě podařilo během dvou a půl minuty.

Ani druhý souboj netrval příliš dlouho. Robert Bryczek zažil vítězný návrat do Oktagonu a po třech prohrách v největší československé organizaci slaví cenný skalp.

V cestě mu stál Rahmane Abdel Driai, což nebyl snadný soupeř. Nicméně polský bojovník byl skvěle připraven a v postoji svého soupeře zničil. Soupeře natlačil k pletivu, kde rozjel sérii úderů a jeden z nich dopadl přímo na bradu. Výstavní knokaut!

První a jediný ženský souboj na kartě obstaraly Monika Chochlíková a Katharina Dalisda. Očekával se souboj dvou zcela odlišných stylů. Zatímco slovenská bojovnice je čistokrevná a ryzí postojářka, Dalisda vyniká v zemařských disciplínách. Z tohoto ohledu to byla pro Chochlíkovou zatím největší výzva v kariéře.

V prvním kole sice Chochlíková skončila několikrát na zemi, nicméně statečně pokusům o takedown vzdorovala a Dalisda v nich naopak u pletiva nechávala mnoho sil.

V druhém kole trvalo dvě minuty, než Dalisda dokázala souboj přenést na zem, nicméně dostala se do plného mountu a se slovenskou hvězdou to vypadalo bledě. Kritický moment však do konce kola přetrvala.

Ve třetím kole doručila Dalisda takedown o poznání dříve a potvrzovala svou dominanci v zápase. Chochlíková sice statně vzdorovala, nicméně na nic, čím by mohla zápas otočit ve svůj prospěch, se nezmohla. Německá bojovnice tedy vyhrála jednoznačně na body a Slovenska si připsala v MMA první prohru.

Těžkotonážní KO, Mikulášek vyhrál, Paradeiser soupeře zničil ve vteřinách

Další souboj sliboval velký KO potenciál a tato skutečnost byla naplněna. Těžké váhy Tadej Dajčman a Adam Palasz si spolu v kleci dlouho nepostáli. Polák totiž poměrně rychle začal vytvářet tlak a Dajčman mohl brzy poznat jeho sílu. A nedokázal jí odolávat dlouho, když byl zhruba v polovině prvního kola poslán do říše snů.

Posléze se s odhodláním vyhrát postavil do klece Václav Mikulášek. Tomu se však den před soubojem měnil soupeř a nakonec se utkal s Petrem Bartoňkem. V prvním kole dokázal Bartoněk Babu Jagu zaskočit, dvakrát jej dostal na zem a pokoušel se nasadit hned několik submisí, včetně rear-naked choku.

Mikulášek však nepříjemné situace ustál, krátce před koncem prvního kola dokázal ze země vstát a tvrdými údery Bartoňkovi zápas znechutil. Dokonce natolik, že v poslední vteřině prvního kola rozhodčí zápas ukončil a Baba Jaga si připsal výhru na TKO.

Poslední zápas prelims karty trval pouze 21 vteřin. Ronald Paradeiser přivítal v Oktagonu šikovného Felipeho Da Silvu Maiu, nicméně na to, aby poslal brazilského bojovníka do říše snů, mu stačily pouhé tři údery. Neuvěřitelný výkon.

Hlavní karta

Matavao šokoval Ostravu, Široký padl a Čepo úřadoval

První zápas hlavní karty pokračoval v nastoleném stylu a skončil v prvním kole. Al Matavao převážil a namísto Rado Úškrta se s ním do klece postavil Marek Mazuch. Ten se snažil na soupeře vytvářet tlak, jenže prakticky se neuchyloval k úderům.

Zato Matavao nachytal slovenského bojovníka při troše nepozornosti a poslal jej parádní kombinací k zemi, kde jej dokončil. Překvapivý a skvělý výkon.

S již tradiční nástupovkou od Jaromíra Nohavici roztleskal Jan Široký před svým zápasem s Konrádem Dyrschkou celou Ostravar Arénu. V publiku jasné vyhrával, nicméně první kolo šlo na stranu soupeře.

Dyrschka působil jako klíště a neustále se pokoušel zápas přenést na zem a dařilo se mu v něm dominovat. Široký na něho ne a ne najít recept. Stejně tak ve druhé pětiminutovce a vlastně i třetí pětiminutovce.

Dyrschka tak naprosto zaslouženě a jednoznačně vyhrál na body.

Další očekávaný zápas obstarali Giovanni Melillo a Vlasto Čepo. Čekala se divočina a té jsme se dočkali. Sice chvíli trvalo, než se slovenská mašina rozjela, nicméně Ital mu dal příležitost a ta byla využita. Jednalo se tak o další konec v prvním kole.

Sanikidze s Tichotou předvedli fantastický titulový zápas

První titulový zápas večera sliboval atraktivní podívanou a hned první kolo ukázalo proč, když nabídlo hned dva knockdowny, po jednom na každé straně. Nejinak to bylo s takedowny.

I ve druhém kole oba bojovníci krásně ukazovali krásu a rozmanitost MMA. Až třetí kolo bylo celé v postoji a oba bojovníci si vyměňovali zajímavé a místy i velmi kreativní kombinace, hala zápas sledovala ve velkém napětí.

Čtvrté kolo opět nabídlo pohled na zemařské i postojářské dovednosti obou bojovníků. Po jeho konci šlo znát, že si Tichota vysloužil Sanikidzeho respekt. Páté kolo pak ovládl právě talentovaný Gruzínec, který vyhrál i celý zápas na split decision.

Oba bojovníci však předvedli fantastický a komplexní výkon a oba si vysloužili potlesk celé Ostravar Arény.

Kozmova dominance skončila!

Hlavní tahák turnaje OKTAGON 37. David Kozma ve své šesté obhajobě čelil nebezpečné brazilské hrozbě. Kaik Brito si do zápasu věřil, očekávalo se, že šampionovi může zejména v postoji pořádně zatopit hned z úvodu duelu a také z toho důvodu se bylo na co těšit.

Kozmu při nástupu pochopitelně domácí publikum extrémně hlasitě přivítalo. Nicméně zápas začal lépe Brito. Poměrně rychle poslal šampiona k zemi a ten začal mít o plánu zápasu jasno.

S Brazilcem se hlavně tahat, případně jej brát na zem a nesnažit se mu dávat šance v postoji. To se mu vcelku vycházelo, nicméně Brito dokázal úspěšně vstávat a na konci prvního kola poslal Kozmu k zemi podruhé.

Druhé kolo bylo z pohledu Kozmy absolutně hrozivé. Brito jej neustále trefoval, fyzicky jej zničil a Kozma byl na jeho konci rád, že vůbec došel do svého rohu k týmu. Ukázal obrovské srdce, Brito musel být zoufalý, že domácí borec stále stál.

Hala hnala Kozmu, aby se vzchopil. Jenže marně. I ve třetím kole jej totiž Brito začal naprosto rozebírat a třebaže se Kozma snažil, Brito mu nedal šanci a rozhodčí přeci jen musel zápas ukončit. Předvedl naprosto precizní výkon a řekl si o reálný a vážný zájem UFC.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Pro zápasníka RFA musela přijet sanitka! Podezření na infarkt se ale naštěstí nepotvrdilo

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Publikováno

dne

Organizace RFA ve čtvrtek večer zveřejnila na svých sociálních sítích video, kdy na její hotel přijela sanitka. Na další informace jsme si museli chvíli počkat a nyní je jasno, co se stalo. Jeden ze zápasníků měl totiž podezření na malý infarkt.

Již dnes má organizace RFA naplánovaný turnaj v Budapešti. Dva dny před turnajem ovšem bylo na hotelu drama, když byla přivolána sanitka.

Organizace zveřejnila tuto informaci ve čtvrtek večer s tím, že zbytek sdělí později. Nakonec nicméně vše dopadlo dobře, a tak víme další podrobnosti.

Jednalo se totiž o zápasníka Lu Kaie, u kterého bylo podezření na lehký infarkt. „Včera jsme tu měli trochu dramatickou situaci. Jeden z našich bojovníků musel být hospitalizovaný, Lu Kaie odvezla sanitka do nemocnice.

Bylo tam podezření na lehčí infarkt nebo cévní příhodu. Naštěstí je to ale vyloučené, už je to fajn. Všechno dobře dopadlo. Lu Kai teď musí hydratovat, mít odpočinkový režim a dá se do kupy.

Před chvílí jsem s ním mluvil a věřím, že ho uvidíme na nějakém nejbližším zápase,“ informoval veřejnost promotér Boris Marhanský.

Zápasu se tak samozřejmě čínský zápasník žijící v Praze nezúčastní. Skrze svou přítelkyni se pro server Kaocko.cz fanouškům omluvil a poděkoval za podporu.

„Lu Kai musel ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře odstoupit ze zápasu. V noci ho převezli do místní nemocnice, všechna vyšetření dopadla dobře.

Na zápas se těšil a moc ho mrzí, že tentokrát nebude moci nastoupit. Chtěl by se omluvit všem fanouškům, organizaci RFA i trenérovi a poděkovat za jejich podporu a pomoc,“ řekla Kaiova přítelkyně.

Zdroj: Kaocko.cz, RFA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Lengál: Chci titul v Oktagonu! Uznání od Novotného si vážím. Co říká na odvety s Ryšavým a Sivákem?

Vladimír Lengál patřil v minulém roce mezi největší hvězdy domácí scény. Promotér Ondřej Novotný jej dokonce označil jako bojovníka roku. Teď si chce rodák z Moravy dojít pro titul v Oktagonu a v Mnichově jej čeká první krok. V rozhovoru pro Ruik mluvil nejen o zápase s Deigou Scheckem, ale také odvetách s Karolem Ryšavým či Václavem Sivákem.

Publikováno

dne

Vladimír Lengál patřil v minulém roce mezi největší hvězdy domácí scény. Promotér Ondřej Novotný jej dokonce označil jako bojovníka roku. Teď si chce rodák z Moravy dojít pro titul v Oktagonu a v Mnichově jej čeká první krok. V rozhovoru pro Ruik mluvil nejen o zápase s Deigou Scheckem, ale také odvetách s Karolem Ryšavým či Václavem Sivákem.

Jak se těšíte na zápas v Mnichově? V rámci Oktagonu se mimo československou půdu představíte poprvé. Máte pro německé publikum připraveno něco speciálního?

Už se na zápas moc těším. Jedeme to s týmem ven vyloupit. A pro německé publikum mám připraveno to, co vždy. Odhodlání k vítězství a boj až do poslední sekundy!

Vaším soupeřem bude Deiga Scheck. Ten se zatím prezentuje v dobrém světle. V postojářské bitvě porazil i Radka Roušala. Bavil jste se s ním, co by Vám v zápase mohlo pomoci? 

Radek Roušal je můj sparingpartner. S naším trenérem Karlem Kaiserem z Muay Thai Brno a Ruchym to přesně na soupeře ladíme a věřím, že soupeře v předchozím zápase dobře načetli.

S jakou taktikou půjdete do zápasu? Budete chtít zápas držet v postoji, nebo si plánujete vyzkoušet i nějaké své další zlepšení na zemi?

Klasická odpověď. Můj arsenál zbraní je připraven na všechny aspekty boje.

Podle kurzů jste mírným favoritem. Cítíte se tak? V jaké formě vůbec jste? Jak jste na tom s váhou či se zdravím? Nepodepisuje se na Vás nijak náročný minulý rok? 

Nastupuji se zkušeným soupeřem, který má více MMA zapásů, ale pevně věřím v mé vítězství. Jsem ve skvělé formě a připraven. Váha nikdy není jen tak, ale já to neřeším. Jsem profík, to k tomu patří.

Zdravotně jsem na tom tak, že se v přípravě vždy objeví nějaká bolístka, ale o to se mi perfektně stará Dominik z Mráz Léčí a vždy mě dá dohromady. Moc mu tímto děkuji. Beru to vždy jako součást přípravy. Nějaké to menší zranění.

Minulý rok byl náročný, ale tím, že byl tak úspěšný, tak ani ne. Vždy si beru ponaučení a zkušenost pro příště.

Rozhodl jste se, že se pokusíte vybojovat titul ve váze do 66 kg. Nemáte ambice ovládnout třeba i lehkou váhu a zkusit využít cenného skalpu v podobě výhry nad Karolem Ryšavým?

Já mam běžně kolem 75 kg a opravdu se cpu vším, co mi přijde pod ruku. Takže váha do 66 je pro mě ideální. Když držím „zdravou“ stravu, tak mám 71 kg a to není lehká váha pro MMA.

Po výhře nad Ryšavým jste vyzýval i Losene Keitu. Ten je šampionem lehké váhy, nyní ho ale čeká na stejném turnaji zápas ve váze do 66 kg. Bylo ve hře, že byste jej prověřil Vy? Nebo se o tom vůbec nejednalo?

Zákulisní info si musím nechat pro sebe. A pokud chci titul, je potřeba porazit všechny soupeře nade mnou. A já ho chci!

Pochopitelně se nabízí i otázka, v jaké váze byste zápas s Keitou upřednostnil?

Samozřejmě ve váze do 66 kg.

Když už byla zmíněna výhra nad Ryšavým… Karol říkal, že to má v hlavě nastavené tak, že zápas neměl vítěze, protože nikdo nikoho neukončil nebo neuškrtil a že vlastně rozhodl jediný úder. Jak to vnímáte Vy?

A o tom jsou bojové sporty. Já zápas vyhrál vzdáním soupeře, díky zlomené čelisti. Vzhledem k tomu, že se nebojovalo v mé váze, kterou je 66, a byl to short notice, tak jsem měl velkou váhovou nevýhodu.

Ten loket „z pekla“ byl úder, který zápas ovlivnil, protože zlomil čelist a já ho tam dát chtěl. Chtěl jsem Karola ještě ukončit a dobíjel jsem ho jak na zemi, protože mě hodil a já ho přetočil a dobíjel z vítězné pozice, a když vstával, tak i nahoře.

A jak jsem ho zašpendlil hlavou, už jsem dávno věděl, že má čelist v nepořádku. Zeptal jsem se ho, jestli končí. On mi zakýval hlavou a chytl gilotinu, já hlavu vykroutil a chtěl jsem znovu útočit na hlavu a přitom se Karol vzdal. Já slavil vítězství.

Mám pro Karola 2 nabídky. Slyšel jsem, že říkal, že se mnou dominoval v postoji. Tak v zápase u nich na Fight Night Challenge v boxu bych mu dal 1. šanci. 2. šanci nabízím za mých podmínek, já přistoupil bez přípravy na jeho váhu do 70 kg, tak teď on ať udělá 66 a nastoupí proti mně v MMA, když neumí uznat prohru.

V minulém roce jste byl velmi aktivní. Nicméně v MMA jste zase tolik zápasů nestihl. Bude to tento rok jiné? Kterou z disciplín máte vlastně výhledově na prvním místě?

Na prvním místě je MMA a chtěl bych jet divizí nahoru pro titul. Sice to není na mně, ale vidím to na 2, maximálně 3 zápasy s kvalitní přípravou a regenerací.

Promotér Ondřej Novotný Vás dokonce označil za bojovníka roku. Co jste na to říkal? Udělalo Vám to radost? Dodalo motivaci? Nebo tomu až takovou váhu nepřikládáte?

Udělalo mi to ohromnou radost, od Ondry si toho uznání opravdu vážím. On je cca 25 let v oboru a já si o to neřekl, za mě mluví činy. Takže pro mě a moje trenéry je to odměna za naši dlouholetou práci.

Mimochodem jedinou prohru v minulém roce jste si připsal v zápase s Vaškem Sivákem, přičemž to bylo na body a zápas jste přijal na short-notice. Nemáte chuť na odvetu? Třeba i pod pravidly MMA jednoho dne v Oktagonu? 

Zápas jsem vzal 24 hodin dopředu a je škoda, že jsem byl v přípravě na 10kolový titulák v boxu a nezregenerovaný. Podle toho můj výkon vypadal. Ale zachránil jsem galavečer Heroes Gate s největší postojářskou hvězdou československé scény a zcela bez přípravy jsem doboxoval.

Je to škoda, ale nic mi to nevzalo. K1 není už dávno moje priorita. Pokud by někdo chtěl vidět odvetu, nebráním se. Jak v boxu, K1, muay thai či MMA, ale musím mít čas na přípravu na zápas a pak slibuju, že to bude zcela jiná podívaná.

Takže MMA debut Sivák vs. Lengál v Oktagonu? Není problém, pojďme do toho!

Jak vnímáte situaci v pérové váze? Konkurence je víc než slušná, jména jako Sanikidze, Buchinger, dojem dělá i Tichota… Navíc je divize nabitá více než slušnými zemaři. Kdo je pro vás nejlákavější jméno? A jak vlastně na své zemi pracujete?

Tam už nenajdete slabého soupeře. Teď je pro mě nejlákavější Deiga Scheck a potom se uvidí. Na zemi a celkově MMA pracuji převážně s trenérem Rudem Křížem.

Nyní chci po Mnichově mnohem delší čas na přípravu na zápasy, objet pár zahraničních kempů, abychom všechny aspekty boje mohli s týmem plně maximalizovat.

Jak vůbec svoje působení v Oktagonu a v MMA hodnotíte? Napadlo by Vás třeba před pěti lety, že budete dělat MMA a že budete chtít dojít pro titul organizace, která se navíc hodlá prosadit v Německu či v Británii? 

Bojovat s těmi nejlepšími byl vždy můj sen. Užívám si to, ale chci ukázat mnohem víc. Vím, že jsme teprve na začátku něčeho opravdu velkého. Legenda ještě nejsem, jak nedávno prohlásil můj syn, tak mu to ještě ukážu. (úsměv)

Zdroj: Ruik

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Váš chlapec sotva porazil Teixeiru, odpovídá Hill na kritiku, že právoplatným šampionem je stále Procházka

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Publikováno

dne

Jamahal Hill reaguje na kritiku haterů, kteří mu upírají jeho status šampiona polotěžké váhy UFC. Skutečným šampionem je pro mnohé stále Jiří Procházka.

Jamahal Hill je šampionem díky zranění Jirky Procházky

Novopečený šampion Hill nejvíce vydělal na zamotané situaci v polotěžké váze UFC. Po vážném zranění Jirky Procházky a remíze Ankalaeva s Blachowiczem totiž agilní Američan dostal titulovou šanci, přestože byl až na sedmém místě žebříčku.

Původního soupeře Procházky Glovera Teixeiru ale přejel dominantním způsobem a získal pás šampiona divize. Místo toho, aby si užíval slávy, ale musí řešit nepříjemnosti s důvěrou v jeho schopnosti.

Mnoho haterů jej totiž doposud nepovažují za legitimního šampiona divize a titul přisuzují předchozímu šampionu Jirkovi Procházkovi. Ten totiž svůj titul neztratil v boji, ale uvolnil jej na nátlak organizace kvůli jeho dlouhé rekonvalescenci.

V posledních dnech se ale do moravského samuraje často naváží

Těmto kritikům nyní Hill odpověděl v pořadu světoznámého novináře Ariela Helwaniho. „Rád bych těmto hlasům připomněl, že váš chlapec sotva porazil Glovera,“ připomněl v pořadu The MMA Hour památnou bitvu mezi oběma muži, kdy Procházka „uškrtil“ veterána UFC pouhých 28 vteřin před koncem zápasu.

„Pokud by bojovali v deseti zápasech, kolikrát by Jiří vyhrál? Jsem si jist, že by to nebylo v desetkrát, ani devětkrát, ani osmkrát. Kdybyste si ale měli vsadit peníze, kdo z nás dvou by Glovera porazil vícekrát, koho byste si vybrali,“ ptal se jednoznačně.

„Když pak vezmu v potaz to jeho vážné zranění, bude to po takovém zranění pořád ten stejný bojovník, až se vrátí? Z aktivních bojovníků jsem právě já ten nejlepší,“ smetl ze stolu jakékoliv diskuze.

Jde vidět, že Procházka leží současnému šampionu hodně v žaludku. Těch reakcí na osobu moravského samuraje je v posledních dnech z jeho úst opravdu mnoho. Procházka je v současné době v Performance Institutu UFC v Las Vegas, kde rehabilituje zraněné rameno.

Doufejme, že se dá co nejdříve do pořádku, abychom zjistili, jak to s Hillovým sebevědomím je doopravdy. Šampion údajně počká do dubna a pak se rozhodne, kdo bude jeho prvním titulovým vyzyvatelem. Věří ale, že je schopen Procházku knockoutovat. Dostane svým slovům?

Zdroj: The MMA Hour

Pokračovat ve čtení

Oblíbené