Spojte se s námi


Bojové sporty

Box bez rukavic míří do Čech! Česká boxerská asociace se ale od pořádání takových zápasů distancovala

Organizace Valhalla Fighting již za čtrnáct dní pořádá turnaj v boxu bez rukavic, Česká boxerská asociace se od toho ale distancovala.

Publikováno

dne

Organizace Valhalla Fighting již za čtrnáct dní pořádá turnaj v boxu bez rukavic, Česká boxerská asociace se od toho ale distancovala.

Již za 14 dnů uspořádá nová organizace box bez rukavic

Možná si fanoušci bojových sportů v posledních měsících všimli nové organizace Valhalla Fighting Bare Knuckle. Jak už z názvu napovídá, organizace se zabývá pořádáním zápasů v boxu bez rukavic.

Tento sport se v posledních letech těší obrovské oblibě u fanouškovské obce v zahraničí, a to zejména díky organizaci Bare Knuckle FC. Nyní ale přichází tato disciplína i do Čech. Již 4. března se totiž v UNYP Aréně v Praze odehraje první galavečer organizace.

Fanoušci se tak mohou těšit na pořádné bomby, ale i známé tváře nejen z domácí bojové scény. Vždyť v roli hlavního rozhodčího se ukáže hvězda UFC Makhmud Muradov a v roli jeho kolegů, moderátorů a hostů se objeví smetánka českých bojovníků a dalších známých tváří.

Česká boxerská asociace se od turnaje distancovala

Zápasy bez rukavic mají samozřejmě své příznivce, ale také odpůrce. Ti vyčítají těmto zápasům větší stupeň nebezpečí pro zdraví bojovníků, než je tomu u klasického boxu či MMA.

Jedním z těch, kteří nepodporují pořádání takových turnajů, je Česká boxerská asociace. „Vedení České boxerské asociace vyjádřilo zásadní nesouhlas s propagací a pořádáním turnajů v boxu bez rukavic a od veškerých takových akcí se distancuje,“ znělo na webu asociace.

„Tyto akce, při nichž bezprostředně hrozí vážná zranění, jsou v rozporu s pravidly a zásadami olympijského boxu. Jejich přínosem je pouze negativní pohled široké veřejnosti na gentlemanský sport, kterým box je,“ stálo dále v prohlášení.

Bojové sporty se těší v posledních letech obrovské oblibě mezi novou generací fanoušků, nicméně široká veřejnost je stále nevnímá jako sport. Důkazem budiž desáté místo bývalého šampiona UFC Jiřího Procházky v největší MMA lize světa.

V komunitě fanoušků bojových sportů samozřejmě umístění jejich idolu vyvolalo bouřlivé reakce. Jak vidíte tuto novou bojovou disciplínu a obecně bojové sporty vy fanoušci?

Zdroj: Vallhala Fighting, Česká boxerská asociace, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.