Spojte se s námi


Bojové sporty

Brichta už patří RFA! Ukáže se již na květnovém turnaji

Leo Brichta je již definitivně zápasníkem nově vzniklé organizace RFA, kterou čeká v roce 2021 6 turnajů. Právě na prvním z nich by se měl oblíbený zápasník ukázat a promotér Boris Marhanský vysvětlil, proč již nemusí absolvovat zápas

Publikováno

dne

Leo Brichta je již definitivně zápasníkem nově vzniklé organizace RFA, kterou čeká v roce 2021 6 turnajů. Právě na květnovém by se měl oblíbený zápasník ukázat a promotér Boris Marhanský vysvětlil, proč již nemusí absolvovat zápas v Oktagonu.

Na podzim bylo jméno Lea Brichty hojně řešeno. Byl totiž prvním zápasníkem Oktagonu, který přešel pod novou organizaci RFA. Problémem ale bylo, že mě mít ještě smlouvu na jeden zápas pod jeho starou organizací.

Ostatní již odešli po konci smlouvy, a tak se stále řešil Brichta. Nyní to ale vypadá tak, že oblíbený zápasník je již definitivně pod smlouvou RFA a v Oktagonu nebude muset mít poslední zápas.

Ohledně Lea Brichty nás kontaktoval jeho nový management s tím, že jsme ho mohli ohlásit na 14. května v Bratislavě. Co mám k tomu informace, tak Leův management a jeho právníci si vícekrát vyžádali tu údajnou smlouvu, o které druhá organizace tvrdí, že ji má. A ani jednomu požadavku zatím nebylo vyhověno.

Mám za to, že právník Lea i odepsal, že pokud do určitého termínu nepošlou onu smlouvu, tak to Leo bude brát, jako že je volný hráč. A tak se i stalo. Leo podle nás nemá s nikým jiným platný kontrakt, tím pádem mu platí smlouva u nás,“ řekl iSportu promotér RFA Boris Marhanský.

Zdá se tedy, že je vše vyřešeno. První turnaj RFA je na programu již 12. března, ukáže se na něm pět amatérských dvojic, které zabojují o to stát se zápasníkem RFA.

Následující turnaj bude v květnu a ten by již měl být plný hvězd, které zná většina zarytých fanoušků tuzemské bojové scény.

Zdroj: iSport

Reklama

Bojové sporty

Důležité vítězství! Tomáš Deák v pozici velkého outsidera zdolal v ACA Rusa Kalamova

Slovák Tomáš Deák si připsal svůj třetí start v organizaci ACA! Na turnaji ACA 135 dokázal v prvním kole ukončil domácího ruského bojovníka Murada Kalamova na submisi a připsal si tak svou druhou výhru v organizaci.

Publikováno

dne

Slovák Tomáš Deák si připsal svůj třetí start v organizaci ACA! Na turnaji ACA 135 dokázal v prvním kole ukončil domácího ruského bojovníka Murada Kalamova na submisi a připsal si tak svou druhou výhru v organizaci.

Tomáš Deák ráno absolvoval svůj třetí zápas v ruské organizaci ACA. Na turnaji s pořadovým číslem 135 mu byl soupeřem Murad Kalamov.

Domácí zápasník z Grozného, kde se turnaj konal, ale nemohl být po zápase spokojen, vítězství totiž slavil bývalý šampion Oktagonu.

Deáka sice Kalamov dokázal dostat na zem, Slovák ale situace výborně využil a svého soupeře následně ukončil na sumbisi po jedné minutě a 39 sekundách.

Velký outsider si tak připsal vskutku důležité vítězství a ukázal, že se s ním i nadále musí počítat. Díky tomu je jeho série v organizaci 2:1.

V profesionálním MMA má tak Deák nově dvakrát tolik výher, co porážek, a to 22:11. Jeho soupeř naopak po prohře zaznamenal svou čtvrtou porážku, vyhrál celkem třináctkrát.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Švancara o zápase s Konečným: Je to legenda, ale nebudu se s ním sr*t. Jaká bude jeho taktika a s kým se bude připravovat?

Bývalý fotbalista Petr Švancara se nikdy v životě nepral, už 5. března se ale utká v boxerské exhibici s legendou Lukášem Konečným. Jak se bude brněnský patriot připravovat, jaká bude jeho taktika a jaká píseň mu bude hrát při nástupu do ringu? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro Ruik.

Publikováno

dne

Bývalý fotbalista Petr Švancara se nikdy v životě nepral, už 5. března se ale utká v boxerské exhibici s legendou Lukášem Konečným. Jak se bude brněnský patriot připravovat, jaká bude jeho taktika a jaká píseň mu bude hrát při nástupu do ringu? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro Ruik.

Petr Švancara jako boxer? Ještě před pár dny nepředstavitelná věc, v březnu se ale stane realitou. Alespoň na tři minuty. Bývalý fotbalista se totiž postaví do ringu s Lukášem Konečným, historicky nejúspěšnějším českým boxerem.

Samozřejmě se bude jednat o exhibici, Švancara bude jedním ze tří soupeřů Konečného, nastoupí až do třetího kola. Přesto to bude zajímavé.

S nabídkou přispěchal Konečný za Švancarou zhruba před 10 dny. „Jsme celkem úspěšný stát ve všech sportech. Když vám pak zavolá taková legenda, jako je Lukáš Konečný, že by mě chtěl do ringu v rámci exhibice, tak jsem neváhal. Je mi jasné, že jdu do rizika, i lidem je asi jasné, že to není o tom, že bych mu dal do držky, protože jsem se nikdy nepral,“ řekl pro Ruik Švancara.

Konečný prý trefil dobré období, brněnský patriot se totiž nyní snaží zhubnout, posiluje a něco pro tělo dělá. Od února navíc začne zase hrát fotbal ve Vilémovicích, takže by měl nabrat i kondici.

Při otázce na váhový limit reagoval Švancara přímočaře: „Nerozumím tomu, jestli je nějaký váhový limit. Prostě tam vlítnu, budu se mu snažit dát co nejvíc do držky a hotovo. Neřeším, jestli mám půl kila víc, nebo míň. Myslím, že bude menší. Věřím v lepší pohyb, myslím, že jsem lehčí, a z fotbalu jsem zvyklý utíkat, takže kdyby bylo zle, uteču.“

Jakou zvolí taktiku?

Švancaru čeká v ringu s Konečným tříminutové kolo. Čas ho ale nezajímá. „Jsem rozhodnutý ho nenechat odpočívat a dobít ho, klidně i zkopat. Nezajímají mě pravidla boxu, prostě ho tam jdu porazit a neřeším, jestli to bude za minutu, nebo za šest. Určitě to skončí KO. Buď mým, nebo jeho,“ tvrdí bývalý hráč Zbrojovky či Žižkova.

„Nikdy mě nikdo neviděl se prát, ani boxovat. Budu nečitelný, to by mohla být dobrá výhoda. Je to sice velká legenda a je to pro mě čest, ale nebudu se s ním vůbec sr*t. Myslím, že celkem dost nosí brýle, tak budu spoléhat na to, že blbě vidí. Ještě přemýšlím, že se něčím natřu, abych smrděl, abych ho tím naštval. Budu mít všelijaké možné i podpásové údery. Prostě fotbalista proti boxerovi, musím za jakoukoliv cenu vyhrát,“ má jasno Švancara.

Taktika prý nebude nikterak více promyšlená. Čtyřiačtyřicetiletý Moravan si však je vědom, že bude posledním soupeřem Konečného, chce se tedy spoléhat na to, že bude čerstvý a bude moc využít soupeřovy únavy.

Pomoc od bývalého sparing partnera Procházky

Jakmile se v médiích začalo o zápase Švancary s Konečným psát, dostal „Mercedes“ několik nabídek na pomoc s trénováním. Vybral si kamaráda Mirka Peknika, kterého označil jako amatérského rváče, který se zápasům věnuje.

„Myslím, že jeden čas dělal sparing partnera i Jirkovi Procházkovi, což je velká osobnost. Těším se na to, dá mi rady, bude se mnou konzultovat, jak a kam soupeře udeřit. Předpokládám, že když někoho trefím do hlavy, tak ho to trošku třeba semele a bude počítaný. Bude jediný vyvolený, kdo se mnou bude i na zápase. Pokud by se mnou bylo zle, bude házet ručník on,“ vysvětlil svou volbu.

Součástí přípravy bude také klasika. Švancara přiznal, že se určitě podívá na Rockyho, aby věděl, jak box vůbec vypadá. Jak sám tvrdí, nikdy jej nesledoval a nesleduje.

Do zápasu pak bude nastupovat s písní Já su Zbrojovák, která je na Zbrojovce pochopitelně velmi populární.

Nikdy se nepral, hlavní je, že je to pro dobrou věc

Petr Švancara se nikdy nepral. Pouze jednou byl účastníkem konfliktu. „Na Žižkově mě napadli v ranních hodinách dva cizinci. Jak byli ožralí, tak spadli, a jak jsem z fotbalu zvyklý padat, tak jsem spadl taky. Ale rychle jsem vstal a ještě je nakopl tak, abych mohl utéct,“ vzpomínal.

I proto nechce, aby se zapomínalo na fakt, že jeho zápas pomůže dobré věci. „Bude to charitativní zápas, takže i z toho důvodu se na to těším. Můžeme někomu pomoct, proč se u toho i nepobavit? Věřím, že se pobavíme nejen my v ringu, ale i lidi,“ zakončil Švancara rozhovor.

Zdroj: Petr Švancara, Ruik

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Piráta láme koronavirus! Takhle fňukat na sítích? Dejte mu Oscara, reaguje Kincl

Už jen necelý měsíc zbývá do očekávaného souboje o titul střední váhy Oktagonu, v němž se představí Samuel Krištofič a Patrik Kincl. Piráta však nyní nepěkně trápí koronavirus, jeho chování na sociálních sítích se příliš nezamlouvá českému bojovníkovi.

Publikováno

dne

Už jen necelý měsíc zbývá do očekávaného souboje o titul střední váhy Oktagonu, v němž se představí Samuel Krištofič a Patrik Kincl. Piráta však nyní nepěkně trápí koronavirus, jeho chování na sociálních sítích se příliš nezamlouvá českému bojovníkovi.

OKTAGON 31 se uskuteční již 26. února, do turnaje tedy nezbývá již ani měsíc. Přípravy na titulový zápas jsou v plném proudu. Minimálně tedy alespoň u Patrika Kincla. Samuel Krištofič nyní musí na jakoukoliv námahu zapomenout.

Piráta totiž v současné chvíli trápí koronavirus. A to skutečně ne zrovna málo. Ve stories na Instagramu na něj skutečně není zrovna hezký pohled.

„Přátelé, dnes jsem k vám ani nepromluvil, protože nás ten vir šikanuje. Normálně jsem z toho sám nechápal. Nebývám nemocný a teď mě to láme ze strany na stranu. Láme mě to. Jsem jako oštěp, tak mi můžete něco pěkného napsat a povzbudit,“ řekl Pirát na Instagramu.

Vyjádření zaregistroval jeho soupeř, který uposlechl rozkaz a skutečně něco „pěkného“ Pirátovi vzkázal. Nejmilejší zrovna nebyl.

„Oscar goes to… Hodně lidí si tím sajrajtem prošlo a nešlo o žádné drsné fightery, ale že by takhle fňukali na sítích?! WTF!!! Mám to za sebou taky, zrušil jsem několik akcí, zalehl jsem do postele, držel hubu a vrátil se pomalu zpět do přípravy, udělej to samé,“ reagoval Kincl.

V první řadě ale musí doufat, že se Pirát dokáže co nejrychleji zotavit. Může se totiž stát, že nebude schopen do zápasu nastoupit a bylo by nutné hledat narychlo nového soupeře.

Zdroj: Samuel Pirát Krištofič, Patrik Kincl

Pokračovat ve čtení

Oblíbené