Spojte se s námi


Basketbal

Boston padl na své palubovce s New Yorkem, Golden State zaznamenal důležité vítězství

Boston Celtics na domácí palubovce neuspěl teprve po 4. v letošní sezoně a po nepříliš vydařeném výkonu padl s New York Knicks (109:118). Golden State Warriors si v boji o play off připsal velmi důležitou výhru na palubovce Portlandu.

Publikováno

dne

Boston Celtics na domácí palubovce neuspěl teprve po 4. v letošní sezoně a po nepříliš vydařeném výkonu padl s New York Knicks (109:118). Golden State Warriors si v boji o play off připsal velmi důležitou výhru na palubovce Portlandu.

New York měl utkání první 3 čtvrtiny pevně v rukou

Hráči New York Knicks přijeli nažhaveni na palubovku již jistého vítěze základní části z Bostonu. První čtvrtiny měli utkání pevně v rukou a předváděli ofenzivní podívanou pro diváky. Základem úspěchu bylo, že se obraně podařilo udržet na uzdě ofenzivní hvězdy celku Jaylena Browna a Jaysona Tatuma.

Ti za celý zápas společně vyprodukovali na své poměry pouhých 33 bodů, kdežto hostující tým vedl tradiční střelecký tahoun Jalen Brunson. Ten za 30 minut na palubovce nasázel do koše Celtics 39 bodů, k čemuž si dopomohl i šesti trojkami a měl velmi dobrou úspěšnost z pole poté, co proměnil 15 střel z 23 střeleckých pokusů.

Navíc jej v dresu Knicks doplnilo dalších 5 hráčů, kteří překonali dvojciferný počet bodů. Celtics se přes nedostupnou obranu soupeře nemohli velice dlouho prosadit, což mělo za následek, že nikdo z týmu nezaznamenal ani 20 bodů. Boston se sice zmátořil v poslední části utkání, kterou ovládli o 20 bodů, ovšem ztráta za předešlé 3 čtvrtiny byla tak markantní, že to již nestačilo.

New York se tímto vítězstvím nad celkem z Bostonu posunul v tabulce Východní konference již na třetí pozici před Cleveland a slaví třetí vítězství v řadě. To hráči Celtics před nadcházejícím play off prohráli podruhé v řadě.

Golden State Warriors uspěl na palubovce Portlandu

V utkání Portland Trail Blazers vs Golden State Warriors (92:100) si tým ze San Francisca připsal veledůležité vítězství v boji o play off. S bilancí 45-35 se posunul jen díky lepšímu skóre na 8. místo v Západní konferenci.

Naprosto shodnou bilanci mají rovněž i týmy Sacramento Kings a Los Angeles Lakers. Vítězství Warriors se nicméně nerodilo vůbec lehce. Velkou část zápasu bylo utkání naprosto vyrovnané, kdy se přelévalo skóre na obou stranách.

Golden State o svém vítězství rozhodl až v poslední části utkání, kterou ovládli rozdílem 7 bodů. Nejlepším střelcem vítězného celku byl Stephen Curry s 22 body, k čemuž si dopomohl 5 trojkami. Portland střelecky vedl s 25 body Deandre Ayton.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.